« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 23 listopada 2017.Imieniny: Adeli, Klementyny, Klemensa, FelicytyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kradną tożsamość i pieniądze

Autor: Kasia80
Piątek, 21 kwietnia 2017, 7:12
Liczba cyberprzestępstw wzrasta. Świadczy o tym raport CERT Polska, zespołu, który zajmuje się bezpieczeństwem w sieci. Ujawnia on, że w 2016 roku zarejestrowano blisko 723 tysiące zgłoszeń o phishingu, czyli kradzieży czyjeś tożsamości.
Problem oszustw w sieci poruszany jest też często na znanym portalu społecznościowym. Jego użytkownicy muszą bowiem weryfikować wszystkie konkursy i oferty, rozpowszechniane na jego stronach. Zdarza się bowiem, że są one organizowane przez oszustów w celu wyłudzenia informacji o człowieku, a ostatecznie pieniędzy.

Szczególną uwagę należy zwracać na maile. Często stwarzają wrażenie wiarygodnych, dlatego część osób czyta je, a nawet klika na podane w nich linki. Niestety taka sytuacja może skończyć się bardzo źle, czyli udostępnieniem przestępcom haseł, loginów, itp. Dlatego też zawsze warto się dwa razy zastanowić zanim wejdziemy na jakąś stronę.

Cyberprzestępcy okradają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa. Ofiarą może paść każdy. Dlatego warto sprawdzić daną ofertę, zanim się z niej skorzysta. Choć oczywiście nie zawsze jest to łatwe.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~AD966 | 21 kwietnia, 7:27 | ip-5-*-236-150.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.236.150)
Oprócz kradzieży danych materialnych dokonuje się kradzieży sumień i duszyczek przez różne sekty lokalne jak i te polityczne jak "religia smoleńska"
~rysiek w swetrze | 21 kwietnia, 9:58 | 89-*-193-182.dynamic.chello.pl (89.*.193.182)
Cała wasza kampania antychrześcijańska obróci się przeciwko wam, uniesie się nad wami miecz wielkiego islamu i opadnie z głośnym świstem islamskiej sprawiedliwości. (…) To jest właśnie to co się stało teraz w Paryżu.
~sprzedam | 21 kwietnia, 11:04 | 188.*.85.52.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.85.52)
sprzedam dużą ilość parówek
~do : AD966 i sprzedam | 21 kwietnia, 11:43 | *.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
AD966, czy ty przypadkiem nie jesteś niedoszłym zakonnikiem lub księdzem, bo cały czas popisujesz się " realiami " życia kleru i ...jesteś pełen zawiści oraz nienawiści. Zupełnie, jak Stefek Niesiołowski, odrzucony przez PiS. Czyżbyś miał zbyt niskie IQ ? A może miałeś baaaaardzo złe skłonności do kolegów kleryków lub chłopcówi - ministrantów ? do : dlaczego chcesz sprzedać parówki, parówo !
~Bolec26cm | 21 kwietnia, 14:16 | 157.*.156.194 (157.*.156.194)
"użytkownicy muszą bowiem weryfikować wszystkie konkursy i oferty"? Co ty bredzisz? Życia by im zabrakło, a poza tym dlaczego "muszą"? Kto ich zmusza?
~AD966 | 21 kwietnia, 16:04 | ip-5-*-239-251.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.239.251)
Parówki są potrzebne dla komisji smolenskiej bo przewodniczący zdezerterował . Kler katolicki odszedł od nauk chrystusowych ,sprzeniewierzył się I przykazaniu ,zamienił Złotego Cielca na ludzkich bożków. Mahraba.
~do : AD966 | 21 kwietnia, 16:50 | *.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
AD966, czy ty przypadkiem nie jesteś niedoszłym zakonnikiem lub księdzem, bo cały czas popisujesz się " realiami " życia kleru i ...jesteś pełen zawiści oraz nienawiści. Zupełnie, jak Stefek Niesiołowski, odrzucony przez PiS. Czyżbyś miał zbyt niskie IQ ? A może miałeś baaaaardzo złe skłonności do kolegów kleryków lub chłopców - ministrantów ?
~AD : AD966 | 21 kwietnia, 19:21 | *.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
A "Gazeta Wyborcza" kpiła: "Zniszczone puszki, pęknięta parówka dowodami na wybuch tupolewa". Dziś jednak odkrycie Davida Thoulessa, Duncana Haldane i Michaela Kosterlitza - laureatów Nagrody Nobla z fizyki przyznanej za „odkrycia teoretyczne topologicznych przejść fazowych i topologicznych faz materii" - zostało objaśnione przy pomocy... bajgli, bułeczki cynamonowej i precli. I jakoś nikt nie śmiał się ze szwedzkich naukowców z Komitetu Noblowskiego, którzy tego dokonali. Jeżeli nie jesteś DEBILEM AD966, to kup im bajgle/ wiesz co to są bajgle ?/bułeczkę cynamonową i precle ! Kupisz ???
~AD966 | 21 kwietnia, 19:56 | ip-5-*-235-42.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.235.42)
Najlepsze bajgle są w Nowym Jorku a precle w Krakowie ,a durnie pislandzie .Mury Jerycha runęły od trąb a pisland zaczyna się kruszyć ,pirwsze "kamienie" wypadają .Równia pochyła jest faktem.
~do : AD966 | 21 kwietnia, 20:10 | *.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
AD966, czy ty przypadkiem nie jesteś niedoszłym zakonnikiem lub księdzem, bo cały czas popisujesz się " realiami " życia kleru i ...jesteś pełen zawiści oraz nienawiści. Zupełnie, jak Stefek Niesiołowski, odrzucony przez PiS. Czyżbyś miał zbyt niskie IQ ? A może miałeś baaaaardzo złe skłonności do kolegów kleryków lub chłopców - ministrantów ? Równia pochyła jest bardzo pochyła, widać to gdy się czyta AD966.Cały czas o ... klerze i religii. Co ci jest niedorobiony kleryku ???
~sajmon | 21 kwietnia, 21:46 | azr23.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.155.23)
Hmmm... :) No popił chłop zapewne a wy tak od razu :) nieładnie :) Jest wolność wypowiedzi Tak ? czy nie ?
~AD966 | 22 kwietnia, 3:59 | ip-31-*-126-62.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.126.62)
A oto przykład typowego prania mózgu "[Najważniejszy element obchodów katastrofy smoleńskiej] …”to wyniki prac podkomisji, które są można powiedzieć, poważnym takim krokiem, wreszcie, do dojścia do prawdy (…) Tym razem ten materiał został poparty przeprowadzonymi badaniami, poważnymi badaniami, i to jest już coś, z czym ta druga strona będzie miała merytoryczny problem, by się z tym zmierzyć”.To jest wywód nieodżałowanej pani Małgorzaty Gosiewskiej.Drugi przypadek to minister spraw zagrabanicznych ,prosił hamerykanów o interwencję w sprawie smoleńskiej i dostal odpowiedź ''To je wasz problem nam nic do tego ,są ważniejsze sprawy.Jednak pislawica jest ciężką chorobą może cięższą niż WZW lub HIV. Po przegranych wyborach pis kto WAS będzie leczył? Cała nadzieja w uzdrawiaczu z Ugandy Bashobora
~do : AD966 | 22 kwietnia, 8:12 | *.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.138.0)
AD966, czy ty przypadkiem nie jesteś niedoszłym zakonnikiem lub księdzem, bo cały czas popisujesz się " realiami " życia kleru i ...jesteś pełen zawiści oraz nienawiści. Zupełnie, jak Stefek Niesiołowski, odrzucony przez PiS. Czyżbyś miał zbyt niskie IQ ? A może miałeś baaaaardzo złe skłonności do kolegów kleryków lub chłopców - ministrantów ? Równia pochyła jest bardzo pochyła, widać to gdy się czyta AD966.Cały czas o ... klerze i religii. Co ci jest niedorobiony kleryku ???

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2017 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja