Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3672
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: 15 października głosuj na Wojciecha Leszczyka. Lista inicjatyw jakie będę wspierać w Sejmie RP.

Autor: wojciechleszczyk
Wtorek, 10 października 2023, 12:12
Jako Wasz poseł zamierzam wspierać między innymi inicjatywy takie jak:

• Płatny urlop wychowawczy w wysokości minimalnego wynagrodzenia krajowego w drugim oraz trzecim roku życia dziecka, w formie zwrotnej, tzn. rodzic po powrocie do pracy, ma odciąganą comiesięcznie z wynagrodzenia kwotę równą 1/240 pobranych wcześniej przez okres dwóch lat świadczeń. Kwota ta, trafia na wydzielone, indywidualne subkonto w ZUS

• Bezpłatne wszystkie badania w okresie ciąży w tym pełne badanie krwi (comiesięczne)

• Zmniejszenie stawki akcyzy na pojazdy o pojemności powyżej 2000cm3 z 18,6% do 3,1%

• Przystąpienie miejscowości uzdrowiskowych Jeleniej Góry-Cieplic Zdroju czy Świeradowa Zdroju min. do European Spas Association, Europejskiego Stowarzyszenia Uzdrowisk, do którego należą najsławniejsze europejskie uzdrowiska. Przystąpienie do Stowarzyszenia pozwoli miedzy innymi na organizacje corocznych wydarzeń uzdrowiskowych w tym Kongresu Uzdrowisk Europejskich oraz innych cyklicznych imprez

• Budowa całorocznego, krytego stoku narciarskiego. Tego typu ośrodki funkcjonują w wielu państwach Europy Zachodniej, nawet w Niderlandach. W Europie Środkowej nie ma tego typu stoku a z roku na rok spada mniej śniegu, do tego krócej się on utrzymuje niż to miało miejsce w poprzednich dekadach. Może się okazać, iż region górski jakim jesteśmy, zostanie pozbawiony jednej z głównych atrakcji dla turystów, czyli możliwości szusowania. Do budowy tego typu kompleksu można na przykład wykorzystać istniejące a obecnie nie działające stoki narciarskie w regionie. Realizacja inwestycji może nastąpić przy wsparciu, rządowym, samorządowym, współpracy z inwestorami prywatnymi itp.

• Budowa toru kajakarstwa górskiego, profesjonalnego toru który przywróci naszemu regionowi możliwość organizowania zawodów klasy międzynarodowej, powstawania klubów oraz uatrakcyjni bazę sportowa dla przyjeżdzających do naszego regionu turystów oraz sportowców. Wraz ze zmiana warunków pogodowych oraz wodnych w Sudetach, musimy stworzyć atrakcyjną ofertę turystyczną aby nie nastąpił ich odpływ w inne regiony. Działania te należy zacząć już teraz.

Zamieszczona powyżej lista inicjatyw, powstała właśnie przy współpracy z Państwem, Mieszkańcami Jeleniej Góry, Mieszkańcami Regionu, Mieszkańcami Rzeczypospolitej, po przeprowadzeniu wielu rozmów w trakcie kampanii wyborczej, czasem burzliwych rozmów, pełnych emocji.

Za każdym kandydatem, kryje się jego życiorys, często mający wpływ na podejmowane w przyszłości decyzje, jak też mający wpływ na kształtowanie się poglądów tego kandydata.

Ja, tak jak wielu z Was, wyemigrowałem na kilka lat z Polski, niektórzy z nas wyemigrowali z przyczyn ekonomicznych, inni aby zdobyć doświadczenie a jeszcze inni aby zwiedzić i poznać świat. Mieszkałem również przez kilka lat w największych miastach w Polsce, pracowałem w dużych korporacjach, zakładach produkcyjnych jak też prowadziłem firmę i zatrudniałem pracowników jako pracodawca prywatny. Te wszystkie doświadczenia, pozwoliły mi uzyskać pewną perspektywę, która pozwala mi, jestem o tym przekonany, obiektywnie oceniać region w którym mieszkam względem tego co widziałem i czego doświadczyłem.

Współczesny świat podlega dynamicznej ewolucji i potrzebni są ludzie którzy potrafią te zmiany wychwycić, następnie dostosować siebie jak też swoje otoczenie do tych zmian. Jestem osobą która, mając 42 lata, będąc w sile wieku, posiadając szerokie doświadczeniem zawodowe, rodzinę, może usiąść z każdym i rozmawiać o możliwościach rozwoju naszego Regionu jak też Polski jak równy z równym.

W mojej ocenie wybór na posła, senatora, krótko mówiąc parlamentarzystę Rzeczypospolitej Polskiej, jest nobilitacją połączoną z olbrzymią odpowiedzialnością. Odpowiedzialnością za życie i bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców Polski, bez względu na ich poglądy, pochodzenie czy status majątkowy.
Oddając głos w wyborach, w pierwszej kolejności głosujesz na człowieka, dopiero później na partię czy ugrupowanie z którego startuje kandydat.

Dlatego oprócz zaangażowania w sprawy wagi ogólnokrajowej, poseł powinien być głosem lokalnej społeczności, która go wybrała na tę funkcję. Powinien reprezentować oczekiwania mieszkańców danego okręgu, jak też inicjować rozwój danego regionu dostrzegając zagrożenia i możliwości, współpracując z lokalnym samorządem.

Dlatego, proszę o głos na mnie w zbliżających się wyborach.

15 października głosuj na Wojciecha Leszczyka!

Czytaj więcej:
Wojciech Leszczyk - kandydat do Sejmu RP 2023

Twoja reakcja na artykuł?

17
44%
Cieszy
9
23%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
5
13%
Złości
8
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (42)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group