Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7846
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: A kurz bitewny nie opada

Autor: Jan M.
Czwartek, 13 sierpnia 2020, 13:25
Powoli, jak topniejący lodowiec, opada kurz bitewny w nadal podzielonym Narodzie. Powoli, bo zewsząd pretorianie obu polskich plemion zagrzewają do dalszego boju o swoje racje. Swoje, bo ''per saldo'' partyjne, bardziej niż obywatelskie.

Po partyjnemu bowiem, chodzi o przeflancowanie na swoją stronę głównie niezdecydowanych. Po obywatelsku nie idzie wyłącznie o tę 1/3 pasywnych Rodaków, ale o 2/3 tych, którzy podobnie jak zdecydowana większość, głosowała w tych wyborach, jak w konkursie piękności. Smutne.

Skoro jednak osiągnęliśmy obywatelski sukces frekwencyjny, to realny jest też sukces programowy inicjatyw obywatelskich. Inicjatyw budowanych od lokalnych Ojczyzn, czyli od podstaw. Teraz jest na to czas, bo przed nami 3 lata bez pląsów i cacanek wyborczych. Teraz właśnie, oby bezboleśnie, okaże się jak ważna jest gospodarka, czyli k a s a! Obyśmy wszyscy i na czas to dostrzegli.

Wojna na górze trwa, a harcowników po obu stronach przybywa. Okazji do intryg też. LGBT, pandemia, kolejne afery, Konwencja Stambulska czy zaprzysiężenie A. Dudy. Przypomnę tutaj słowa Konrada Adenauera z kanclerskich wyborów w RFN z 1949 r. ''Mehrheit ist Mehrheit'', co znaczy ''większość, to większość''! Adenauer wygrał JEDNYM głosem, a jako Kanclerz kraj z biedy wojennej wyprowadził, a narody zjednoczył.

W tym miejscu brawa dla byłego Prezydenta A. Kwaśniewskiego i Rzecznika Praw Obywatelskich – A. Bodnara, którzy wykazali powagę, obywatelską dojrzałość i uznanie dla Państwa i Prawa, uczestnicząc w uroczystości zaprzysiężenia Prezydenta A. Dudy.

Ergo. Góry partyjne zgodą wokół choćby CZEGOŚ zainteresowane nie są! 30 mln wyborców w większości jest zdezorientowana, oczekuje spokoju i umiarkowanego dobrobytu, mając w nosie polityczne gry partyjne. Idzie Czas trudny i ciekawy. Z jednej strony wirus i recesja, z drugiej - odpoczynek od wyborów przy dobrej unijnej prognozie ekonomicznej.

Czy się to komu podoba czy nie, Prezydent A. Duda m u s i szukać dialogu i pól zgody. Natura polityczna dalej rozbitej opozycji osłabi jej totalny koloryt, a na prawicy przecie też trzeszczy... To w sumie może ten oczekiwany przez Polskę dialog urealnić, ba - przyspieszyć!

A jak tej zgody nie będzie, to Naród się wkurzy prędzej, niż rośnie cena złota.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group