« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 23 września 2020.Imieniny: Bogusława, Linusa, Liwiusza, TekliNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

A kurz bitewny nie opada

Autor: Jan M.
Czwartek, 13 sierpnia 2020, 13:25
Powoli, jak topniejący lodowiec, opada kurz bitewny w nadal podzielonym Narodzie. Powoli, bo zewsząd pretorianie obu polskich plemion zagrzewają do dalszego boju o swoje racje. Swoje, bo ''per saldo'' partyjne, bardziej niż obywatelskie.
Po partyjnemu bowiem, chodzi o przeflancowanie na swoją stronę głównie niezdecydowanych. Po obywatelsku nie idzie wyłącznie o tę 1/3 pasywnych Rodaków, ale o 2/3 tych, którzy podobnie jak zdecydowana większość, głosowała w tych wyborach, jak w konkursie piękności. Smutne.

Skoro jednak osiągnęliśmy obywatelski sukces frekwencyjny, to realny jest też sukces programowy inicjatyw obywatelskich. Inicjatyw budowanych od lokalnych Ojczyzn, czyli od podstaw. Teraz jest na to czas, bo przed nami 3 lata bez pląsów i cacanek wyborczych. Teraz właśnie, oby bezboleśnie, okaże się jak ważna jest gospodarka, czyli k a s a! Obyśmy wszyscy i na czas to dostrzegli.

Wojna na górze trwa, a harcowników po obu stronach przybywa. Okazji do intryg też. LGBT, pandemia, kolejne afery, Konwencja Stambulska czy zaprzysiężenie A. Dudy. Przypomnę tutaj słowa Konrada Adenauera z kanclerskich wyborów w RFN z 1949 r. ''Mehrheit ist Mehrheit'', co znaczy ''większość, to większość''! Adenauer wygrał JEDNYM głosem, a jako Kanclerz kraj z biedy wojennej wyprowadził, a narody zjednoczył.

W tym miejscu brawa dla byłego Prezydenta A. Kwaśniewskiego i Rzecznika Praw Obywatelskich – A. Bodnara, którzy wykazali powagę, obywatelską dojrzałość i uznanie dla Państwa i Prawa, uczestnicząc w uroczystości zaprzysiężenia Prezydenta A. Dudy.

Ergo. Góry partyjne zgodą wokół choćby CZEGOŚ zainteresowane nie są! 30 mln wyborców w większości jest zdezorientowana, oczekuje spokoju i umiarkowanego dobrobytu, mając w nosie polityczne gry partyjne. Idzie Czas trudny i ciekawy. Z jednej strony wirus i recesja, z drugiej - odpoczynek od wyborów przy dobrej unijnej prognozie ekonomicznej.

Czy się to komu podoba czy nie, Prezydent A. Duda m u s i szukać dialogu i pól zgody. Natura polityczna dalej rozbitej opozycji osłabi jej totalny koloryt, a na prawicy przecie też trzeszczy... To w sumie może ten oczekiwany przez Polskę dialog urealnić, ba - przyspieszyć!

A jak tej zgody nie będzie, to Naród się wkurzy prędzej, niż rośnie cena złota.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~al | 14 sierpnia, 7:50apn-31-*-0-105.dynamic.gprs.plus.pl (31.*.0.105)
Magdalena A. - żona zmarłego prezydenta Gdańska, a obecnie europosłanka Platformy Obywatelskiej - w zeznaniach podatkowych za lata 2011-2012 miała zataić odpowiednio prawie 300 tys. zł. i 100 tys. zł dochodów. Prokuratura zarzuca jej też nierozliczenie dochodów z wynajmu mieszkań. Jak tak dalej pójdzie to zostaną puste ławy POtargowicy w sejmie. Tak się kręci lody ..... pewnie się zaraz rozpłacze przed kamerami że ona nic nie widziała, że to jej mąż .... że została zmuszona .....To teraz możemy spodziewać się listu "poparcia" dla Magdaleny Adamowicz, przez wszelkiej masci "autorytety" yntelygencji przestępców. Chociaż myślę, ze "doktryna nojmana" będzie miała zastosowanie w tym przypadku.
~Dorsz | 14 sierpnia, 9:4677-*-227-85.adsl.inetia.pl (77.*.227.85)
No to opada ten "kurz bitewny", czy nie opada ? Artykuł niskich lotów, w którym nie wiadomo o co chodzi. Autor dzieli się z nami "kociokwikiem" myśli powyborczych upapranych sosem z ostatnich wydarzeń i politycznych komentarzy. Nie rozumiem, co piszący na myśli miał. Może dlatego nie rozumiem, bo jestem zwolennikiem PiS i PAD ?
~Dojna zmiana | 14 sierpnia, 11:52dynamic-78-*-14-186.ssp.dialog.net.pl (78.*.14.186)
Pkb też opada najbardziej od 25lat czyli -9%.Macie efekty głupich rządów i programów madka+,brajanek+,menel+
~zzz | 14 sierpnia, 19:36185-*-168-252.ip.infoo.net (185.*.168.252)
i jedni i drudzy ciągną do koryta
~soclib | 15 sierpnia, 6:5377.*.60.218 (77.*.60.218)
Kurz opada a tumanów pogodziła KASA .podnieśli sobie apanaże o 50% . Opozycja zdradziła swoich wyborców.
~soclib | 15 sierpnia, 8:2977.*.60.218 (77.*.60.218)
Na Białorusi Patriarcha Prawosławny przeprosił wiernych i stanął z nimi przeciw Łukaszence ,a u Nas odwrotnie doić ten biedny lud.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja