« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 20 marca 2019.Imieniny: Aleksandry, Eufemii, Klaudii, MaurycegoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

A powyborczy kurz bitewny wciąż nie opada…

Autor: Blestodont
Sobota, 9 kwietnia 2016, 8:48
Z pewnością każdy z nas zachodzi w głowę o co w tej całej "awanturze" politycznej chodzi i jakie tego będą konsekwencje. Wychodząc z założenia, że w każdej zmianie można widzieć zarówno szanse, a nie tylko zagrożenia, że jest ona naturalną konsekwencją ewolucji spójrzmy na to z intelektualną rozwagą i jak to się przekłada na Jelenią Górę i Dolny Śląsk.
Zacznijmy od wielkiej polityki… Po wyborach czołgi zwycięzców pomknęły w siną dal… a okopana opozycja, pozbawiona dostaw amunicji dalej strzela za nimi resztkami nabojów.

Czego więc zabrakło? Przede wszystkim odpowiedzi na zmianę, czyli samej zmiany. Zmiany wizerunku, zmiany twarzy, zmiany haseł i pomysłów. Negowanie PiS nie działa. Brak chęci dialogu jak na razie wychodzi na zdrowie tylko partii Prezesa, która zaproponowała wyborcom zmianę i ją z determinacją realizuje. Tempo i metody mogą zaskakiwać, ale jest to wynik decyzji wyborców, którzy zapewnili PiS-owi możliwość samodzielnego rządzenia, bez konieczności zawierania kompromisów. Nie muszą więc tracić czasu na międzypartyjne ustalenia, umowy i negocjacje

Nie podlega chyba żadnej dyskusji, że trzeba zmian. Nie zaklinając rzeczywistości, na klęskę Platformy Obywatelskiej złożyły się m.in.: przysłowiowe ośmiorniczki, kiepskie sądownictwo, padająca demografia, niewyjaśnione afery, brak powszechnej lustracji, nepotyzm oraz praktyczne poczucie bezkarności elit. Jak się okazało, wyborcom piękne drogi, wspaniałe stadiony i wiadukty, nie wystarczyły i tym samym nie zapewniły poprzedniej ekipie sukcesu.

Jak to się przekłada na Jelenią Górę i Dolny Śląsk? Betonowy kurs, a także brak chęci dialogu ze strony rządzącej dotychczas w województwie dolnośląskim, Platformy Obywatelskiej doprowadził do sytuacji, w której ugrupowanie to straciło władzę. Nastąpiła zmiana, której najprawdopodobniej nie da się już odwrócić, co więcej, może ona pociągnąć za sobą podobne zmiany w innych regionach. Od dłuższego bowiem czasu widać wśród samorządowców potrzebę łączenia działań i ich konsolidacji. Ten trend zapewne od teraz gwałtownie wzrośnie, wspierany przez ruchy obywatelskie.

W samej Jeleniej Górze próba siłowego przywrócenia struktur PO może doprowadzić do zaostrzenia konfliktu pomiędzy szukającymi kompromisu, bezpartyjnymi samorządowcami Sejmiku Wojewódzkiego i Prezydentem Miasta. Skutki tej sytuacji łatwo przewidzieć i z pewnością nie będzie trzeba na nie długo czekać. Polityczne i finansowe decyzje są przecież w gestii Urzędu Marszałkowskiego. Czy bez tej politycznej życzliwości i środków miasto będzie mogło się rozwijać?

Wydaję się, iż na dzień dzisiejszy najlepszym rozwiązaniem dla Jeleniej Góry byłoby znalezienie kompromisu i szukanie porozumienia, poprzez budowanie szerokiej koalicji z uwzględnieniem wszystkich elementów aktualnej sytuacji politycznej.

Mimo perturbacji z Trybunałem Konstytucyjnym, ustawą antyaborcyjną oraz protestami KOD'u, nie można nie zauważyć, utrzymującego się poparcia dla partii rządzącej. Te wątpliwości i pytania pozostawiamy pod rozwagę lokalnych polityków, w tym wszystkich samorządowców kotliny jeleniogórskiej, którym podczas ostatnich wyborów samorządowych mieszkańcy i zaufali i powierzyli swój los.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~ssd | 9 kwietnia 2016, 15:0277-*-208-187.adsl.inetia.pl (77.*.208.187)
Gratulacje dla autora, oraz tego, na prośbę którego zostało to napisane. Kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień...
~r | 10 kwietnia 2016, 10:03176.*.22.76 (176.*.22.76)
....................................... Wiosna ubiegłego roku kiedy PO PSL dokonywało tego bezprawnego skoku na TK pisał , że szykują sobie możliwość zamachu stanu. Po przegranej Komorowskiego i AUTENTYCZNYCH sondażach wiedzieli, że nie mają szans na wygrane wybory w związku z tym chcieli mieć 100% SWOICH sprzedajnych sędziów aby na podstawie skargi konstytucyjnej odwołać demokratycznie wybranego prezydenta lub nawet sejm.
~r | 10 kwietnia 2016, 10:05176.*.22.76 (176.*.22.76)
dobić PO niech się nie męczą

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja