« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 23 września 2020.Imieniny: Bogusława, Linusa, Liwiusza, TekliNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

A to ci historia! Niestety prawdziwa

Autor: Obserwator
Poniedziałek, 26 lutego 2018, 12:10
Zdarzenie wydaje się niewiarygodne i takie w istocie swojej jest. Jednak, choć trudno w to uwierzyć, jest prawdziwe.
W jeleniogórskim osiedlu Czarne mieszkańcy nękani byli (i może będą nadal) plagą złodziejstwa. Póki rzecz dotyczyła kradzieży sprzętów ogrodniczych, to można powiedzieć, że „chodziło tylko o pieniądze”. Złodziej zyskiwał, byli właściciele kosiarek, itp. tracili, policja konsekwentnie umarzała postępowanie, czyli wszyscy robili to, czego się można było spodziewać.

Niestety bezkarność rozzuchwaliła sprawców do tego stopnia, że pewnej nocy włamali się do jednego z domów i zaczęli – wykorzystując sen gospodarzy – rozpruwać kanapy, żeby sprawdzić, czy nie ma czegoś ciekawego w poduchach. Jeden z gospodarzy obudził się, narobił rumoru, bo usiłując dopaść złodzieja spadł ze schodów. Włamywacz zbiegł na tyle spłoszony, że pozostawił samochód, w którym miał rozmaite narzędzia typu łom i inne niezbędnego w jego profesji sprzęty.

Wezwani policjanci zabezpieczyli auto… spuszczając powietrze z trzech kół i poprosili właścicieli okradanego domu, żeby pilnowali, czy złodziej pojawi się po swoje auto. I kiedy się pojawił, a gospodarze zatelefonowali, że złodziej przyszedł po swoją własność, to usłyszeli, że teraz nie ma żadnego auta policyjnego, więc... nic się nie da zrobić.
Złodziej odjechał, a policja umorzyła postępowanie.

Dopiero awantura i odwołanie od tej decyzji sprawiło, że postępowanie zostało ponownie wszczęte. Policjanci – po odwołaniu od umorzenia – przypomnieli sobie, że jednak numery rejestracyjne samochodu złodzieja zostały spisane, szybko ujawniono, że było to auto matki sprawcy mieszkającego nieopodal.

I już.

W tej sprawie wszystko jest jasne. Policja postępowała zgodnie z procedurami i swoimi możliwościami. A te możliwości jakie są - każdy widzi. Wprawdzie co roku policjanci jeleniogórscy dostają po kilkaset tysięcy złotych z budżetu Jeleniej Góry (dodatkowe pieniądze, ponad to, co otrzymują z budżetu państwa) m.in. na zakup samochodów, ale jeszcze nie mają tylu samochodów, żeby im wystarczyło.

Podczas piątkowego spotkania policjantów z mieszkańcami Czarnego padły pod adresem funkcjonariuszy kłopotliwe pytania, jak choćby:
- czy zamiast zachowywać się jak chuligani i spuszczać powietrze z kół złodziejskiego auta nie można było pożyczyć blokad od Straży Miejskiej i zabezpieczyć samochód skutecznie i w sposób cywilizowany?
- ile dodatkowych pieniędzy muszą mieć policjanci, żeby nie musieli umarzać najprostszego pod słońcem postępowania, w przypadku kiedy złodziej zostawił na miejscu przestępstwa samochód z numerem rejestracyjnym?

Pytań było wiele, odpowiedzi rzeczowych mniej. Ale że dyskusja odbywała się w pomieszczeniach parafii, to może w sprawie złodziejstwa na Czarnym z pomocą ruszy Opatrzność i hufce anielskie, bo inaczej czarno widać przyszłość (nie tylko) Czarnego.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~dziki kraj | 26 lutego 2018, 12:43static-78-*-128-56.ssp.dialog.net.pl (78.*.128.56)
Ku.. żenada.Ale co się dziwić skoro gliniarzy rekrutują dziś...z pośredniaka a większość stójkowych nie ma nawet prawa jazdy.
~Anonim+ | 26 lutego 2018, 12:55anz28.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.107.28)
W/g zapewnień ministra spraw wewnętrznych (celowo z małej litery) jest bezpiecznie i same postępujące sukcesy w ściganiu przestępców! Szczególnie w ściganiu osób skandujących: Lech Wałęsa! Teraz czuję się bezpieczny...
~ja | 26 lutego 2018, 13:04*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
No to policaje się sPiSiali !Jesteśmy wewnatrz kraju a tym bardziej na zewnątrz, dzięki pisiowym, bezpieczni. Od teraz mantruję : jestesmy bezpieczni,jesteśmy bezpieczni,jesteśmy
~Rallyaction | 26 lutego 2018, 15:4678.*.35.158 (78.*.35.158)
Dołożę inną opowieść z Czarnego: W Grudniu kiedy to gospodarz jednego z domów był w szpitalu ktoś okradł jego dom zrywając nawet podłogi-odkręcając armaturę sanitarną itp- ukradziono wszystko co się dało wynieść.Sprawcy musieli tam siedzieć co najmniej dwa dni. Gospodarz kiedy wrócił zgłosił sprawę na policję. Po 5 dniach policja przysłała zawiadomienie o umorzeniu postępowania z powodu niewykrycia sprawcy.
~Bambo | 26 lutego 2018, 18:11*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Nasz drogi Obserwer napisał nareszcie coś sensownego!!! Tak trzymać drogi autorze. To jest prawdziwa obserwacja rzeczywistości, która przecież kreujemy sami. Pozostaje dodać na koniec: "reszta jest milczeniem"... Ja swoją drogą - ponieważ kilka lat temu miałem podobną sytuację; jestem ciekaw co przedstawicie Policji na piątkowym spotkaniu na to?... Można by dodać na koniec, cytat fragmentu zwrotki znanej piosenki pt.: "Jest super" zespołu T Love "[...] Policja surowo karze złych przestępców. Jest super, jest super. Więc o co ci chodzi? Jest super, jest super. Więc o co ci chodzi?[...]"
~gość... | 26 lutego 2018, 18:46188.*.171.195.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.171.195)
Dawno nie słyszałem o żadnym prawdziwym sukcesie jeleniogórskich policjantów. Z tego, co czytam w mediach, to głównie chwalą się zatrzymaniem złodziei, których nagrały kamery monitoringu w sklepach. Czyli w komendzie panuje błogi spokój i błogie nieróbstwo. Tylko ci paskudni złodzieje, a zwłaszcza zgłaszający przestępstwa ten błogi spokój naruszają. Ale przecież zawsze może zabraknąć radiowozu...
~gośćportalu | 26 lutego 2018, 19:28*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.141.252)
opowieści dziwnej treści
~GG | 26 lutego 2018, 22:48*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.147.160)
Oj tam się czepiacie policji pewnie obstawiali miesięcznice.
~Q | 27 lutego 2018, 8:12ip-193-*-000-200.net.tauron.pl (193.*.0.200)
Gdyby chociaż -za przeproszeniem - nasr... złodziejowi do samochodu to mieliby z tego jakąś satysfakcję.
~ojtamtam | 27 lutego 2018, 8:42cdf198.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.155.198)
Policjanci dokonali kradzieży powietrza z kół samochodu złodzieja:) przeca mogli całe koła zabrać :)
~xcv | 27 lutego 2018, 9:25ip-31-*-127-132.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.127.132)
to może podać jakie to auto marka kolor i nr rejestracyjny, niech wszyscy wiedzą na jakie auto zwracać uwagę jak będzie się kręciło koło domu
~zaboberek | 27 lutego 2018, 9:54*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.145.137)
Czytając artykuł,byłem święcie przekonany,że to jest opowiastka zmyślona.Dopiero posty czytelników,uzmysłowiły mi,ze to jest smutna rzeczywistość. Na zakończenie wypadałoby szpetnie zakląć na działanie naszych "stróżów prawa",ale nie zrobię tego,bo w tym przypadku na pewno nie umorzyliby postępowania.
~kościelny | 27 lutego 2018, 12:15user-94-*-254-23.play-internet.pl (94.*.254.23)
Hehehehe nie wiem ile jest prawdy w tym "artykule" Ale komedia dobra:)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja