« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ani jednej więcej

Autor: RobertObaz
Wtorek, 2 listopada 2021, 14:51
22 października minął rok od wydania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z konstytucją aborcji z powodu nieuleczalnych wad płodu. To rok od masowych protestów kobiet sprzeciwiających się łamaniu praw człowieka. To rok od brutalnych akcji policji przeciwko demonstrującym Polkom, którym psikano gazem łzawiącym w oczy. W końcu to dwanaście miesięcy od wyroku na kobiety, które rząd Mateusza Morawieckiego ramię w ramię z upolitycznionym Trybunałem Konstytucyjnym skazał na cierpienie.
Miliony Polek i Polaków protestowało praktycznie we wszystkich miejscowościach w Polsce. Tysiące wyszło na ulicę w Jeleniej Górze, Legnicy, Bolesławcu czy we Wrocławiu. W każdej gminie i wsi w naszym regionie pojawiły się transparenty wyrażające sprzeciw wobec deptania praw kobiet.

Minął rok a orzeczenie TK przez ten czas zaczęło zbierać swoje żniwo. Odebrano kobietom prawo decydowania o własnym ciele i skazano je na śmierć. Gdy tłumaczono politykom konserwatywnej prawicy, że takie będą konsekwencje tej oburzającej decyzji wyśmiewano opozycję i protestujących. Śmierć trzydziestoletniej kobiety w 22 tygodniu ciąży w Pszczynie to wyraz patologii jakie wytworzyła obecna władza. Zadziwia także jak bardzo zimni są politycy Prawa i Sprawiedliwości komentujący śmierć ciężarnej kobiety: „Wciąż czasem przy porodach kobiety umierają, to nie jest rzecz, która się nie zdarza.” – powiedział Marek Suski. Do tej śmierci by nie doszło gdyby nie decyzje Trybunału Konstytucyjnego i polityków PiS czy Konfederacji. Ci ostatni przecież chwalili się w mediach społecznościowych, że byli jedynym klubem, którego 100% posłów podpisało się pod wnioskiem, który doprowadził do tego haniebnego rozstrzygnięcia.

Dodatkowo do Sejmu 28 października trafił projekt, który zakłada kary za aborcję takie same jak za morderstwo. Jeśli ustawa ta przejdzie w Polsce będzie obowiązywała jedna z najsurowszych kar za aborcję na świecie. Nie można na to pozwolić.

Ani jednej więcej! życie ludzkie nie jest zabawką w rękach nieodpowiedzialnych formacji politycznych. Sprawowanie władzy to także odpowiedzialność za życie i zdrowie milionów. Tej śmierci można było uniknąć.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~s. | 2 listopada 2021, 15:26
Humbuk.
~soclib | 2 listopada 2021, 16:21
PIS modeluje kraj na wzór talibó czy ISIS.
~rydzak | 2 listopada 2021, 17:26
to powinno spotkać rodzin pis. może taka śmierć obudziłaby w nich jakieś uczucia
~myślący | 2 listopada 2021, 18:24
Morderczynie próbujące bestialsko zgładzić swoje dzieci powinny do końca życia gnić w więzieniu.
~matołek | 2 listopada 2021, 20:00
Podłością jest wykorzystywanie cudzego nieszczęścia .
~j.b | 3 listopada 2021, 3:28
obaz schudnij
~dobra rada | 3 listopada 2021, 16:38
Zajmij się czymś pożytecznym czerwony pasożycie !!!!!
~s | 3 listopada 2021, 23:34
Oczywiscie, ze kobiety moga decydowac o swoim ciele - niech o tym pamietaja, zanim pojda do lozka. Ale na mordowanie innego cialo - nowy czlowiek to juz nowe cialo - na to zgody nigdy byc nie moze! Nie zabijaj!
~s | 3 listopada 2021, 23:39
"życie ludzkie nie jest zabawką w rękach nieodpowiedzialnych formacji politycznych" - ano wlasnie - dajcie zyc kazdemu dziecku. Panie Obaz - nie widzi pan nielogicznosci w tym, co pan pisze? Modle sie za pana, zeby pan duszy nie zatracil w piekle optujac za najbardziej bestialska zbrodnia na bezbronnych
~PO-jak podwyżki | 4 listopada 2021, 6:55
Wygląda na to, że ten jegomość radykalizuje się coraz bardziej. Kłamstwo, manipulacje i bezczelność. Po następnych wyborach czeka go praca w Dreksie, ale nie wiem czy ma wystarczające kwalifikacje???? No chyba, że na KUCHARZA.
~gość | 4 listopada 2021, 7:11
Panie Obaz to pana koledzy z SLD kilkanaście lat temu zamiast zrobić porządek z tematem pozostawili luki bo ABORCJA jest dobra na wszystko wywlekana zawsze kiedy dzieje się coś ważnego idealny temat zastępczy tak było rok temu jak wprowadzano legalną eutanazję zwaną teleporadami jak rujnowano Polską gastronomię i hotelarstwo teraz temat wraca bo Polaków czeka piekło i trzeba odwrócić uwagę ,proponuje przestać udawać opozycję tylko zająć się ważnymi dla całego kraju tematami np.wywozem i sprzedażą surowców przez spółki skarbu państwa doprowadzaniem do ruiny branży drzewnej meblarskiej,składów opałów i kruszyw ,rolników którzy nie mogą kupić nawozów bo wszystko wysyła się do Chin
~Gość | 4 listopada 2021, 12:01
Cóż ... "katolicy" mają używanie w tych komentarzach, oni ciągle myślą, że do Wielkiej Brytanii można wjechać na dowód :) PORAŻKA.
~obywatel 1 | 4 listopada 2021, 12:31
PAN PREZES KACZYŃSKI doprowadzi do POLEXITU, -to pewne, a w dalszej przyszłości być może do wojny domowej
~anonim | 4 listopada 2021, 15:43
dekalog i nie ma co dyskutować nie zabijaj jakie to prawo kobiety
~PO-jak podwyżki | 5 listopada 2021, 6:50
Człowiek do zadań specjalnych Donald Tusk przyjechał do POLSKI aby przeprowadzić operację WYPCHNIĘCIA POLSKI Z UNI. Niemcy nie mogą zdzierżyć, że POLSKI BANKOMAT SIĘ ZACIOŁ i nie mogą z niego kraść.
~jml13060 | 6 listopada 2021, 9:16
Nie wszyscy Polacy są katolikami. Nie można narzucać swojego światopoglądu i katechizmu katolickiego ateistom, prawosławnym, buddystom, żydom, ... (prozelityzm). Jest XXI wiek!!! Zadeklarowanych katolików jest w Polsce mniejszość i jest ich coraz mniej. Proces odchodzenia od kościoła przyspiesza m.in. dzięki takim orzeczeniom pseudotrybunałów i sędziów dublerów. Dlaczego kobieta-ateistka miałaby stosować się do rygorów sprzecznych z jej światopoglądem? Chciałbym doczekać czasów kiedy budynki kościołów zostaną pustostanami, ruinami albo zostaną przekształcone na inne cele niż tumanienie ludzi. Religia (każda) to ZŁO panoszące się po świecie od tysiącleci - powód prześladowań, wojen, tortur, migracji, śmierci i zacofania cywilizacyjnego. Macie krew na rękach; tej i innych kobiet. ***** ***
~S | 6 listopada 2021, 9:37
prawo do życia nie jest prawem religijnym ale naturalnym. Wypowiadasz sie nie tylko przeciw religii (w bardzo nietolerancyny sposob mowiac o niej zło,czym uderzasz samą siebie) ale przeciwko jakiejkolwiek moralnosci. W takiej logice jeśli można zabić nienarodzone, to zaraz potem stare,inne czy chociazby wyznające tą "złą" religię -nie godzę się na taki pogląd
~jml13060 | 6 listopada 2021, 15:44
Do ~S: Nie godzisz się. OK. To twoje prawo. Nie dokonuj aborcji ale nie narzucaj innym tego zakazu ani katechizmu (prozelityzm). Ja nie godzę się na dominację twojego światopoglądu. Wynik 1:1. W UE aborcja jest prawem kobiet (z wyjątkiem Malty). W Holandii jest też prawo do eutanazji na życzenie. Tak! Eutanazja jako godne przerwanie dalszego życia i cierpienia. Jestem przeciwny zabobonom religijnym, wmawianiu ludziom bajek o bogach, duszach, piekle, niebie, czyśćcu, świętych, diabłach, ... i innych bzdurach. Jest XXI wiek. Człowiek wylądował na Księżycu i eksploruje planety Układu Słonecznego, stworzył półprzewodniki i mikroprocesory, opracował szczepionki p-ko chorobom, przeszczepia organy, ...
~sumi | 7 listopada 2021, 0:02
do jml13060: Zostałeś chyba okłamany przez zwolenników aborcji, bo aborcja nie ma nic wspólnego z tematami religijnymi. W naszej cywilizacji zabicie niewinnego człowieka jest obiektywnym złem, a istota w brzuchu Matki jest niewinnym człowiekiem i jest to fakt naukowy (potwierdzony przez DNA). Nazwanie jej tak bezdusznie płodem nie zmienia obiektywnej prawdy, że jest to człowiek, tak jak nazwanie kogoś podludziem nie-odczłowiecza obiektywnie ani Żydów ani Polaków, którzy byli tak nazywani przez Niemców. To nie katechizm sprawia, że chrześcijanie są przeciw aborcji, ale czysta logika i fakty naukowe. Być może religia sprawia tylko, że chrześcijanin nie może pogodzić się z mordowanie niewinnych ludzi, gdy nihilista czy ateista miałby to gdzieś. Pozdrawiam.
~jml13060 | 7 listopada 2021, 7:13
do sumi: Aborcja jest paskudnym zabiegiem. Żadne środowisko temu nie przeczy. Jednak istnieje coś takiego jak wybór mniejszego/większego zła. Spór toczy się właśnie o prawo (kobiet) do WYBORU. Nie zgodzę się z opinią, że sprawa aborcji nie ma nic wspólnego z religią katolicką. Ma ścisły związek. Jedynymi zwolennikami dążącymi przemocą (bez-)prawną do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji są fanatyczni katolicy pod przywództwem kleru, Ordo Iuris i oszołomów w rodzaju Kai Godek. Bezprawną, bo w tak zwanym Trybunale Konstytucyjnym przy rozpatrywaniu sprawy zasiadali sędziowie nieuprawnieni. Wyrok jest zatem bezprawny. W Europie zgodzono się co do możliwości wykonywania aborcji we wczesnej fazie ciąży. Czyżby tam wiedza naukowa była inna niż w katolickiej Polsce? ANI JEDNEJ WIĘCEJ!
~sumi | 7 listopada 2021, 16:57
do jml13060. Jesteś rozhisteryzowana i nie myślisz logicznie, gdyż opierasz się na błędnym założeniu, że katolicka religia narzuca w tej materii swoje poglądy w zacofanej Polsce, co jest niesprawiedliwe względem osób niereligijnych i uderza w ich prawa. To jest nieprawda! Wyrzuć z tego równania katolików i przeprowadź rozumowanie logiczne. Czy matka ma prawo zabić 4-latka, gdy jej sytuacja jest zła? Nie ma prawa, więc dlaczego miałaby mieć prawo zabić to samo dziecko, gdy jest jeszcze w jej brzuchu?? Nie ma tu nic wspólnego z religią, bo gdyby miało, to ktoś mógłby powiedzieć, że Niemcy nie zrobili nic złego względem Polaków i żydów w czasie drugiej wojny, tylko bezczelni katolicy po chamsku narzucają swój światopogląd reszcie świata, sprzeciwiając się zabijaniu niewinnych. Pozdrawiam Cię.
~porażająco żałosne | 10 listopada 2021, 18:28
Gościu ! pojebało cię !!!!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja