« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 13 listopada 2019.Imieniny: Mikołaja, Stanisława, Mateusza, IzaakaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Barszcz zabija

Czwartek, 2 lipca 2015, 14:45
Dorasta nawet do 4m i jest niezwykle niebezpieczna. Mowa o barszczu Sosnowskiego – niepozornej roślinie, której nie trzeba nawet dotykać by się nią poparzyć i umrzeć.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

playmen-piotr | 5 lipca 2015, 14:35
Jeśli chodzi o walkę z barszczem Sosnowskiego, to do dziś nie ma w Polsce przejrzystych regulacji prawnych, dotyczących zwalczania tej rośliny. Ale zwróćmy uwagę, na jedną istotna sprawę dot. barszczu Sosnowskiego, rozprzestrzenia się on na obszarze środkowej i wschodniej części Europy, jest to roślina inwazyjna.
playmen-piotr | 5 lipca 2015, 14:36
Co do proponowanej uchwały karania osób prywatnych, to pomysł bardzo nieodpowiedzialny, z uwagi na poważne zagrożenie zdrowia a nawet życia, po kontakcie z z rośliną.
playmen-piotr | 5 lipca 2015, 14:37
Te zadania powinna wypełniać gmina, i likwidować barszcz Sosnkowskiego na terenie należącym do gminy, w tym na terenach prywatnych, acz terytorialnie lżących na terenie gminy. Płacimy podatki za domy, mieszkania, grunty etc.
playmen-piotr | 5 lipca 2015, 14:39
na Gminie ciążą różne obowiązki (instytucjonalne), w tym likwidacja zagrożeń.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja