Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11308
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Będzie dodatek paliwowy?

Autor: RobertObaz
Wtorek, 2 sierpnia 2022, 15:36
Ceny rosną z dnia na dzień a przed nami sezon grzewczy, który może okazać się wyzwaniem dla milionów rodzin w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość ten problem powinno potraktować poważnie i zbudować taki system ochrony by nikt w czasie zbliżającej się zimy nie musiał marznąć.

Lewica chce rozszerzenia pomocy. Nie wystarczy wprowadzić samego dodatku węglowego. Warto zastanowić się co stanie się z tymi, którzy nie palą węglem bo wymienili kopciuchy. Co z tymi, którzy w domu palą gazem i pelletem drzewnym? Czy zdaniem rządu PiS ich wysokie ceny paliw ich nie dotyczą? A może inaczej odczuwają zimno? Jeśli chcemy sprawiedliwie traktować Polki i Polaków to najwyższa pora zastanowić się nad rozwiązaniami, które nikogo nie będą dyskryminować.

Państwo powinno poważnie potraktować swoje zadania związane z budowaniem ochrony i bezpieczeństwa najsłabszych. Niestety okazuje się, że priorytetem jest medialny przekaz, który sam w sobie okazuje się być wydmuszką.

Lewica chce by rząd wprowadził dodatek grzewczy dla wszystkich gospodarstw domowych, gdzie dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 4 tys. zł niezależnie od tego, czym domy są ogrzewane. Czas sobie zdać sprawę, że węgiel to tylko jedna strona medalu. W przyszłym roku, zgodnie z zapowiedzią prezesa URE, ceny prądu mogą wzrosnąć o 180 proc., a ceny gazu o 120 proc. Ceny wszystkich paliw mogą iść w górę czy rząd przez chwilę pomyślał o tym co się wtedy stanie?

Rosnące ceny węgla sprawią, że ceny energii z elektrociepłowni będą także w sposób dramatyczny wzrastać. Propozycja Lewicy, która zabezpiecza rodziny przed tak wysokimi kosztami może zostać sfinansowana przez tych, którzy najbardziej zarabiają na wojnie i inflacji. Chodzi jak ujął to A. Zandberg: o spółki paliwowe, sektor bankowy i firmy które z kryzysu na rynku węgla uczyniły narzędzie złotych zysków. To są podmioty, które powinny zrzucić się w bardziej solidarnym stopniu, płacąc wyższy nadzwyczajny podatek, na pomoc dla ludzi.

Posłowie Lewicy będą walczyć o to by dodatek ten objął wszystkich i stanowił realną pomoc dla wszystkich Polek i Polaków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group