« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 12 sierpnia 2022.Imieniny: Euzebii, Klary, Innocentego, JulianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Będzie dodatek paliwowy?

Autor: RobertObaz
Wtorek, 2 sierpnia 2022, 15:36
Ceny rosną z dnia na dzień a przed nami sezon grzewczy, który może okazać się wyzwaniem dla milionów rodzin w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość ten problem powinno potraktować poważnie i zbudować taki system ochrony by nikt w czasie zbliżającej się zimy nie musiał marznąć.
Lewica chce rozszerzenia pomocy. Nie wystarczy wprowadzić samego dodatku węglowego. Warto zastanowić się co stanie się z tymi, którzy nie palą węglem bo wymienili kopciuchy. Co z tymi, którzy w domu palą gazem i pelletem drzewnym? Czy zdaniem rządu PiS ich wysokie ceny paliw ich nie dotyczą? A może inaczej odczuwają zimno? Jeśli chcemy sprawiedliwie traktować Polki i Polaków to najwyższa pora zastanowić się nad rozwiązaniami, które nikogo nie będą dyskryminować.

Państwo powinno poważnie potraktować swoje zadania związane z budowaniem ochrony i bezpieczeństwa najsłabszych. Niestety okazuje się, że priorytetem jest medialny przekaz, który sam w sobie okazuje się być wydmuszką.

Lewica chce by rząd wprowadził dodatek grzewczy dla wszystkich gospodarstw domowych, gdzie dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 4 tys. zł niezależnie od tego, czym domy są ogrzewane. Czas sobie zdać sprawę, że węgiel to tylko jedna strona medalu. W przyszłym roku, zgodnie z zapowiedzią prezesa URE, ceny prądu mogą wzrosnąć o 180 proc., a ceny gazu o 120 proc. Ceny wszystkich paliw mogą iść w górę czy rząd przez chwilę pomyślał o tym co się wtedy stanie?

Rosnące ceny węgla sprawią, że ceny energii z elektrociepłowni będą także w sposób dramatyczny wzrastać. Propozycja Lewicy, która zabezpiecza rodziny przed tak wysokimi kosztami może zostać sfinansowana przez tych, którzy najbardziej zarabiają na wojnie i inflacji. Chodzi jak ujął to A. Zandberg: o spółki paliwowe, sektor bankowy i firmy które z kryzysu na rynku węgla uczyniły narzędzie złotych zysków. To są podmioty, które powinny zrzucić się w bardziej solidarnym stopniu, płacąc wyższy nadzwyczajny podatek, na pomoc dla ludzi.

Posłowie Lewicy będą walczyć o to by dodatek ten objął wszystkich i stanowił realną pomoc dla wszystkich Polek i Polaków.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~***** *** | 2 sierpnia, 16:22
nastepni nawiedzeni od plusów i dodatków.Lepiej zacznijcie tłumaczyć ciemnemu ludowi że rozdawnictwo cudzych i dodrukowanych pieniędzy zawsze kończy sie inflacją i katastrofą.
~Włóczykij | 2 sierpnia, 18:05
Kolejny debil, który chce rozdawać nie swoje pieniądze, w dodatku dodrukowane.
~do ***** *** | 2 sierpnia, 20:54
Od kiedy jesteś taki NAWIEDZONY. Z latarką chodzisz czy z gromnicą, że jasnością świecisz. Nieuki tak mają, chcą błyszczeć i robią za lemetę, ale w okresie kiedy jest czas na choinki.
~skodzarz | 2 sierpnia, 21:05
A czemu tak nie byliście tak wylewni w rozdawaniu kasy, jak byliście sld u władzy?
~spierdalajta | 3 sierpnia, 12:54
Byli sobie kiedyś :LACH,CZECH i RUS....
~czterech | 3 sierpnia, 12:58
Potem przyszedł Gedroyć,Geremek,Morawiecki i Balcerowicz...
~pięciu | 3 sierpnia, 13:00
Przed nimi byli:MARX ,ENGELS,LENIN,TROCKI i Stalin....
~jakniejaktak | 3 sierpnia, 13:01
A, po JFK nastał FED...
~alejaja | 3 sierpnia, 13:02
Teraz BRICS i co mu zrobicie?
~ha,ha,ha... | 3 sierpnia, 13:04
Młodzi Konfederaci ....Dopuście kobiety do władzy,bo mają jaja.
~akcje | 3 sierpnia, 13:13
A,Chińczycy zostali już tak zastraszeni, przeczołgani i wytresowani, że można ich już tylko wysłać na wojnę. W maskach.
~bravo | 3 sierpnia, 13:19
Czy Polacy wreszcie zrozumieją że wojna POPiS toczy się TYLKO o to kto będzie zarządzał biedą do której wspólnie doprowadzili ? Przecież gołym okiem widać że stan finansów państwa jest tragiczny a wszelkie socjale finansowane są z zadłużania Polaków w bankach skupujących długi .Bravo Marian twitter.
~noi? | 3 sierpnia, 13:26
Zachodnie sankcje nie zdołały rozbić rosyjskiej gospodarki, twierdzi amerykańska publikacja The National Interest. W drugim kwartale tego roku nadwyżka w handlu zagranicznym Rosji wyniosła rekordowe 70,1 mld dolarów. Rubel wykazał się godną pozazdroszczenia odpornością.Bravo Arek twitter
~ztwittera | 3 sierpnia, 13:35
Nigdy nie uważałem małpa pisorgpl za szczyt marzeń, ale z braku czegoś lepszego na rynku silnie ich wspierałem, bo na bezrybiu i rak ryba. Od 2,5 roku ci ludzie udowadniają, że są takimi samymi skończonymi łajdakami jak cała reszta tzw. klasy politycznej, albo nawet gorszymi.
~silny ludź | 3 sierpnia, 14:18
Po wyborach te resztki komusze zostaną przez nas wyprowadzone !!!
~no,cóż... | 6 sierpnia, 12:27
Statut Kaliski - tekst 1. Kiedy jest sprawa przeciwko żydowi, nie może przeciw niemu świadczyć chrześcijanin sam, lecz razem z innym żydem. 2. Kiedy chrześcijanin pozywa na żyda o zastaw, żyd zaś utrzymuje, że żadnego nie wziął, wtedy żyd przysięgą się uwolni. 3. Kiedy chrześcijanin utrzymuje, że na zastaw od żyda mniej pieniędzy otrzymał, aniżeli żyd teraz żąda, żyd przysięgą dowód złoży. 4. Kiedy żyd, nie mając świadków, utrzymuje, że chrześcijanin zastaw wypożyczył chrześcijanin się odprzysięże. 5. Prócz rzeczy kościelnych i krwią zabarwionych wolno żydom wszystko brać w zastaw. 6. A gdyby zastaw jaki był kradziony, żyd się odprzysięże, że o kradzieży nie wiedział, a chrześcijanin winien mu kapitał na zastaw ten wypożyczony z procentem zapłacić. 7. Kiedy zastaw chrześcijanina prz
~no,cóż... | 6 sierpnia, 12:29
7. Kiedy zastaw chrześcijanina przez ogień lub kradzież u żyda zginie, żyd od nalegającego chrześcijanina. 8. Żydzi w sporach swoich (tj. między sobą) wyłączeni są spod sądów miejskich; zostają pod opieką króla lub wojewody. 9. Za zranienie żyda, słuszna kara i koszta kuracji. 10. Za zabicie żyda słuszna kara i konfiskata majątku. 11. Za uderzenie żyda kara zwyczajna w kraju. 12. Żydzi ceł większych od mieszczan nie płacą. 13. Od przewożonych zmarłych nic nie płacą. 14. Chrześcijanin niszczący cmentarz oprócz kary zwyczajnej majątek traci. 15. Rzucający kamieniem na szkołę żydowską odda wojewodzie dwa funty pieprzu.
~no,cóż... | 6 sierpnia, 12:30
16. Gdy żyd u swojego sędziego ulegnie karze, która się wandel nazywa, zapłaci mu funt pieprzu. (Wandel: wina pieniężna). 17. Gdy żyd raz i drugi od swego sędziego zapozwany, nie stawi się, zapłaci karę zwyczajną, gdy się trzeci raz nie stawi zapłaci karę stosunkowo wyższą. 18. Za zranienie żyda, żyd płaci karę zwyczajną. 19. Przysięga na dziesięć przykazań nie powinna być żydowi naznaczoną, tylko o wartość przechodzącą szacunek 50 grzywien srebra, a w mniejszych rzeczach przed szkołą przysięgać będzie. 20. Gdyby dowodów nie było, kto zabił żyda my żydom damy przeciw podejrzanym prawną opiekę. 21. Za gwałt na żydzie wyrządzony, chrześcijanin będzie karany podług prawa ziemskiego. 22. Sędzia żydowski żadnej sprawy przed sąd nie wytoczy, jeżeli do tego przez skargę strony spowodowany n
~no,cóż... | 6 sierpnia, 12:31
23. Gdy chrześcijanin odbierze dany żydowi zastaw, a procentu nie zapłaci w ciągu miesiąca, przybywa procent od procentu. 24. U żyda nikt na kwaterze być nie ma. 25. Nie wolno jest żydom wypożyczać pieniądze na dobra nieruchome. 26. Odwodzenie dziecka żydowskiego, jako kradzież uważane będzie. 27. Zastaw gdy rok i dzień u żyda pozostaje, staje się jego własnością. 28. W dnie świąt swoich, żydzi nie mogą być przymuszani do oddawania zastawu. 29. Zastawy od nich gwałtem biorący ściągnie na siebie karę. 30. Nie wolno żydów oskarżać o używanie krwi chrześcijańskiej. 31. Występki żydów w ich szkołach sądzone być mają. 32. W jakiej monecie żyd pożyczał, w takiej żądać może oddania długu z należnym procentem. 33. Konie żydzi w zastaw tylko we dnie brać mogą. 34. Mincarzom nie wolno chw
~no,cóż... | 6 sierpnia, 12:32
34. Mincarzom nie wolno chwytać żydów pod pretekstem, że fałszują pieniądze. 35. W gwałcie nocnym sąsiedzi żydowi pomoc dać winni pod kara 30 szelągów. 36. Wolno jest żydom wszystkie towary kupować, chleba i innych żywności dotykać się. © 2005-2007 Katolicka Agencja Informacyjna.
~gigi | 7 sierpnia, 10:36
Ludzie nie wierzcie tym śmieciom oni sami wywołali ten chaos i na nim zarabiają ,wy daliście się ogłupić ,zmanipulować a oni się śmieją tak działa WŁADZA wszystko mają pod kontrolą teraz hasłami w kampanii wyborczej będą slogany z PRL-u olej ,ocet na półkach ,ciepło w domu i woda w kranie CZY WY K.U.R.W.A TEGO NIE WIDZICIE że mamy kolejną transformację ustrojową w tym kraju powrót jeba.nej komuny połączonej z zamordyzmem jakiego ten kraj nie widział
~jestszansa | 7 sierpnia, 11:59
wyra~ąbać szympansa?~~PROBLEM - REAKCJA - ROZWIĄZANIE | Mamy wspaniałą szansę na prawdziwą zmiane.~~~YT
~taaa | 7 sierpnia, 12:07
Wnuczka Dziadka Teodora MAŁPA teodor_dziadek Jeśli ktoś chciałby wiedzieć gdzie jest drewno z polskich lasów to informuję uprzejmie , iż jest w Kołobrzegu , gotowe do wysyłki za granicę🤔😔. Jeżdżę do Kołobrzegu od niemalże 30 lat ale takiej ilości drewna nigdy nie widziałam. #Kolobrzeg #Bałtyk #drewno #lasy #smutek
~wiem... | 7 sierpnia, 12:16
AKTUALIZACJA :: 6 sierpnia 2022 :: Lista ponad 720 nierozliczonych afer za rząd PiS i Solidarnej Polski, od 2015 roku do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja