« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 23 maja 2022.Imieniny: Dezyderiusza, Emilii, IwonyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Bezradność PiS. Inflacja dalej będzie pustoszyć portfele Polaków

Autor: RobertObaz
Wtorek, 26 kwietnia 2022, 14:51
Lewica w zeszłym tygodniu złożyła pakiet ustaw, który ma zagwarantować bezpieczeństwo rodzinom dotkniętych rosnącymi ratami kredytów hipotecznych. Dzisiaj natomiast słuchamy Premiera Prawa i Sprawiedliwości, który miota się w decyzyjnej bezsilności.
Konferencje Premiera Morawieckiego tłumaczącego się z rosnących cen w sklepach to polityczny cyrk. Wojna na Ukrainie nie jest odpowiedzialna za bezsilność rządu w tak fundamentalnej dla naszych portfeli sprawie. Dlatego propozycje dotyczące „wakacji kredytowych” to nic innego, jak próba ucieczki przed odpowiedzialnością za inflację.

Dla każdego w Polsce jasne jest, że inflację odpowiedzialni są decydenci w PiS. Polityka gospodarcza Prawa i Sprawiedliwości zbankrutowała na naszych oczach. Ta bezsilność spowodowana była paraliżem Glapińskiego, który szykował się do kolejnej kadencji w NBP oraz Premiera, który tworzył fałszywy obraz finansów publicznych.

Nikt nie wierzy, że rozwiązania w postaci „wakacji kredytowych” czy zastąpienia WIBORu innym wskaźnikiem równie niesprawiedliwym dla kieszeni Polek i Polaków da jakieś wymierne rezultaty. Zwłaszcza, że propozycje te najwcześniej wejdą w życie nie teraz ale dopiero za kilka miesięcy. Propozycje rządu nie ratują tysięcy kredytobiorców, ale mają naprawić spadki w sondażach. PiS prowadzi politykę opartą o fałszywe przekonania i trendy, które jak wierzy pomogą im się utrzymać u władzy. Markują więc rozwiązania a odpowiedzialność spychają na wydarzenia, które wpływu na politykę finansów publicznych nie mają, lub wpływają na nią w bardzo ograniczony sposób. Prawo i Sprawiedliwość kupuje sobie czas kosztem budżetów domowych polskich rodzin.

Prawdziwy plan naprawczy powinien zacząć się od odsunięcia Glapińskiego z funkcji prezesa NBP. To jego nieudolność doprowadziła do tego, że raty kredytów wystrzeliły w górę, a nad poziomem inflacji już nikt ni panuje. Czy naprawdę musimy codziennie słuchać z ust Premiera 38 mln kraju propozycji, które są zawiła i niezrozumiałe? Wszystko, to co dzisiaj obiecuje Morawiecki skończy się tak samo jak skończył się Polski Ład – katastrofą. Będziemy przez całe miesiące w cyklu łatania niedopracowanych ustaw.

Dzisiaj potrzebujemy prostych i skutecznych rozwiązań. Jednym z takich rozwiązań jest propozycja Lewicy. Jeśli PiS poważnie myśli o tym, żeby pomóc Polkom i Polakom, to powinien rozpocząć prace nad naszymi rozwiązaniami.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~gosc_portalu | 26 kwietnia, 15:12
PiS ukrył 72 proc deficytu. "Skala oszustwa sięga zenitu. Obecnie budżet to jeden wielki pasek TVP Info, czyli kłamstwo. Chodzi mianowicie o to, że ponad 72 proc. (czyli już prawie 3/4) tego prawdziwego deficytu jest generowane w jednostkach poza konstytucyjną definicją "budżetu państwa". Finanse publiczne w Polsce stały się więc jakimś kadłubkiem, niebotyczną fikcją." MONEY PL -- Rząd PiS przeszedł sam siebie. Polska najgorsza w UE.
~ryś | 26 kwietnia, 15:50
"Dla każdego w Polsce jasne jest, że inflację odpowiedzialni są decydenci w PiS" i w Niemczech. i w Wielkiej Brytanii. i We Francji. Wszędzie PiS! Ba, nawet puste półki w Moskwie i wyjazd McDonalda jest winą PiS! Niewątpliwie!
~gosc_portalu | 26 kwietnia, 16:20
W Niemczech inflacja 7.3% w Polsce 20% (prawdziwa, nie ta którą podaje TVP) a rubel idzie do góry ponieważ został powiązany ze złotem i można go wymieniać na złoto.
~Mamusia | 26 kwietnia, 16:39
Oto jest koncert życzeń Pana Posła Obaza: PiS: "miota się w decyzyjnej bezsilności"; "Morawiecki tłumaczący się z rosnących cen"; "bezsilność rządu"; "próba ucieczki przed odpowiedzialnością za inflację"; "Dla KAŻDEGO ( podkreślenie moje ) w Polsce jasne jest, że inflację odpowiedzialni są decydenci w PiS."; "Polityka gospodarcza PiS zbankrutowała na naszych oczach"; " paraliż Glapińskiego"; "Premier, który tworzył fałszywy obraz"; "spadki w sondażach"; "skończy się katastrofą". Stek bzdur, Panie Pośle, stek bzdur !
~-> Mamuska | 26 kwietnia, 17:21
Obaz czyli Lewica i PiS to jedno i to samo. Podstawą ich programu jest: powiązanie złotego z drukarką, zadłużanie, rozdawnictwo (a potem podstępne odbieranie tego co się dało za pomocą inflacji)
~8* | 26 kwietnia, 17:31
Wsza narodowa katolicka podskakiwała i doigrała się. Rosja wstrzymała dostawy gazu do ten kraju.
~gosc_portalu | 26 kwietnia, 18:07
Naczelnik wygrazal Rosji, ze nie bedzie kupowal od nie gazu co w Rosji budzilo smiech dlatego, ze to co kupujemy nie ma znaczenia (ok.2%) Chiny biora taka ilosc od reki, za wyzsza cene. Putin sie zasmial i zerwal kotrakty z Polska. Ceny znowu w gore i inflacja.
~Tlum ludzi pracujących | 26 kwietnia, 20:36
Lewico czy wyjdziecie razem na ulice przeciwko k.an.aliom z pis którzy nałożyli wraz z Putinem sankcje na polakow w postaci zakręcenia kurka gazowego ?
~->Tlum ludzi pracujących | 26 kwietnia, 20:51
Dlaczego przeciw Putinowi? Rosja chciala sprzedawac Polsce gaz i paliwa, podobnie jak sprzedaje calej Europie. To tylko Naczelnik i ta jego skorumpowana banda wymyslila sobie wojaczke z Rosja (na koszt Polakow, bo naczelnik jest milionerem) .
~w żopu | 27 kwietnia, 10:13
Obaz jak zwykle tragizuje. Gdyby Tacy jak on rządzi Polską to dopiero by była tragedia. Panie Obaz weź pan zmień dietę bo jakieś niestrawności tutaj są wyrzygiwane .
~przepdnij na zawsze | 27 kwietnia, 10:17
To zrób coś człowieku !!! Dostań się do władzy !!!! Zostań prezydentem, premierem , ministrem i pokaż co potrafisz !!!! Ciągle tylko jęczysz i jątrzysz razem z tymi swoimi palantami NIEUDACZNIKU !!!!!!!
~***** pis | 27 kwietnia, 10:46
I super.W pierwszej kolejności oberwie elektorat pisiorów,czyli biedota i ciem nota.Ludzie myślący i zabezpieczeni finansowo przetrwają tą burzę.
~IGA | 27 kwietnia, 11:47
Już zapomnieliście czasy za rządów PO-PSL i LEWICY ?- zakupy na zeszyt, głodne dzieci w szkole i tankowanie po 5 litrów, brak pracy,kolejki w urzędach pracy ? Krótka pamięć ?!, nie powtarzajcie sloganów tych, którzy za wszelką cenę chcą się dopchać do władzy, aby napełniać swoje kieszenie. Przecież nie mają żadnego pomysłu na Polskę. Oby dogonić inne gospodarki trzeba mieć plan długofalowy, to nie dzieje się z dnia na dzień. Ich głównym programem jest odsunięcie PIS, a co będzie dalej to nieważne. Szkoda, że nie realizowali swoich pustych pomysłów jak byli przy władzy, ale wtedy pinindzy nie było. Teraz dobrze żądać nie wiedząc skąd na to brać. Dziwne jest to, że dzisiaj najwięcej narzekają ci, którzy kiedyś klepali biedę, a dzisiaj mają pracę i żyją normalnie. Widocznie tęsknią do biedy.
~do iga | 27 kwietnia, 12:31
Głodna to ty chyba wtedy chodziłaś,bo starzy chlali na zeszyt i ci na mózg padło.Jak ci przyjdzie spłacić zadłużenie pisiorów to nawet 2 litrów już nie zatankujesz kre t y nko nie znająca podstawowych zasad ekonomii.
~gosc_portalu | 27 kwietnia, 12:34
PiS nadrukował i napożyczał pieniędzy. To dało taki złudny efekt polepszenia. Morawiecki zastosował prostą i prymitywną metodę: zapożyczyć się i żyć na kredyt ale musi pierdo... i właśnie to się dzieje. Poza tym PiS skłócił Polskę z Unią Europejską, Białorusią, Węgrami a teraz jedyne państwo na świecie poszedł na wojnę z Rosją w efekcie Rosja zakręciła Polsce kurki z gazem.
~Pi | 27 kwietnia, 15:39
Jak zwykle wszyscy nas wychuśtają ,zostaniemy sami a reszta będzie miała się dobrze juź gaz zkręcony , cena węgla i paliwa szok ,
~ABE | 27 kwietnia, 18:29
Ja bym jednak wolał, żeby Lewica nie brała się za naprawę gospodarki bo w kwestiach gospodarczych niczym się nie różni od Narodowo-socjalistycznego PiSu
~były jg | 27 kwietnia, 19:46
Oj tuskomatołki, tak wam łby w TVN wymaglowali bo zgodnie z Konstytucją, za walkę x inflacją odpowiada NBP, tylko.
~były jg | 27 kwietnia, 20:18
~gosc_portalu | Dziś, 12:34 Zażyj Laxigen bo po oglądaniu TVN może ci być tylko gorzej.
~trend | 27 kwietnia, 20:52
ani PO ani Lewica ani PSL nie powinny dotykać się gospodarki, geniusze z tych ugrupowań nic tylko bredzą i głupoty wygadują .... nie mieli pandemii, światowego kryzysu energetycznego , światowej inflacji, 3 mln uchodźców, wojna za granicą
~-> były jg | 27 kwietnia, 22:50
Nie oglądam TVN ani TVP. Te stacje ogłupiają tak samo. Trudno znaleść dobre źródła informacji. Trzeba racze skupić się na osobach, takich które mają wiedzę i coś do powiedzenia a nie partyjnych albo korpo-mediach.
~asd | 28 kwietnia, 7:40
inflacja zasługa glapińskiego i morawieckiego
~były jg | 28 kwietnia, 19:36
~asd Masz rację to oni wprowadzili inflację w UE i na całym świecie. Podziwiam jak bardzo cię ogłupili w TVNienawiści i w Onecie.
~do były jg | 29 kwietnia, 11:37
Dlaczego nie zaliczasz TVP do ogłupiających mediów? Czy według ciebie TVP ogłupia mniej od TVN?
~były jg | 29 kwietnia, 20:00
~do były jg Rzadko się w TVN mylą, TVNienawiści zawsze kłamie z premedytacją.
~. | 2 maja, 10:06
Lewica to byt zamierzchły.
~mix | 5 maja, 17:57
Lewactwo i jej przesiąknięta nienawiścią propaganda
~kibic | 14 maja, 20:29
Żal tych oszołomów stających murem za nieudolną partią jeszcze rządzącą.Nawet opozycji w Sejmie nie dadzą się wypowiedzieć ,bo prymitywna Witek wyłącza mikrofony.Kłamstwo i fałsz jak w Rosji.Poczytajcie historię.Kaczyński to stary komuch.
~Ebee | 19 maja, 15:18
Za inflację odpowiedzialna jest cała opozycja. Bez programu, podzielona , niestety zajęta własnymi interesami. A jaka jest rola lewicy, Panie Robercie Obaz ? Czyż nie skojarzony właśnie z Lewicą Leszek Miller promował na Prezydenta Polski nijaką Ogórek, wtedy osobę bez programu , wygadującą bzdury miedzy innymi o pisaniu na nowo Konstytucji ? Czy ktoś z opozycyjnych posłów, a w tym posłów Lewicy nie przyjął 60% podwyżki uoposażenia w czasie pandemii, kiedy ludziom padały firmy,a rząd dodawał sobie kasy. Niestety głosowaliście ramię w ramię z PiSem w sprawie podwyżek dla siebie. Podobnie teraz, kiedy władza znów podniosła sobie pensje - byliście z nimi i co do kasy nic was nie różni. Więc Panie Robercie, my Polacy zostaliśmy sami dla siebie. I to jest nasz dramat.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja