« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 11 grudnia 2019.Imieniny: Damazego, WaldemaraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ciekawostka przyrodnicza, czyli kilka słów o Muzeum Przyrodniczym

Czwartek, 21 listopada 2019, 21:57
Tak się składa, że spośród niewielu fajnych rzeczy, atrakcji jakie mamy w Cieplicach i co mogło by się wydawać, owo Muzeum powinno być frontem do klienta, który spragniony jest doświadczeń kulturalnych w uzdrowisku,a jednak bywa tak, że ów klient jest szeroko zdumiony postawą, czy funkcjonowaniem tego miejsca...
A zdarzało się już wielokrotnie, że miło było i ciekawie, czego mogłam nie raz doświadczyć, bo i wystawa artystów z regionu mowa o wystawie "Trybalski-Miliński", czy wystawa dawnych cieplickich pocztówek, pokazały że można zainteresować i kulturalnie i sztuką w różny sposób.
Jednak miejscami bywa właśnie zaskakująco. Bo jak tu się nie zdziwić, kiedy przychodzi się odwiedzić wystawę tym razem eksponatów Poczty Polskiej ze Lwowa i słyszy się, że "nie da rady" bo akurat teraz tam jest jakaś prelekcja i trzeba przyjść później. To dobrze,że jestem z Jeleniej Góry i mogę sobie przyjść, a co mają zrobić Ci pozostali, którzy trochę mają inaczej niż Ja?
W tym samym dniu usłyszałam również, że nie mogę na otarcie łez kupić pamiątki, bo kasa nieczynna, gdyż dziś dzień wejścia bezpłatnego i w związku z tym też "nie da rady" bo nie nabije się na kasę...No cóż szkoda klient chciał dać zarobić..to zniechęca podobnie jak informacja,że Muzeum czynne jest w odpowiednie dni do określonej godziny, ale kasa już nieczynna na godzinę przed zamknięciem Muzeum....To smutne, że tak traktuje się kuracjusza, turystę, bo znów..co ma zrobić ten który nie wie o tym jak Muzeum funkcjonuje, lub ma inaczej zaplanowany dzień, lub tak mu się dzień ułożył, ale chciałby jeszcze odwiedzić to miejsce, obok innych zaliczonych atrakcji... Pewna jestem jednak, że to się zmieni, bo miejsce fajne, ciekawe, zmienia się, tylko musi się jeszcze zmienić pewna mentalność, a może tylko trzeba przypomnieć sobie stare powiedzenie "Klient nasz pan", czego życzę Muzeum Przyrodniczemu z całego serca.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~XXX | 25 listopada, 18:54c214.jelenia.zicom.pl (185.*.122.214)
roxettetylosand1991, o co tak naprawdę Ci chodzi?
~Niestety | 28 listopada, 18:15ip-31-*-123-159.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.123.159)
Kompletne bzdury. Kiedy dany dzień, jest dniem z wolnym wstępem, nie kasuje się za wstęp, ale inne rzeczy, jak publikacje, pamiątki można bez problemu sprzedać, tylko trzeba odrobinę chęci. Zresztą o tym muzeum krążą różne historie, a zwłaszcza o niezbyt uprzejmym i miłym podejściu do klientów.
~muzealnik | 29 listopada, 16:17pon.box3.pl (176.*.239.50)
W każdym Muzeum jeden dzień obligatoryjnie zgodnie z ustawą musi być bezpłatny i wtedy Kasa jest zamknięta.Z uwagi na fakt, że akurat w tym Muzeum sklepik jest obsługiwany przez tą samą osobę co kasa (niedobory kadrowe) to zrozumiałe jest , że kiedy kasa jest zamknięta to i sklepik jest nieczynny.W Muzeum Przyrodniczym dobro Klienta jest zawsze najważniejsze co może potwierdzić setki jak nie tysiące osób , które z tą instytucją miało jakikolwiek kontakt.Różnorodność form działalności i ich ilość zmusza niekiedy Muzeum do organizowania (nie często) spotkania,lekcji i prelekcji w pomieszczeniu w którym zaprezentowana jest wystawa czasowa i wówczas ekspozycja ta jest przez chwilę niedostępna do zwiedzenia.Jest to przecież normalna sprawa a nie jakaś złośliwość ze strony Muzeum.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja