Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11468
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Czarnek musi odejść

Autor: RobertObaz
Wtorek, 13 lipca 2021, 11:07
Jeśli uważacie, że reformy, które wprowadza minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek Was nie dotyczą, to jesteście w błędzie. Reformy, które szykuje MEiN dotyczą nie tylko nauczycieli, ale przede wszystkim uczniów oraz ich rodziców. Po wakacjach, dzieci i młodzież wrócą do szkoły zdominowanej i kontrolowanej przez jedną partię polityczną. To w zasadzie koniec szkoły jaką znaliśmy do tej pory.

Myślę, że wielu z nas nie przypuszczało, że po likwidacji gimnazjów przez Annę Zalewską już nic gorszego nie przydarzy się polskiej szkole. W końcu do dzisiaj nie rozwiązano problemów, które powstały przy ostatniej pisowskiej reformie edukacji. Nie mówiąc już o tym, że tylko nieliczne placówki dostosowały się architektonicznie do przyjęcia uczniów z niepełnosprawnością. Mamy także przeładowane programy nauczania, niedostosowane do potrzeb jakie wykształciły się na rynku pracy u progu XXI wieku. To wszystko wydaje się przy tym co planuje obecny minister dziecinną igraszką.

Ministrowi Czarnkowi niestety pomyliły się priorytety. Kuratorium bierze bowiem za kurie a kuratora oświaty pomylił z inkwizytorem lub cenzorem. Dyrektorzy szkół mają stać się ręcznie sterowanymi pacynkami. Na deser dostaniemy ideologiczne klony fanatycznych kuratorów pokroju Barbary Nowak. Szkoła pod kuratelą Czarnka może zamienić się na naszych oczach w kuźnie nienawiści, hejtu, pogardy i strachu przed każdym kto myśli lub wygląda inaczej. Ministerstwo Edukacji i Nauki już przygotowuje grunt pod obowiązkową religię i etykę, która nauczana będzie przez nauczycieli kształconych na uczelni Rydzyka. Zarówno program, w tym wykaz lektur, zmieniają się tak by odpowiadać ideologicznie PiS. To produkcja bezrefleksyjnego, posłusznego społeczeństwa, którego horyzont nie będzie wykraczał poza to, na co pozwoli ministerstwo.

Właśnie dlatego powstała inicjatywa obywatelskiego wotum nieufności dla obecnego ministra. Tylko jego odwołanie może zapobiec katastrofie, którą szykuje nam obecna władza. Ręka ministra sięgnie nie tylko po szkoły publiczne ale także po szkoły i uczelnie prywatne. Kontrola będzie absolutna a ucieczka przed wpływem Przemysława Czarnka niemożliwa.

Zachęcam Was wszystkich do składania podpisów pod wotum nieufności do ministra. Podpisy można składać w moich biurach poselskich: w Jeleniej Górze przy ul. Klonowica 2/10, a w Legnicy przy ul. Rynek 9. Lub można wydrukować listę samemu ze strony: https://robertobaz.pl/ i uzupełnioną dostarczyć do jednego z biur poselskich.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group