Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11283
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Czeka nas gospodarcza katastrofa?

Autor: RobertObaz
Wtorek, 26 lipca 2022, 14:53
Prawo i Sprawiedliwość dołuje w sondażach pożerane jest przez decyzje rządu, który całymi miesiącami bagatelizował sprawy gospodarki. Nie był przygotowany na żaden z kryzysów z którymi obecnie się zmagamy. Wykładnią postępowania dla rządzących nie stało się dobro społeczeństwa ale stwierdzenie, że choćby się paliło i waliło to jakoś przetrwają do końca kadencji.

Spóźnili się z reakcją na inflację i pozwolili by oszczędności Polek i Polaków stopniały w ciągu kilku miesięcy praktycznie do zera. Ceny podstawowych produktów poszybowały w górę o kilkadziesiąt procent a jedyne co ma do powiedzenia rząd to „można jeść mniej i taniej”. Wrażliwość PiSu jest fałszywa nie dotyczy bieżących problemów z jakimi się zmagamy. Nie chodzi o ich rozwiązanie, polepszenie na trwałe bytu rodzin, prowadzenie progresywnej polityki społecznej i gospodarczej – chodzi o utrzymanie władzy.

Władza może służyć dobru wspólnemu może przyczyniać się do zasypywania nierówności społecznych, budowania nowych kierunków rozwoju i samorealizacji dla milionów mieszkańców naszego kraju. Zamiast tego władza jaką mamy buduje poczucie wykluczenia i elitarności tych, którzy tą władzę sprawują. Rząd jak wiemy w czasach kryzysu sam się wyżywi a pozostali według tej zgniłej propagandy jaką nas karmią od ponad 7 lat musi „zacisnąć zęby”.

Nie ma w kraju nikogo, kto by nie rozumiał złożoność sytuacji w jakiej wszyscy się znaleźliśmy. Jednak czym innym jest wojna a czym innym jest kompletny brak przygotowania ze strony rządu na ewentualność wystąpienia kryzysu. Karmieni półprawdami i zwykłymi niedomówieniami mieliśmy wierzyć, że rząd wie co robi. Jednak statek płynie bez kapitana i nikt nie wie do jakiego portu zawinie. Nikt z nas dzisiaj nie może być pewien czy rząd faktycznie posiada plan przeciwdziałania recesji czy może zabiera nas wszystkich na kurs kolizyjny z górą lodową w przekonaniu, że okręt nie zatonie?

Prognozy zarówno dla gospodarki jak i samego rządu są coraz gorsze a mówimy o okresie wakacyjnym, który zawsze charakteryzował się dużym spokojem. Jesień oraz zima przyniosą kolejne zawirowania. Być może wkraczamy właśnie w zmierzch dominacji PiSu na scenie politycznej?

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group