« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 19 października 2019.Imieniny: Pawła, Piotra, Jana, ZiemowitaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dajcie mi przykład!

Autor: Obserwator
Czwartek, 11 stycznia 2018, 12:54
Z sondaży wynika, że PiS cieszy się rosnącą, a przynajmniej niesłabnącą popularnością. Z moich rozmów z moimi znajomymi wynika, że jest wręcz odwrotnie, ale to moja wina, bo mam niewłaściwych znajomych. Trudno – jakoś będę musiał z tym żyć. To są konsekwencje mojego wyboru. Uznaję, że trzeba je ponosić. Moja wolność – moje wybory – moje siniaki.
Ale trudno mi się zgodzić z sytuacją, kiedy muszę się godzić z dyktatem ludzi, którzy nie chcą ponosić konsekwencji swoich decyzji, ale chcą, żebym to ja je ponosił.

Sejm Rzeczypospolitej uznał, że sędziowie Sądu Najwyższego muszą odejść z roboty, kiedy wejdą w wiek emerytalny, to znaczy jak skończą swoje 65 lat. Istnieje być może zagrożenie, że będą cierpieć na rozmiękczenie mózgu, albo podobne dolegliwości i wiek może im przeszkadzać w wykonywaniu obowiązków, to znaczy – interpretacji prawa.

Jestem w stanie z tym się zgodzić, chociaż akurat ten wyrok wydaje się być surowy. Ale pod warunkiem, że posłowie w tym samym wieku też będą musieli odejść z Sejmu, bo to prawo, które interpretują sędziowie, to właśnie uchwalają posłowie. Im też może coś doskwierać w głowę, a czasami wydaje się, że niektórych owo rozmiękczenie już dopadło. Dlaczego mają odchodzić ci, którzy tylko stosują prawo, a pozostawać ci, którzy je kreują? To wydaje się być skrajnie niesprawiedliwe.

Rząd PiS, a osobiście premier M. Morawiecki deklaruje rechrystianizację Europy. Jestem w stanie temu przyklasnąć, o ile premier dogada się z Dyrektorem Rydzykiem, że z Polski zostaną skierowani księża do tej roboty. A że robota zapowiada się na długie lata, bo zaraza Multi-Kulti rozprzestrzenia się niczym AIDS, to nich jadą! Niekoniecznie lekarze – rezydenci, do czego zachęcała z trybuny sejmowej jedna z posłanek PiS Józefa Hrynkiewicz, tylko księża. Lekarze są marnymi fachowcami w sprawie rechrystianizacji, a księża – powinni być wybitnymi. Oddajmy gnijącej Europie przysługę i podejmijmy misję rechrystianizacji, oddając w służbę co mamy najlepsze, znaczy – księży. Niech dadzą nam przykład Nowej Krucjaty. Może być problem z Dyrektorem Rydzykiem, bo o ile prawdziwa jest wieść, krążąca po Toruniu i okolicach, On nie może rechrystianizować Zachodu, a szczególnie – Niemców, bo ma „misia” w paszporcie, za jakieś całkiem świeckie historie. Ale mógłby pojechać do Francji, żeby bronić krzyża na pomniku Jana Pawła II.

Zresztą sprawa Europy jest szczególnie skomplikowana, bo Rząd RP podejmuje wiele wysiłków, żeby Unia się na nas obraziła śmiertelnie, mając spore wsparcie w wielu europarlamentarzystach, choćby Czarneckim, czy Korwinie Mikke.

Dajcie nam panowie przykład – przestańcie jeździć do Brukseli, jeśli jest tam tak ohydnie, jak mówicie. Po co brukacie się w bagnie? Bądźcie konsekwentni i dajcie nam przykład – wyrzućcie z Sejmu 65-latków, opuśćcie fotele europarlamentarzystów, wykupcie bilety księżom, by nawracali zachodnich grzeszników.

Czy to takie trudne – dać przykład?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~soclib | 11 stycznia 2018, 13:3578.*.208.240 (78.*.208.240)
Bardzo dobra diagnoza.Tak samo odpowiadają moi znajomi, nie oddali głosu na pis. Tak na robotniczy rozum to będzie gorzej niż przed zmianą.Teraz dostali wladzę oszołomi religijni, a prym będzie wiódł min.zdrowia. Zastanawiające jest jedno , wszyscy ze świecznika mają jakieś dysfunkcje i nie całkiem kryształowe życiorysy.Aby do jesieni.
~ale | 11 stycznia 2018, 14:29cgp128.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.243.128)
ściana wschodnia silna i zwarta proboszczami.Jak te 50 % co śpi jak prezes kiedyś do południa i nie ruszy d,,do urn ,to obudzi się z ręka w nocniku.Ale będzie za póżno.
~do : ale | 11 stycznia 2018, 16:36c156.jelenia.zicom.pl (185.*.122.156)
do : ale | Dziś, 14:29 wiem,dlaczego ty jesteś przeciwko prezesowi, że spał do kiedyś do południa. Bo ty z takich, jak " krul jewropy", który w nocyz 12 na 13 grudnia chlał z kolegami od malowania kominów i był tego dnia " wczorajszy ". Lubisz wypić dużo, co ??? Za dużo ? Terza jesteś trzeżwy ??? A nie, ty tylko chorujesz na " chorobę filipińską ", jak ten ... i ten z Brukseli.Ten, no, " Trunker " !
~do : obserwator | 11 stycznia 2018, 16:44c156.jelenia.zicom.pl (185.*.122.156)
do : obserwator. cytuję obserwatora: "Z moich rozmów z moimi znajomymi wynika, że jest wręcz odwrotnie, ale to moja wina, bo mam niewłaściwych znajomych" To kto cię zamknął w tym rezerwacie dla czerwo ... ? Wyjdż z tego getta na świat, zobacz jaki jest piękny, kolorowy i różnorodny !!! Ja też nie chcę , tak jak ty czekać na " zielone '', bo lubię śmigać na " czerwonym " ... Ale muszę czekać, bo jak nie, to " niebieskie światła " i chcą mi mandat wlepić !!!
~Bambo | 11 stycznia 2018, 17:09*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Zadufanie vel."Obserwatora" nie zna granic...Szanowny vel."Obserwerze" (od serwer) spójrz pan w lustro.I to co zobaczysz zachowaj dla siebie.Będziesz miał odpowiedź na swoje pytanie.I w sto koni nie dogonisz dni,które minęły-jak głosi stare arabskie powiedzenie.Zacznij szanowny panie żyć dniem codziennym.Zmień znajomych,posłuchaj i rozmawiaj z innymi niż pana znajomi,itd.Jakiś czas się skończył, jakiś zaczął. Do tego trzeba jednak dojrzeć.Czytając te szubrawe pana wypociny (nie piszę o tym artykule),czas zgodzić się z życiem.Życie się z panem nigdy nie zgodzi.Jesteś pan zaledwie małym pionkiem na na szachownicy życia.Dopóki nie zrozumiesz tego "Oberwerze",te hendologiczne wynurzenia będą jedynie stratą czasu.Nie znaczy,to że nie masz mieć pytań i wątpliwości.Rób to bez krztyny perfidów...
~do : soclib | 11 stycznia 2018, 17:49c156.jelenia.zicom.pl (185.*.122.156)
Jeżeli teraz prym będzie wiódł min. zdrowia, to chyba dobrze ? Dla ciebie, bo mam nadzieję, że opieka psychiatryczna dla soclibów będzie na odpowiednim poziomie. Czego ci szczerze życzę !
~Ob. Sewrwator | 11 stycznia 2018, 17:50*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.145.0)
Wszystko pięknie, zgadzam się i popieram, poza jednym. Konkretnie " wykupcie bilety księżom, by nawracali zachodnich grzeszników." Otóż to księża mają w swoich obowiązkach realizować misję, która dodatkowo mi osobiście wisi i powiewa. Zatem nie zgadzam się, na finansowanie ich fanaberii z moich pieniędzy. Kto chce niech ich popiera i daje. Dla mnie jest to rzucanie kawioru świniom. I przy okazji niech katabasy zrobią wcześniej kurs specjalistyczny posługiwania się widelcem. Bo skoro TO MY nauczyliśmy zachód tej ważnej czynności, możemy się poczuć towarzysko idiotycznie, np. żrąc kotleta łyżką w barze mlecznym w Paryżu.
~Do BAMBO-ciecia | 11 stycznia 2018, 18:08*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.145.0)
Zacznę tak:Bambo,łobuzie,kto ci pozwolił otwierać buzię?Widać żeś synku z encyklopedią związany łańcuchem,bo słów używasz wykwintnych.Znanych szczególnie koneserom bełkotu,tudzież wynotowanych ku gnębieniu prostactwa.Tak to zawsze robią debile,co mają we krwi BYCIE NAD, a nie wypada im swego foto załączyć,co to by od razu powaliło lud na kolana.W dodatku jest szansa doznać szwanku na swojej dumie,gdyż mogli by oglądacze nad BARDZO WAŻNĄ MORDĄ przejść jak nad cichym pierdnięciem w puszczy.Zatem do rzeczy.Koleś napisał prawdę nad prawdami,a jedyną rzeczą co cię mogła ....., to ostra jazda po prawactwie.Co zaczyna wchodzić na poziomy terroryzmu i dyktatury.Którą to widać masz umiłowaną.A być może sam ją ćwiczysz.Zatem wracaj na drzewo,dokończ prostowania bananów i czekaj końca.Swego końca.
~do : soclib | 11 stycznia 2018, 18:08c156.jelenia.zicom.pl (185.*.122.156)
soclib , co ma znaczyć to twoje: " Aby do jesieni " ? Czyżby jesień wasza , wiosna nasza ? A lato muminków ???
~adaw | 11 stycznia 2018, 18:19biuro.devco.pl (81.*.142.14)
Słaba diagnoza. Tak się składa,że w moim otoczeniu-osoby z którymi pracuję popierają PIS i nie chcą słyszeć o totalnej, ośmieszającej się opozycji. A może w złym środowisku się obracam? I dodam,że nie są to ludzie z wykształceniem podstawowym , jak to przypina się łatkę zwolennikom PIS.
~do : Ob. Sewrwator | 11 stycznia 2018, 18:19c156.jelenia.zicom.pl (185.*.122.156)
Ob. Sewrwator to ty jednak byłeś w tym barze mlecznym w Paryżu ? Bo też rodzina opowiadała mi o takim prymitywie o nicku Ob. Serwator,który jadł kotleta ręką, bo nie wiedział nawet po co są te łyżki. A widelcem to chciał sobie słomę z butów wyciągać, bo twierdził, że chociaż trochę małe te " widły francuskie ", ale on POtrafi!!! Sądząc po poziomie a właściwie to pionie twoich wypocin, to na 110 % byłeś ty !!!
~Dukacz | 11 stycznia 2018, 19:04*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.145.49)
Każdy ma prawo do swojego zdania, ale poziom dyskusji o tym felietonie poraża. Naprawdę strach się bać!
~analityk | 11 stycznia 2018, 19:24public-gprs394190.centertel.pl (37.*.171.15)
O jakiej rechrystianizacji czy krucjacie mowa? Unia sama pogrąża się w bezprecedensowym od swego powstania kryzysie, praktycznie na własne życzenie, zmienia się bezpowrotnie jej oblicze, wraz z narastaniem problemów, których do tej pory nie znała. Żadna "rechrystianizacja" czy "krucjata" jej nie pomoże. Spółce z o.o. M.Morawiecki & K.Morawiecki nie wierzę za grosz, podobnie jak i reszcie PIS, więc mogą sobie gadać do woli.Co do Brukseli - szkoda słów. Podwójna moralność, podwójne standardy, pouczają nas w kwestii demokracji i wolności słowa politycy u których w ich krajach są one poważnie zagrożone. A w każdym razie nie są już one ich ostoją. Może wg autora Bruksela jest oazą demokracji, wolności i sprawiedliwości. Jeśli tak nie ma sensu kruszyć kopii, szkoda gadać, szkoda strzępić ryja.
~grafen | 11 stycznia 2018, 19:25ati36.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.246.36)
Zwracam się z prośbą do wszystkich przeciwników PISu, podajcie mi program wyborczy partii opozycyjnych tzn PO, PSLu czy Nowoczesnej,bo na chwilę obecną nie wiem co partia która rządziła przez 8 lat ma do zaoferowania Polakom prócz straszenia Kaczyńskim i negowania wszystkiego co by nie zrobił PIS.
~Bambo do ciecia 18:08 | 11 stycznia 2018, 19:31*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Po pierwsze nie jestem twoim synkiem!Po drugie.To twój chamski komentarz jest charakterystyczny dla debili i prostaków,których poglądy są rozpowszechniane pod budką z piwem.Czyś ty-niedouk nijaki Puff-Uff,pffuj,..uj,czy jak ci tam?.Miej odwagę chociaż cieciu się przedstawić.Nie przestawiasz się bo tak marny jesteś w swoim prostactwie i nie chcesz aby ciebie poznali.Poznasz głupiego po komentarzu jego!Co do twojego fizis-gęby twojej się nie wypowiadam.Na pewno jest paskudna.I to jest powód wyładowania swojej złości.Co do otwierania moich ust i wypowiadania się nie sądzisz,że takiego chama będę pytał o zdanie!Że nieuk jesteś to co to jest "prawactwo"?Nacz się nieuku w końcu pisać.Poszedłeś po rozum i nadal nie masz nic w rękach.Twój koniec już dawno nastał,tylko nikt ci o tym nie powiedział.
~Bambo do ciecia 18:08 | 11 stycznia 2018, 19:52*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Ty nawet nie umiesz być łobuzem!Poczytaj sobie tez encyklopedię to będziesz coś prostaku wiedział.Co do doświadczenia życiowego twojego to też nic nie wynika z wpisu (twojego).Żeś rzemieślnik kiepski i do cechu nie należysz łatwo jest rozpruć po tobie.W swoim nijakim bełkoczesz to co ci ślina na język przyniesie i pewnie się oplułeś.Walisz jak śliwką w beton swojej głowy.Taki cementyt wtórny.Słowem rzec można prostak i cham.Ty nawet nie wiesz co to banał,bo sam jesteś banalny jak ptak.Gdybyś nim był to twoja głupota latała by swobodnie.Chamstwo twoje, ciebie jednak ściąga w dół.Milczenie,głupca mędrcem czyni.Zapamiętaj sobie.To do ciebie.I w końcu szwankuje twój poziom o ile go masz (retoryczna myśl).Nie masz żadnego poziomu chyba, że -10. Niżej nam już nie spadniesz, bo już jesteś na dnie
~do : analityk | 11 stycznia 2018, 20:05c156.jelenia.zicom.pl (185.*.122.156)
do: analityk. Unia " bohatersko" walczy z problemami, które dobrze zna. Bo przecież sama je stworzyła i dalej tworzy. A dodatkowo, to jak nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o ...
~soclib | 11 stycznia 2018, 20:1678.*.208.240 (78.*.208.240)
Bambo= grafoman. Bambo intelektualny dzikus, na palmę. Europa zachodnia zmaga się z owocami polityki religijnego oszołoma Bucha .To amerykanie zburzyli stabilny układ na Bliskim Wschodzie. A zwłaszcza Kadafi tworzył tamę i w pewnym sensie chronił Europę . Co do chrystianizacji to trzeba zacząć od siebie ,od sekciarzy smoleńskich,toruńskich ,radiomaryjnych . Albo Chrystus albo nurt maryjny?
~Sondażowy wywrotowiec mimo wol | 11 stycznia 2018, 20:38*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Sondaże, sondaze, sondaże... Z obserwacji emocji i sympatii polit. moich znajomych wynika ,że jest tak pół na pół z przechyłami w zależności od okoliczności. Zapiekla pisiówka, moja przyjaciólka,z powodu schowania antoniego jak trupa niespodziankę do szafy, kategorycznie stwierdziła,że z tego powodu PiS nie może liczyć na jej głos.A sondaże są prawdziwe albo i nie. Jak prognoza pogody.I to (też)za moją sprawą. Tak zupełnie przypadkowo.W pewnym wieku tj. moherowym tj.dzidziapiernikowym, człowiek nie nadążą za technologią telef. Ja tak przynajmniej mam, i mam ci ja komórkę starą nokię. Dostałam od dzieci nowsze komórki,które nie spełniały ichniejszych standartów,żebym im siary nie robiła. Bratankowie też podarowali mi swoje nieuzywane juz komórki.No i dostałam całkiem nową na urodzinycdn
~Sondażowy wywrotowiec mimo wol | 11 stycznia 2018, 20:51*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Razem mam ich siedem. 1 stara, 1 nowa i 5 przydasi.Każda na kartę. W ten sposób wykiwałam playe, orange itp. elegancko, z klasą, zgodnie z prawem A nauczyła mnie tego moja pisiówa.Ona też ma kilka przydasi. I inne mohery tj.teraz dzidzie piern.pisie,po-we i jakie tam jeszcze.Kazda ma ich kilka i tyż kombinuje na kartach. Na każdy telefon przychodziły mi pytania sondażowe. I obiecanki ,ze cos tam wygram. Zagrałam . Raz 1 i 2 i 7.I dzidzie też. Pisiówy pisiały zgodnie z sercem. Ja z rozumem.Jeżeli PiS ma dostęp do moich danych i treści, to jakie odp. mają być ?W państwie polic. Nie wierzycie ,że policyjne? No , modły mies. smoleńskie obstawiali kulson z MO i zomowiec. I to nie szeregowi.1 osoba 7 odp. 2 osoba 4, 3 osoba 5,4 -3, 5 osoba 2.5 osób 21 ankiet. 5 osób to 5 ew. wyborców.Ech, sondaż
~Sondażowy wywrotowiec mimo wol | 11 stycznia 2018, 20:54*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
oczywiście miało być standardow
~Bambo do soclib 20:16 | 11 stycznia 2018, 21:03*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
soclib ty nie równasz się z nikim.Nie ma takiej kategorii.Jesteś osobną kategorią tego co przeminęło.Znalazł się odszczepieniec rzeczywistości.O czym ty nieboraku piszesz?...Te swoje uwagi to do siebie zastosuj. I tak ich nie zrozumiesz.
~soclib | 11 stycznia 2018, 21:2778.*.208.240 (78.*.208.240)
Bambo ;wyznawco, słuchaczu TVP z błaznami Cejrowskim ,Gmyzem i śmiesznym Rachoniem ,mam cię w tyle jak wtylewizji śmiesznych błaznów.
~Bambo do soclib 21:27 | 11 stycznia 2018, 21:40*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Soclib. Cała Europa od wieków była chrześcijańska. Schuman - uznawany za jednego z twórców Wspólnoty europejskiej powiedział: "jeśli Europa nie będzie chrześcijańska nie będzie jej w ogóle". Ty nie jesteś Europejczykiem? To kim ty jesteś? Ciebie też wówczas nie będzie. Ty na błazna to nie masz kwalifikacji wyznawco obłudy TVN-u i innych. Pożal się multi-kulti socjalistyczno liberalnych poglądów.
~Co za głupoty | 11 stycznia 2018, 22:39user-94-*-247-46.play-internet.pl (94.*.247.46)
Europa od wieków chrześcijańska ;) Od wieków ... a to się uśmiałem ... do Kruchty Pislamisto Bambo .. świat się nie zaczął od twojego jedynego proroka ... trwał troszkę dłużej ... dorośnij bo nie mieszkasz już w Afryce "koleżko" Bambo..
~Bambo co do glupoyy 22:39 | 11 stycznia 2018, 22:58user-94-*-247-22.play-internet.pl (94.*.247.22)
bardzo dobry nick. co do glupoty. dedykuje go tobie. nic dodac nic ujac. tsk sie przedstawiles ty niewiadomo co.
~soclib | 12 stycznia 2018, 7:2978.*.208.50 (78.*.208.50)
//wiadomosci.onet.pl/kraj/wojciech-cejrowski-do-poslow-pis-nie-badzcie-bydlakami/4c01m7c>>Reszta dziennikarskich błaznów na TVKyrski.Tam dopiero się ośmieszają.Co te bidoki będą robić po upadku psu i miesięcznic.
~do : Co za głupoty | 12 stycznia 2018, 9:12c175.jelenia.zicom.pl (185.*.122.175)
do : Co za głupoty. jeżeli chodzi o głupotę, to mam pytanie czy ty wiesz ile lat ma wiek ? Bambo napisał " od wieków " a nie " od zawsze " ! Czy ty w gimnazjum miałeś lekcje czytania ze zrozumieniem ???
~Real | 12 stycznia 2018, 10:26188.*.195.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.195.116)
Tak zastanawiam się, gdzie Wy o tym czytacie/oglądacie, o Rydzyku, Kościele, księżach? Codziennie przeglądam niemieckie Onet i Interię, tam o tym nic nie ma. Stawiam na Urbana i jego ściek NIE. Artykuł... cóż, wcześniej Obserwator pokazał, że potrafi napisać zabawnie i obiektywnie. W tym artykule niestety nawiązał do schematów postpeerelowskich. Można o tym długo, można krótko - Made in Czerwona Kotlina ;)
~Mirecki.w. | 18 maja 2018, 7:35public-gprs386140.centertel.pl (37.*.139.157)
jak widac ze wszystkich wypowiedzi nie warto wierzyc wszystkim politykom/szukaja naiwnych i kolesi/ klerowi i rzadzacym bo sa nie reformowalni i konserwatywni oraz ideologom/ sa slepi na inne sprawy i potrzeby/Jedyna sprawiedliwoscia jest SMIERC i jedynymi sprawnie dzialajacymi zakladami sa Zaklady Pogrzebowe bo bez kolejki i terninu.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja