« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 22 października 2020.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Darmowy kierunek – Opiekun medyczny – również dla osób bez wykształcenia średniego!

Autor: zoskak
Poniedziałek, 18 stycznia 2016, 9:08
Opiekunowie medyczni uciekają z kraju. Ich brak jest coraz dotkliwiej odczuwalny. Szacuje się, że od zaraz potrzeba do pracy ponad 60 tys. pracowników. Praca czeka w szpitalach, domach pomocy społecznej, a nawet w mieszkaniach prywatnych.
Obecnie w Niemczech i Austrii największy popyt mają osoby z dyplomem opiekuna medycznego, które od ręki otrzymują zatrudnienie w Domach Pomocy Społecznej i mieszkaniach prywatnych. Najsilniejszą pokusą skłaniającą ludzi do wyjazdów są pieniądze. W ubiegłym roku wykwalifikowany opiekun z dyplomem polskiej szkoły zarabiał około 2 000 euro miesięcznie.
Aby zdobyć kwalifikacje do opieki medycznej nad pacjentem nie trzeba posiadać wybitnych zdolności. Konieczne jest jedynie ukończenie szkoły policealnej w tym zawodzie. Zainteresowani nie powinni zwlekać, im szybciej rozpoczną kształcenie tym większe szanse na lepszy etat.
Co więcej kierunek jest CAŁKOWICIE DARMOWY!!!!

Obecnie Centrum Kształcenia Plejada w Jeleniej Górze przyjmuje wszystkich chętnych bez względu na wiek. Jeśli nie masz wykształcenia średniego masz możliwość uczestniczyć w kwalifikacyjnym kursie zawodowym, gdzie po zdaniu egzaminu otrzymasz świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie opiekun medyczny.
Wystarczy złożyć świadectwo ukończenia szkoły średniej, gimnazjum, szkoły podstawowej bądź zawodowej. Matura nie jest wymagana. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Dla osób z wykształceniem średnim zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (w piątki od 16:00 do 20:40 oraz soboty od 8:00 do 17:40). Nauka trwa 1 rok (2 semestry).

Dla osób bez wykształcenia średniego zajęcia odbywają się w systemie stacjonarnym (od poniedziałku do środy w godz. 16:00-20:40)

Po uzyskaniu dyplomu absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie zarówno w Polsce jak i krajach unijnych. Najczęściej wyjeżdżają pracować do Niemiec, Austrii, Szwajcarii, na Wyspy brytyjskie do Islandii, Włoch i Hiszpanii.

Centrum Kształcenia Plejada zaprasza również na inne kierunki:
- Technik administracji,
- Technik BHP, Technik rachunkowości,
- Technik ortopeda,
- Protetyk słuchu,
- Higienistka stomatologiczna,
- Technik masażysta,
- Technik sterylizacji medycznej,
- Technik usług kosmetycznych,
- Florysta,
- Liceum ogólnokształcące dla Dorosłych.


Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do sekretariatu Centrum Kształcenia Plejada przy ul. Waryńskiego 20, 58-500 Jelenia Góra
Tel 75 648 83 85

Wszelkie informacje uzyskamy również pisząc adres e-mail: jgora.plejada@op.pl
www.plejada.edu.pl

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja