« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 11 grudnia 2019.Imieniny: Damazego, WaldemaraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dawid znowu zwyciężył (niechcący) Goliata

Autor: Obserwator
Poniedziałek, 13 lutego 2017, 9:29
W biblijnych przypowieściach (które powinni ze zrozumieniem czytać szczególnie zwolennicy Radia Maryja, chociaż oni raczej słuchają, niż czytają, bo to trudniejsze) jest przypowiastka o tym, jak cherlawy Dawid zwyciężył mocarnego olbrzyma, Goliata.
Kiedy się to czyta ze zrozumieniem, nie sposób nie widzieć pewnych analogii. Wprawdzie tam konfrontacja była świadoma, a narzędziem – proca, to w przypadku ostatnich zdarzeń stało się inaczej, bo i czasy są inne.
Cherlawe seicento pokonało bez większego uszczerbku dla siebie pancerną limuzynę. Samochód, który można kupić za 2 – 4 tys. złotych roztłukł o drzewo pojazd wartości ok. 3 mln zł. Jeden 21-latek (nieświadomie) sprawił, że mit skutecznej ochrony polskich VIP-ów rozsypał się, jak puzzle.

W angielskim zwyczaju jest powtarzać „Boże, chroń królową”, u nas należałoby prosić Opatrzność, żeby nas chroniła przed nami samymi, po jesteśmy gotowi pozabijać się o własne nogi.

Ale za to teksty kabaretowe mamy świetne. Nim jednak jakikolwiek kabaret wziął „na warsztat” tę sprawę, w roli tekściarzy kabaretowych wystąpili najważniejsi urzędnicy Państwa. Z jednej strony pieją: „Chłopaki, nic się nie stało” Pani Premier na twisterze to potwierdza dziękczynnym wpisem), z drugiej ostrzegają młodzieńca z seicento, że grozi mu do 3 lat pierdla „na sztywno”. Najpierw magiel na komisariacie, a potem ( zanim pozamiatano jezdnię), minister oświadcza, że gość już się przyznał do wszystkiego. Że słyszał sygnały, a jeśli nawet niewyraźnie, to dlatego, że słuchał muzyki. Że skręcił w lewo, że zajechał drogę, i że należy go ukarać przykładnie. Nikt na wszelki wypadek nie sprawdzał, czy w tym samochodzie było radio.

Komendant Główny Policji wyjaśnia, że cała kolumna jechała przepisowo, a urwanie połowy przodu limuzyny rządowej o drzewo wynika z faktu, że samochód jest wprawdzie pancerny, ale producent pokpił sprawę i z przodu, to ten egzemplarz auta za bardzo pancerny nie jest. Za to dendrolodzy, na rządowe zlecenie, sprawdzą drzewo, by wygląda na to, że zmutowane, a przez to wyjątkowo twarde i agresywne.

Niedługo minister Szyszko wyda zalecenie, żeby wycinać nie tylko Puszczę Białowieską, ale – prewencyjnie – wszystkie drzewa wzdłuż wszystkich dróg, którymi jeżdżą do domu członkowie Rządu, a minister od energii będzie przekonywał, że drewno z tych drzew jest kapitalnym opałem i nie emituje ani PM 2,5, ani PM 10. Wprawdzie węgla nie zastąpi (bo trzeba chronić kopalnie), ale należy ile się da sfajczyć tak szybko, jak to możliwe, wtedy odetchniemy szeroką piersią, w dodatku widząc samochody rządowe jadące z prędkością 50 km/h w terenie zabudowanym, bo przecież takie są przepisy.

A przepisów i procedur – jak wiadomo – należy przestrzegać

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~do obserwatora | 13 lutego 2017, 9:57static-87-*-71-100.ssp.dialog.net.pl (87.*.71.100)
do obserwatora Pewnie wydaje ci się , że jesteś dowcipny a ty jesteś tylko śmieszny. A to nie to samo. Pewnie czytasz tego twistera , na którym napisała... Lemingi znają Twistery/ a może tostery ? / zamiast Twittery ! A przepisów i procedur – jak wiadomo – należy przestrzegać. A myśleć też warto , zanim się coś napisze !
~jakitaki | 13 lutego 2017, 11:48*.jeleniagora.vectranet.pl (31.*.216.232)
nie martw się nasza królowa, a w zasadzie królik, który ma nawet własnego kota i steruje swoimi marionetkami z tylnej kanapy, jest najlepiej chronionym parlamentarzystą w kraju. jemu włos z głowy nie spadnie, bądź pewny. a prawo jest dla wszystkich jednakie, choć gdy chodzi i jego stosowanie, są równi i równiejsi :) nie martw się, w tej chwili jeszcze trzecia władza, sądownicza , stawia opór, ale królik wraz z marionetkami swoimi robi wszystko co w jego mocy, by ci niepokorni ulegli. Jest blisko celu by skupić całość władzy w jednym ręku, a wówczas królik będzie decydował o tym kto winien, a kto nie. To taki bolszewizm w naszej polskiej odmianie, oparty na najlepszych wzorcach rodem zza wschodniej granicy...
~przypadek | 13 lutego 2017, 12:0981.*.59.34 (81.*.59.34)
Wypadek jakims dziwnym trafem jest bardzo nalogiczny do wypadku Ksieznej Diany.
~b | 13 lutego 2017, 13:20atq110.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.254.110)
Co za dowcip, jaka wspaniała ironia, aż mi kapcie pospadały.
~pff | 13 lutego 2017, 15:08188.*.87.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.87.148)
Ok,ad personam było,teraz ad rem :) Zmieniam się w słuch ,jestem gotów do dyskusji. Na początek pytanie . Jak wygląda w ustawie Prawo o Ruchu Drogowym kwestia wyprzedzania na skrzyżowaniach ? Póki co, litościwie pominę kwestie oznakowania poziomego i zasad poruszania się pojazdów uprzywilejowanych w kolumnie. Słucham panów (i panie,jeśli takowe zabierały głos przede mną) .
~do : ~pff | Dziś, 15:08 | | 13 lutego 2017, 17:25*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
do : pff Nie szukaj na twisterze ani na tosterze. Spróbuj poczytać ze zrozumieniem / o ile potrafisz ? /:https://prawooruchudrogowym.pl/l/warunki-uzywania-pojazdow-w-ruchu-drogowym Art.53!!!
~pff | 13 lutego 2017, 19:54188.*.87.148.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.87.148)
Piszesz nie na temat.Zadałem proste pytanie .Powtórzę : jak wygląda w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym kwestia wyprzedzania na skrzyzowaniu ? Miałem się nie znęcać nad kwestiami oznakowania poziomego (vide znak poziomy P-4) i zasadami poruszania się pojazdów uprzywilejowanych w kolumnie, ale się poznęcam,skoro sam wywołałeś temat. Z opublikowanego dziś zapisu monitoringu z prywatnego budynku na trasie przejazdu tej ,pożal się dobry Panie Boże, "kolumny" ,wynika ,że pojazd, którym poruszała się pani premier nie emitował ani żadnego sygnału świetlnego,ani dźwiękowego,mogących wskazywać na jego uprzywilejowanie w ruchu. Ale może wróćmy do tematu. CO masz do powiedzenia na temat zasad obowiązujących w ruchu drogowym w obrębie skrzyżowań ?
~Leon Zawodowiec | 13 lutego 2017, 21:1294.*.121.36.threembb.co.uk (94.*.121.36)
Od kilku lat istnieje ,,Błąd,, 1,2,3 pojazd 2 zawsze bez świateł z najważniejszą osobą w Polsce! System powinien być taki 1,2,3,4 każdy pojazd taki sam z sygnałami świetlnymi , system zmienny,🚓🚓🚓🚓 1 pilot 2,zmienia się z 3 kolumna w literze T na podwójnych pasach 12 razem ,3,4 z tylu 3, zmienia się z 2 w jakim jedzie najważniejsza osoba w Państwie? Skoro , zmian na 500 km mogli dokonać 5 ?
~Do : ~pff | Dziś, 19:54 | | 13 lutego 2017, 21:13*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
To ty piszesz nie na temat i nie POtrafisz czytać ze zrozumieniem! Art. 53 1. Pojazdem uprzywilejowanym w ruchu drogowym może być pojazd samochodowy: 10) Biura Ochrony Rządu; 2. Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może, pod warunkiem zachowania szczególnej ostrożności, nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych tylko w razie, gdy: c) w wykonywaniu zadań związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, którym na mocy odrębnych przepisów przysługuje ochrona; A twoja analiza znaków poziomych , pionowych i ukośnych ma takie samo znaczenie , jak radio w Seicento ! Musiał mieć radio? A jak słuchał muzyki z Mp3 lub smartfona? Ten monitoring muzyk też rejestrował:)?
~Leon Zawodowiec | 13 lutego 2017, 21:1894.*.121.36.threembb.co.uk (94.*.121.36)
Stereotypy , są takie nudne , aż żal każdy , wie że każdego 10 wszyscy są na miesięcznicy , bez ochrony przed nadlatującymi ,,DrOn" e-mail , kiedy zaczną tam pracować , Zawodowcy ?
~Leon Zawodowiec | 13 lutego 2017, 21:3094.*.121.36.threembb.co.uk (94.*.121.36)
Nie obchodzą mnie , ile kto bo to usypianie rzeczywistości , mogę podać , mnustwo powodów i przykładów jak tu się człowiek ma nie martwić ? Życzę powrotu do zdrowia Pani .Premier. I rozwagi dla władzy , generalnie , to nie powinienem pisać o takich rzeczach , ale co do tych swych spostrzeżeń zrobiłem wyjątek .
~Leon Zawodowiec | 13 lutego 2017, 21:5494.*.121.36.threembb.co.uk (94.*.121.36)
Jeżeli w systemie 1/2/3/4 🚓(🚓🚓)🚓Wlub 3 podruzuje ja czyli w tych swych środkowych to mam 50% szans , że mnie nikt nie dokona w 100% zamachu na mnie a zamachowiec ma 50/50 że mu to się uda dwa że jest dodatkowy pojazd aby zabezpieczyć kolumnę 3 po smoleńsku mówiło się na przemówieniu w PE o ciężarówkach ze żwirem w Polsce . Ale od lat się , mówi na YouTube są nagrania , tylko wnioski są takie jakie są , wszyscy to Fachowcy wszyscy to zawodowcy .
~pff | 13 lutego 2017, 22:03188.*.86.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.86.1)
Widzisz vectra....Unikasz odpowiedzi :) Niewiedzę wybaczam, ale arogancji,którą próbujesz ją maskować już nie :) Myślę,że poświęciłem Ci juz nadmiernie dużo czasu :) Mam nadzieję, ze nie jesteś kierowcą , to by dopiero było :)
~do : ~pff | Dziś, 22:03 | | 13 lutego 2017, 22:32*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
t- mobilku, pff- ie, cała odpowiedź jest tutaj i napiszę to jeszcze raz w skrócie: Kierujący pojazdem uprzywilejowanym może,/ … / nie stosować się do przepisów o ruchu pojazdów, zatrzymaniu i postoju oraz do znaków i sygnałów drogowych … A wszelkie czcze rozważania o znakach pionowych, poziomych, „ ukośnych” i „ w poprzek” malowanych na skrzyżowaniach zwykłych, rondach, bezkolizyjnych, dwu i wielopoziomowych … A jaką farbą, z użyciem szablonów, ręcznie czy maszynowo, itd? A muzyka była z radia ? Jaką muzykę zarejestrował monitoring? Czy to chociaż była „ muzyka ambitna „ / Warszawska Jesień/ czy popularne „ disco polo „? Jest was dwóch fachowców, pff i Leon Zawodowiec, dacie radę sami we dwóch w tej naukowej analizie. Szkoda mi czasu na ciebie pff-ie, żeby młócić z tobą słomę !
~ale,ale... | 14 lutego 2017, 7:12188.*.86.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.86.1)
Smędzisz typiarzu. Afrtykuł,na który się powołujesz ,nakłada na kierowcę pjazdu uprzywilejowanego obowiązek zachowania szczególnej ostrożności i, przede wszystkim, używania sygnałów uprzywilejowania. Łamaga wioząca Szydło do chałupy na weekend nie mogła dogonić pilota w kolumnie,nie potrafiła opanować (podobno przy 50 km/h) sprawnego nowego auta klasy premium i jak się okazuje na podstawie monitoringu jechało to to bez sygnałów. Twoje jęczenie rzeczywistości nie zmieni.Kiedyś, któryś z tych harcerzyków kogoś zabije i suweren będzie wydobywał panią Szydło i jej kolegów z wraków widłami.
~pff | 14 lutego 2017, 7:13188.*.86.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.86.1)
To ja mówiłem, Twój koszmar i przyczyna zasłużonych kompleksów :)
~brawo pff | 14 lutego 2017, 7:58157.*.156.194 (157.*.156.194)
Jeszcze dorzucę do koszyczka: czemu "kierowca" rozpoczął dyżur o 18 a samochód z Balic do miejsca wypadku (55km) jechał niewiele ponad 30 minut (18:35)? Czemu nie przesłuchano kierowców pojazdów jadących za Seicento? Puszczono ich dalej. Co z uprawnieniami kierowcy, który był "na zastępstwo", bo trzech kierowców PBS było na urlopie? Nie potrafił prowadzić tej limuzyny. O kłamstwach "drużyny pierścienia" nie wspomnę, oskarżanie opozycji o manipulowanie faktami to mistrzowstwo...
~pomyłka | 14 lutego 2017, 7:59157.*.156.194 (157.*.156.194)
"mistrzostwo"
~do : ~pff i ale ale | 14 lutego 2017, 8:03*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
~ale,ale... | Dziś, 7:12 | Następny "dendrolog" od Puszczy Białowieskiej, czytaj całość, ze zrozumieniem i szczególną ostrożnością, patrz mój wpis o 21,13. ~pff | Dziś, 7:13 | Jak chcesz zobaczyć prawdziwy koszmar, to spójrz w lustro :) Swoje kompleksy lecz u lekarza właściwej specjalności a nie wypisując bzdety na Rykowisku.
~pff | 14 lutego 2017, 8:56188.*.86.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.86.1)
Gdyby słuchał muzyki i nie słyszał sygnałów, nie usłyszałby i nie przepuścił pierwszego samochodu z kolumny. To oczywiste dla każdego, kto logicznie potrafi łączyć fakty. Kłamstwo o "50 km/h" jest w świetle zwykłej matematyki tak żałośnie bezczelne,że nawet nie warto nim się zajmować. Rozumiem,że miłość jest ślepa,ale nie obnoś się z nią aż tak ,mimo walentynek :) Miłość do PiS to coraz większy obciach,w przyszłości może nawet przekleństwo :) Bez odbioru :)
~do : эксперты | 14 lutego 2017, 10:14static-87-*-71-100.ssp.dialog.net.pl (87.*.71.100)
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,19647831,kolizja-z-udzialem-bor-u-w-jednym-samochodzie-prezydent-w.html?disableRedirects=true Panowie i Panie эксперты , do " roboty " !
~pff | 14 lutego 2017, 11:08188.*.86.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.86.1)
Wg mnie również oczywista wina kierowcy BOR,po co te wykrzykniki i cyrylica. W jakim stopniu usprawiedliwia to kłamstwa borowików po ich kompromitacji w Oświęcimiu ? Otóż w żadnym. Idąc Twoim tokiem rozumowania mistrzu od cyrylicy, należałoby teraz zapytać ,ile kolumien rządowych poprzedników PiS wpadało z impetem na samochody stojące na czerwonym świetle,ilu kierowców rządowych limuzyn uciekało z miejsca zdarzenia,niczym pan Kazio i w ilu rządowych limuzynach w tamtym czasie wystrzeliwały opony przy nadmiernej prędkości?I ilu znajomych ministrów musieli wypraszać z samolotów piloci? Pomijam już fakt,że taki minister obrony jak sp.J.Szmajdziński na jeleniogórskie dyżury poselskie przyjeżdżał sam pociągiem i wpaść mógł ewentualnie na kogoś w korytarzu w wagonie.Może napiszesz coś na temat?
~do : ~pff | Dziś, 11:08 | | 14 lutego 2017, 16:00*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Pff „ Miszczu „ Analiz Komunikacyjnych w skrócie MAK , czy mógłbym prosić o link do twojego , równie ironicznego felietonu na temat tego wypadku z Bulem ? Nie wiedziałeś o nim ? Czyżby twoje jedyne źródło wiedzy , TVN nie zajmowało się nim „ całą dobę „ przez kilka , za przeproszeniem – dób ? PS. Ślepa nienawiść jest jeszcze bardziej niszcząca niż miłość. A miłość do opozycji to już nie obciach, to wielki obciach .
~pff | 14 lutego 2017, 16:12188.*.86.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.86.1)
Vectruś - zostałeś usunięty z grupy dyskusyjnej, bo piszesz nie na temat :) Dopij mineralną i idź być fajny gdzie indziej :) Link pochodzi z wyborczej ,tvn- u nie oglądam,to stuff dla takich nieudaczników z wielkiej płyty jak ty :) Jeśli nawiążesz do meritum,czyli dopuszczalności wyprzedzania na skrzyżowaniu, odezwę się :) Pozdrawiam :) P.S. Cieszę się ,że zacząłeś dbać o formę wypowiedzi i przestałeś robić błędy :) Grzeczny piesek, podatny na tresurę :) Jak każdy pisiak :)
~~pff | Dziś, 16:12 | | | 14 lutego 2017, 16:27*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Grzeczny platfonsie,TVN-u nie oglądasz? No to została Superstacja a to obciach nawet dla tych z ZK? Ale ty chyba nie siedzisz i masz swobodny dostęp do pilota? Żegnaj grzeczny kundelku,co to chciał być rasowy, tylko mamusia się puściła? I stąd chyba u ciebie kundelku ta obsesja krzyżówek lub skrzyżowań.
~do : ~pff | Dziś, 16:12 | | 14 lutego 2017, 16:41*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
I jeszcze jedno,ty mój platfonsiku. Nie nadużywaj tego emotikona " :)", bo w twoich tekstach ma on uzasadnienie tylko po nicku " pff". Boś śmieszny a nie dowcipny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~~pff | Wczoraj, 16:12 | | 15 lutego 2017, 9:39static-87-*-71-100.ssp.dialog.net.pl (87.*.71.100)
Szanowny " pff" zanim kogoś zganisz, za błędy w pisaniu , to spójrz na siebie . Napisałeś: P.S. Cieszę się ,że zacząłeś dbać o formę wypowiedzi i przestałeś robić błędy :) I zrobiłeś już przy dwóch pierwszych literach tego wpisu dwa błędy. PS pisze się zawsze bez kropek.
~pff | 15 lutego 2017, 20:17188.*.19.85.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.19.85)
Według autora "Słownika języka polskiego" prof. Mirosława Bańki wyłącznie dopuszczalne są formy: PS. To jest postscriptum. PS: To jest postscriptum. P.S. To jest postscriptum. P.S.: To jest postscriptum. "Niezależnie od wybranej pisowni skrótu potrzebny jest jakiś znak interpunkcyjny, który odzieli go od treści danego postscriptum" - tyle poradnia PWN .Bajeczkę o niedopuszczalności kropki w tym skrócie znam, temat zgłębiłem, kropek używam, podobnie jak mózgu i innych organów, świadomie :) Może jednak pogadamy na temat dopuszczalności wyprzedzania w obrębie skrzyżowania ?
~do: ~pff | Dziś, 20:17 | | 15 lutego 2017, 20:39*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
do: ~pff | Dziś, 20:17 | No to zgłębiłeś tak, jak prof. Bralczyk, który tłumacząc Komorowskiego też postulował pisanie ból przez „u”. Z kim chcesz MAK-u podyskutować o krzyżówkach i wyprzedzaniu ? Kluczowym elementem obrony będzie ustalenie uprzywilejowania kolumny rządowej - mówi Wirtualnej Polsce mec. Władysław Pociej, obrońca kierowcy fiata seicento. A teraz pogadaj , jak „ ekspert „ z prawnikiem na temat znaków pionowych , poziomych , ukośnych na prawo , ukośnych na lewo, w poprzek, wyprzedzania na skrzyżowaniu , na skrzyżowaniu dużym , mniejszym , małym i wręcz malutkim, itd. itp. I koniecznie opisz to na swojej grupie dyskusyjnej na Tosterze !
~~do: ~pff | Dziś, 20:17 | | 15 lutego 2017, 21:08*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
PS. To jest postscriptum. PS: To jest postscriptum. P.S. To jest postscriptum. P.S.: To jest postscriptum. / … / kropek używam, podobnie jak mózgu i innych organów, świadomie :) A których to organów używasz świadomie do pisania tych dowcipasów jako obserwator-dendrolog i znawca Biblii ? Bo z tym mózgiem, to jawnie lekka przesada.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja