« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 20 czerwca 2018.Imieniny: Bogny, Bogumiły, Diany, FlorentynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Do granic absurdu (biegiem!) marsz

Autor: Obserwator
Czwartek, 22 grudnia 2016, 15:09
Do wszystkich dolnośląskich samorządów dotarł niedawno pilny e–mail, z poleceniem Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Urzędnicy niejedno polecenie pilne widzieli, więc pismo z Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego (bo DUW je przekazał niżej) nie zrobiło na nich większego wrażenia, póki nie przeczytali treści.
Otóż stało w niej jak byk, że wydziały zarządzania kryzysowego (odpowiedzialne za ochronę przed kataklizmami, powodziami, skutkami ujawnienia bomb z II wojny światowej, wielkimi pożarami, itp.) muszą oglądać telewizję, koniecznie w godzinach pracy, a najlepiej – z samego rana. Gdyby nie mieli w pracy telewizorów, to powinni je kupić (zdobyć do nich „dojście”), bo trudno oglądać telewizję bez odbiornika. Mogą też ewentualnie pożyczyć, ale muszą oglądać, bowiem muszą codziennie składać raporty, w nieprzekraczalnym terminie do godz. 11.00 każdego dnia.

Niestety, sprawa nie dotyczyła wszystkich kanałów, tylko jednego, a dokładnie – TVP INFO, które niekiedy na tzw. paskach informuje o zagrożeniach wszelakich, a zdaniem Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa istnieją poważne podejrzenia, że to właśnie pasmo jest zagrożone przez hakerów. Dyrektor napisał to innymi słowy, cyt.: „w związku z otrzymywaniem informacji o zakłóceniach sygnału telewizyjnego telewizji naziemnej, której pasmo wykorzystywane jest do emisji tych informacji (znaczy – „pasków”) prosi się o monitorowanie w godzinach służbowych (…)”, przy czym słowa „monitorowanie w godzinach służbowych” wytłuszczono, podejrzewając, że urzędnicy mogą niewytłuszczonych nie doczytać.

Pracownicy wydziałów zarządzania kryzysowego urzędów powiatowych (bo to do nich przede wszystkim kierowano polecenie zajęcia się oglądaniem telewizji państwowej w godzinach pracy),, początkowo uznali to za żart, ale po sprawdzeniu okazało się, że sprawa jest poważna i żartów nie ma. Pracownicy onych wydziałów niejeden kryzys jakoś zwalczyli, ale ta sytuacja niektórych z nich załamała, a inny przerosła. W każdym razie wprowadziła zamęt.

Jedni prosili o możliwość wyboru kanałów, przekonując żarliwie, że od oglądania TVP INFO robią się im wypryski, bo są uczuleni. Drudzy wręcz odwrotnie – składali podania na piśmie, żeby ich do tej roboty skierować na stałe, bo będą uważnie śledzić i raportować nawet częściej, niż raz dziennie, bo to i tak łatwiejsza robota, niż – dla przykładu – utylizacja wycieku ropy z cysterny, czy zapewnienie pogorzelcom mieszkań po pożarze. Naczelnicy wydziałów organizowali zapisy kandydatów do śledzenia programu rządowej telewizji i usiłowali jakoś opanować ten bałagan.

Kilku bardziej rozgarniętych zaczęło kojarzyć fakty, a mianowicie to, iż prezes TVP, Jacek Kurski zapowiedział kilka dni temu skierowanie do prokuratury sprawy z podejrzenia zaistnienia przestępstwa, bo traci sygnał i to musi być sabotaż. To, że prezes traci, nie tylko sygnał, widzą nawet niedowidzący, ale nie w tym rzecz. W rzeczywistości kreowanej przez PiS nie istnieje bowiem coś takiego, jak „pisowska niekompetencja”, „pisowski bałagan”, „pisowska niewiedza”, „pisowskie lenistwo”. Jeśli coś dzieje się nie tak, jak – dla przykładu – rozbija się samolot, albo do kogoś nie dochodzi sygnał telewizji, lub też telewizja, którą trudno oglądać traci widzów, to wówczas winni są „ONI”, znaczy – sabotażyści. Nie ignoranci świeżo zatrudnieni do roboty, o której nie mają pojęcia, tylko sabotażyści, wobec których należy podjąć wszelkie niezbędne kroki, żeby ich wyeliminować.

I wtedy będzie już tak pięknie, że strach się bać.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Roman681 | 22 grudnia 2016, 15:36ip3e83556f.speed.planet.nl (62.*.85.111)
http://joemonster.org/art/38274/Czy_w_TVPis_pracuja_idioci_Wyglada_na_to_ze_tak_bo_dali_sie_nabrac_na_ten_grubymi_nicmi_szyty_numer i tyle komentarza!!!!
rymcycymcy | 22 grudnia 2016, 15:51
Ja się zobowiązuję monitorować Red Tube ! ...może też składać raporty do kryzysowego zarządzania :) ...z władzą trzeba współpracować , a nie tylko narzekać ...kodziarze ;)
~III sort | 22 grudnia 2016, 16:24ip-31-*-123-64.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.123.64)
Po co toto oglądać ,aby do końca zglupieć . Super program w Tylewizji,jacyś nawiedzeni/my nawet po 1/2 litra takich glupot nie gadaliśmy/ błaznują. Kto ogląda reżimową TV?TV klerykalną ? Że ja takich lat doczekałem. Za jakie grzechy? Kapucyni od sexu,franciszkanie od handlu redemptoryści od polityki .
~zxzxzx | 22 grudnia 2016, 17:32*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.56)
Co w tym dziwnego? W przypadku kataklizmu lub innego nadzwyczajnego zdarzenia, rząd musi wiedzieć czy działa radio, tv, internet i sieci komórkowe. Kontrola kanałów przepływu informacji może być zadaniem dla wojska, policji i również wydziałów zarządzania kryzysowego.
~asd | 22 grudnia 2016, 18:36*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.170)
jeszcze tylko brakuje żeby kartki wprowadzili, to będzie pełna powtórka z komuny. pamiętam jak za komuny kazali w wojsku oglądać dziennik telewizyjny. tak prawdę mówiąc to te współczesne wiadomości niewiele różnią się od dziennika.
~zaboberek | 22 grudnia 2016, 20:36*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.71.29)
Te zalecenie byłoby śmieszne,gdyby nie było tak żałosne w swojej treści.◙
~wedleprawa | 22 grudnia 2016, 21:39atg209.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.244.209)
Gorszych bzdur nie czytałem. Ci kodziarze zdurnieli do reszty. Jaką jeszcze wymyślą propagandę ? Na szczęście są już na wymarciu i do wiosny wyzdychają całkiem
~gratulacje | 23 grudnia 2016, 11:55arc149.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.188.149)
Dla Miillera.Za blondynkę co w reżimowej opluwa wszystkich ,i uwielbia prezesa.
~@gratulacje | 23 grudnia 2016, 12:41*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.56)
Ogórek nie uwielbia prezesa tylko jest neutralna. Tobie wydaje się inacej dlatego, że lewacy mają głęboką paranoje na punkcie PiS.
~@wedleprawa | 23 grudnia 2016, 15:26136.red-79-152-41.dynamicip.rima-tde.net (79.*.41.136)
No to reklamacje raczej do administracji państwowej, a nie do KOD, bo wszyscy wojewodowie, co do jednego, rozesłali takie pisma do powiatów - ktoś im kazał to zrobić, nie? A jeden radny z Grudziądza to nawet swojemu wojewodzie odpowiedział... http://polityczek.pl/index.php/uncategorised/2285-radny-grudziadza-wysmial-na-pismie-pisowskiego-wojewode-mial-monitorowac-poprawnosc-sygnalu-tvp

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja