« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 16 października 2019.Imieniny: Ambrożego, Gerarda, GawłaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Do więzie… do widzenia

Autor: oskarl
Wtorek, 27 października 2015, 7:54
Jeżeli przejmie władzę w PO Schetyna, to wróci do partii Pokój, Zawiła, Łużniak, a Papaj i Miedziński pójdą na zmywak.
Gratulacje
Gratuluję Pawłowi Kukizowi, Robertowi Winnickiemu i innym. Wszyscy wiedzą dlaczego taki wynik i dlaczego tylko taki. PiS nie musiał mieć samodzielnej władzy. Teraz się okaże czy słowa Kukiza obrócą się w czyny. Czy drużyna Kukiz’15 uszanuje demokratyczny wynik większości. Czy będzie zmierzać do demokracji bezpośredniej. Czy zastosuje u siebie JOW. Czy na swoim podwórku, w swoich strukturach, w swoich biurach poselskich przywróci państwo obywatelom.
Pozdrawiam
G. N.

*
Przewidziałem, że Krzysztof Mróz z PiS wygra wybory do Senatu w jeleniogórskim okręgu wyborczym. Przewidziałem, że partia Razem pozbawi koalicję Zjednoczona Lewica mandatów w Sejmie. I nie mają tu żadnego znaczenia moje sympatie polityczne. Dokonałem doskonałej analizy wyborczej. Po prostu znam się na polityce.
Dokonam jeszcze jednej przepowiedni. Jeżeli przejmie władzę w PO Schetyna, to wróci do partii Pokój, Zawiła, Łużniak, a Papaj i Miedziński pójdą na zmywak.

To, co nie stało się w 89’, stało się 26 lat później. „Dysydenci”, Solidarność, nie odsunęła komunistów od władzy, nie zabronili im jak Czesi pełnienia przez jakiś czas funkcji publicznych, tylko podjęli wówczas kontrakt. Dziś sami się komuniści wykluczyli. Wierzę, że na wieki. Nie mam nic przeciwko stosunkowo młodym socjalistom, tylko przeciwko politrukom PZPR.
PiS objęło samodzielną władzę. Z jednej strony dobrze. Weźmie pełną odpowiedzialność za realizację swoich obietnic. Obietnice pozornie korzystne zrealizuje. Pozornie, bo zawsze ma jakiś wytrych do rekompensaty bilansu. Te pozorne to lep na muchy – emerytury, wiek szkolny, 500 zł na dzieci. Tych istotnych, pozostałej zaległej pierestrojki, reformy wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania nie zrobi. Wymieni tylko trochę etatów na swoich, ale systemu nie zmieni. Państwo w państwie jest nietykalne.
Chyba, że przywrócimy państwo obywatelom?

Ps.
Różne sondaże przedwyborcze podawały dziwne wyniki. Nowoczesna 12%, Zjednoczona Lewica 9%, Kikiz’15 nawet 6%. Stało się zupełnie inaczej. Czy to przypadek? Nie. Manipulacja, propaganda.
Wczoraj, tuż przed konferencją PKW bez uwzględnienia wyników z Londynu podano mniej więcej takie wyniki: PiS przeszło 38%, PO na granicy 23%, Kuiz’15 ponad 8,90%, Nowoczesna 7,06%, KORWIN 4,90%. Po uwzględnieniu wyniku z Londynu PiS spadło do 37,58%, PO wzrosło do 24,09%, Kukiz’15 spadło do 8,81%, Nowoczesna wzrosło do 7,60%, KORWIN spadło do 4,76%. Wygląda na to, że to Petru i Kopacz koncertowali w Londynie.
Socjolog

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Amorek | 27 października 2015, 13:18c-50-*-66-153.hsd1.il.comcast.net (50.*.66.153)
Czekam na 12 zl minimalna stawka na godzine

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja