« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dwururka

Środa, 22 września 2021, 9:59
Co to jest „dwururka”? To jest gdy Suski i Budka piją u Mazurka. Robert Mazurek - czołowy komentator i dziennikarz RMF FM miał fatalne urodziny. Zamiast spędzić je w gronie rodziny, przyjaciół i kumpli, spędził je w pracy. Na urodzinach dziennikarza (jak ujawnił dziennik Fakt), pojawiły się bowiem osoby, które na co dzień przepytuje na antenie, w sprawach dotyczących bieżących wydarzeń. Są to zwykle politycy rządu lub opozycji.
To musi być bardzo przykre i smutne spędzać urodziny razem z Cymańskim, Budką czy Suskim. Ale widocznie Mazurek nie ma prawdziwych kumpli i musiał zrobić zaciąg z tych, których zna udając niezależnego dziennikarza.

Nic nowego. W latach 90. polskie elity (z różnych obozów) taplały się w basenie, w willi Urbana. Co zabawnie opisał Jerzy Pilch w swej powieści Marsz Polonia. Teraz w stanie wojennym Błaszczaka (wprowadzonym nie przeciwko uchodźcom tylko przeciwko dziennikarzom), piją na bankietach u Mazurka. Może niebawem to wspólne biesiadowanie polityków różnych opcji też ktoś opisze w nowym Balu Manekinów?

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że impreza miała miejsce, gdy w sejmie przemawiał szef NIK Marian Banaś, który miażdżył rząd w sprawie łamania przepisów i szastania kasą przy okazji tzw. wyborów kopertowych. Po raz kolejny okazało się, że nasza tzw. „góra” (politycy, dziennikarze, artyści) to pełna samouwielbienia operetkowa zgraja.

Na imprezie urodzinowej gwiazdy publicystyki RMF nie zabrakło też znanych kabareciarzy, którzy na co dzień szydzą z polityków. Jak musiał się czuć Robert Górski w rozmowie z Suskim? To chyba coś w rodzaju artystycznego kazirodztwa? Twórca dowcipów pije z własnym dowcipem na imprezie. Takie spotkania zwykle kończą się pawiem. Ale może sława powoduje, że łyka się już wszystko?

A honor polskiego dziennikarza? Nie, jeszcze nie zmartwychwstał.

Rysunek: Marek Skwarski
Tekst: Krzysztof Skiba

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~A | 22 września 2021, 10:40
Dla polityków liczy się władza, kasa i stanowiska, a wszystkie te wzajemne "boje" o przychylność suwerena, to jedna ściema! Widać to w przypadku sugerowanych rozliczeń ustępującej władzy, a po wyborach nic się nie dzieje, na przykład nikt ze "złodziei" z PO nie siedzi, podobnie będzie z PiS i przystawkami - nic im nie będzie groziło! Idąc na wybory (tak traktuję obowiązek)mam niemały dylemat, na kogo głosować: na tych co już byli i pogrążyli w przepaści Polskę, czy też na tych, którzy też już byli, ale niewiele zrobili nie szkodząc nadzwyczajnie? Natomiast zagłosowałbym na partię, która opodatkuje Kościół, wyprowadzi religię ze szkół, wprowadzi rzeczywisty trójpodział władzy i niezależność medialną... Czy jest taka partia? Czekam...
~jg | 22 września 2021, 13:36
Co za dzban napisał ten pseudo artykuł...
~rzygowiny | 28 września 2021, 10:23
Pierdzielenie o szopenie !!!
~Porażające | 28 września 2021, 12:54
Uczciwy człowiek zniknąłby sam w niesławie…. Wstyd, odrażający wstyd…Wolacy

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja