Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11296
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Europa Równych Szans

Autor: RobertObaz
Wtorek, 7 czerwca 2022, 14:19
Świat zmienił się na naszych oczach zarówno pod względem geopolitycznych wyzwań jak i tych, które wiążą się z gospodarką, energią i naszym bezpieczeństwem. Te wyzwania wymagają działań i dyskusji potrzebują silnej Unii Europejskiej, która zdolna jest do szybkiego reagowania na nadchodzące wyzwania i zagrożenia.

4 czerwca we Wrocławiu odbyła się Konwencja Lewicy „Europa Równych Szans” jej gośćmi byli nie tylko posłowie czy samorządowcy ale także Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oraz najlepiej oceniany Prezydent III RP Aleksander Kwaśniewski.

Lewica rozmawiała nie tylko o problemach mieszkalnictwa, którego kryzys w Polsce jest szczególnie widoczny ze względu na brak jednolitej i konsekwentnie realizowanej polityki mieszkaniowej ale także o przyszłości tak zwanej Zielonej Transformacji.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski w czasie swojego wystąpienia stwierdził, że dzisiaj w obliczu wyzwań przed, którymi stoi Polska ważną sprawą dla młodych ludzi jest dzisiaj mieszkanie – mieszkanie, które będzie prawem a nie towarem. Lewica ma obowiązek zadbać o programy, które przyczynią się do pokonania kryzysu mieszkaniowego.

Frans Timmermans podkreślił, że w nowych warunkach geopolitycznych Europa, która jest w stanie wygrać z Putinem, to Europa zjednoczona i silna. Przed nami także kolejne wyzwania – najpoważniejsze to transformacja energetyczna, której nie unikniemy. Lewica ma jeden cel – transformacja nie może pozostawić nikogo z tyłu. Musi w tym samym stopniu służyć wszystkim i przyczynić się do skutecznej walki z nierównościami ekonomicznymi.

Dzisiaj po wizycie Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen wiemy, że Polsce musi zostać przywrócona praworządność, zgodnie z orzeczeniami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Polska potrzebuje zarówno europejskich pieniędzy jak i praworządności. Lewica od początku walczy o pieniądze dla Polski. W przeciwieństwie do innych partii politycznych głosowaliśmy za Funduszem Odbudowy.

Lewica jako pierwsza w minioną sobotę rozpoczęła dyskusję o przyszłości Polski w Unii Europejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group