« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Europa Równych Szans

Autor: RobertObaz
Wtorek, 7 czerwca 2022, 14:19
Świat zmienił się na naszych oczach zarówno pod względem geopolitycznych wyzwań jak i tych, które wiążą się z gospodarką, energią i naszym bezpieczeństwem. Te wyzwania wymagają działań i dyskusji potrzebują silnej Unii Europejskiej, która zdolna jest do szybkiego reagowania na nadchodzące wyzwania i zagrożenia.
4 czerwca we Wrocławiu odbyła się Konwencja Lewicy „Europa Równych Szans” jej gośćmi byli nie tylko posłowie czy samorządowcy ale także Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oraz najlepiej oceniany Prezydent III RP Aleksander Kwaśniewski.

Lewica rozmawiała nie tylko o problemach mieszkalnictwa, którego kryzys w Polsce jest szczególnie widoczny ze względu na brak jednolitej i konsekwentnie realizowanej polityki mieszkaniowej ale także o przyszłości tak zwanej Zielonej Transformacji.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski w czasie swojego wystąpienia stwierdził, że dzisiaj w obliczu wyzwań przed, którymi stoi Polska ważną sprawą dla młodych ludzi jest dzisiaj mieszkanie – mieszkanie, które będzie prawem a nie towarem. Lewica ma obowiązek zadbać o programy, które przyczynią się do pokonania kryzysu mieszkaniowego.

Frans Timmermans podkreślił, że w nowych warunkach geopolitycznych Europa, która jest w stanie wygrać z Putinem, to Europa zjednoczona i silna. Przed nami także kolejne wyzwania – najpoważniejsze to transformacja energetyczna, której nie unikniemy. Lewica ma jeden cel – transformacja nie może pozostawić nikogo z tyłu. Musi w tym samym stopniu służyć wszystkim i przyczynić się do skutecznej walki z nierównościami ekonomicznymi.

Dzisiaj po wizycie Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen wiemy, że Polsce musi zostać przywrócona praworządność, zgodnie z orzeczeniami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Polska potrzebuje zarówno europejskich pieniędzy jak i praworządności. Lewica od początku walczy o pieniądze dla Polski. W przeciwieństwie do innych partii politycznych głosowaliśmy za Funduszem Odbudowy.

Lewica jako pierwsza w minioną sobotę rozpoczęła dyskusję o przyszłości Polski w Unii Europejskiej.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Polak z dziada pradziada | 7 czerwca, 15:18
Dzisiaj po wizycie Przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen wiemy, że Polsce musi zostać przywrócona praworządność, zgodnie z orzeczeniami Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Gdzie jest niepraworządność ???? Chyba u was komuchy przy opluwaniu i donoszeniu na Polskę. Zgodnie z obowiązującą jeszcze Konstytucją tak noszoną przez was na koszulkach a zupełnie przez was nieznaną, jest Ona Najwyżzym Aktem Prawnym w Polsce. Czyli ustawą zasadniczą. I żadne tam TSUE nic do tego nie ma a to jest zawarte w traktatach też przez was lewaki nieznanym polem. Uczyć się czytać i do kopania rowów a nie gradłowć na własny Kraj. łobuzy !!!!
~Polak z dziada pradziada | 7 czerwca, 15:19
A tego paskudnego dziada ze z zdjęcia to tylko do uśpienia aby więcej szkód nie wyrządził !!!
~GedeonJerubal | 7 czerwca, 22:23
HA, HA, HA.... "Europa Równych Szans"... Właśnie daje tego przykład, równych i równiejszych szans. Żyjemy w ciekawych czas - jak głosi chińskie powiedzenie lub przekleństwo. W ustach lewicy to zupełnie brzmi niewiarygodnie. Wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans- częściej zmienia zdanie niż skarpetki. Patrząc po jego oczach ma w nich nie wizerunek demokraty, czy Europejczyka, ale zwykłego komucha...
~Zwykły chlop | 8 czerwca, 11:11
Obaz niedługo będzie pisał liryki miłosne.
~sami swoi | 10 czerwca, 15:53
Co ta poczwara, szmata jeszcze robi na tym padole? Ten pener zniszczy Europę, To jest taki sam morderca jak Pytin a może i gorzej.!!!!!!!!!!!!
~szmaciarze | 11 czerwca, 14:39
Najlepiej za kilka dutków zbratać się ze szkopską albo kacapską zdegenerowaną mafią !!!! Wy do pecuni macie dobre ciągoty !!!!! Moskiewskie czy też berlińskie w was lewaki nie powodują odruchów wymiotnych !!!!!!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja