« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 18 maja 2021.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Grożą nam przerwy w dostawie prądu?

Autor: Kasia80
Środa, 5 lipca 2017, 6:45
Media przypominają dzisiaj sytuację z 2015 roku, kiedy to konieczne były ograniczenia w dostarczaniu prądu do wielu miejsc. Nie wiadomo bowiem, czy sytuacja nie powtórzy się jeszcze w tym miesiącu, jeżeli faktycznie wkrótce pogoda będzie upalna. Okazuje się, że polska energetyka wciąż potrzebuje inwestycji, które zapobiegną ewentualnym problemom.
Wielu z nas z pewnością pamięta apele z 2015 roku przedstawicieli energetyki o ograniczenia wykorzystywania pralek i zmywarek w określonych godzinach. W tym roku podobnych próśb nie było, ale nie wiadomo, czy w związku z zapowiadanymi upałami sytuacja się nie zmieni.

Od lat mówi się, że w polską energetykę trzeba zainwestować. Z tego, co podają media, wynika, że są to jednak głównie rozmowy. Kilka lat temu podejmowano nawet kwestię budowy elektrowni jądrowej w Polsce, ale do dzisiaj nie padły w tej kwestii żadne konkretne decyzje. Trzeba jednak dodać, że ten pomysł ma chyba niemalże tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Budzi więc wiele kontrowersji. Energia słoneczna w Polsce też jest wykorzystywana w niewielkim stopniu. Specjaliści mają zresztą też inne pomysły na poprawę kondycji w energetyce, o tym które z nich zostaną zrealizowane przekonamy się w przyszłości. Dla nas najważniejsze jest to, żeby nie doszło do żadnych przerw w dostawie prądu, bo bez niego po prostu ciężko jest obecnie funkcjonować.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~pff | 5 lipca 2017, 6:58
W krajach rozwiniętych dostawcy prądu "wykupują" u odbiorców ograniczanie przez nich zużycia prądu w określonych godzinach w szczególnie upalne dni, gdy klimatyzatory w instytucjach zwiekszają zużycie energii. Temat się sprawdza, zwłaszcza w poludniowych stanach USA i Europie Płd.
~lolo diabolo | 5 lipca 2017, 7:19
Nie ważne są elektrownie,najważniejsze jest aby nie zabrakło kasy dla Rydzyka i jego kolegów szamanów w sukienkach
~do : lolo | 5 lipca 2017, 8:04
Konieczne są kroki w kierunku utrzymania dostaw prądu, bo jak go nie ma , to ludzie z braku telewizji i internetu, się nudzą i ... I póżniej się rodzą takie " lolo diabolo ".
~III sort | 5 lipca 2017, 8:05
Wcześniej zabraknie pieniędzy w kieszeni;;/biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/podwyzki-oplat-za-wode-prad-gaz-paliwa-co-szykuja-politycy/e2ljv8
~z | 5 lipca 2017, 9:47
20-ty stopień zasilania trochę jak w PRL
~basia 18 | 5 lipca 2017, 10:36
Dajesz kasia dajesz ,jeszcze trochę i elę dogonisz ....
~Jak ja to lubię | 5 lipca 2017, 11:01
Wszędzie sieją psychozę. Czesia wiedz, że życie ma też pozytwne aspekty. Wysil się trochę. Zauważ i opisz je.
~Anonim+ | 5 lipca 2017, 11:16
Kto postawił na energetykę węglową? No kto, by mieć spokój od niezadowolenia górników? Politycy, teraz i onegdaj - a czas leci, infrastruktura nieremontowana kona...
~do : anonim + | 5 lipca 2017, 13:06
anonim + ci sami, co kiedyś postawili i stawiają dzisiaj,bo im się inne " wynalazki" nie sprawdziły lepiej: http://csr.forbes.pl/niemcy-spalaja-coraz-wiecej-wegla,artykuly,180810,1,1.html
~Anonim+ | 5 lipca 2017, 14:22
Do 13:06 - a propos Niemiec, to właściwie kto bardziej kłamie: statystyki, czy media?
~do : Anonim + | 5 lipca 2017, 15:06
Anonim + może zapytaj Adama lub Tomasza, bo wynika z Twoich wypowiedzi, że tylko ich czytasz ? A może zapytaj Angelę? Ja tylko czytam wszystko co mogę, w tym przypadku niepisowskiego Forbesa !!!
~zapis | 5 lipca 2017, 17:07
konkurs o złotą patelnię na najgłupszy artykuł trwa! kasia80, do dzieła.
~kWh | 5 lipca 2017, 17:18
Ale bzdury !! " konieczne były ograniczenia w dostarczaniu prądu do wielu miejsc" - jakiego prądu ? ENERGI ELEKTRYCZNEJ !! zobacz co masz napisane na rachunku. Można wybudować i 2 elektrownie jądrowe i to i tak nic nie da jak będą upały. A dlaczego to tylko mądrzy ludzie wiedzą.
~wydoiłzawiłaiPO | 5 lipca 2017, 21:07
Samego VAT u na rachunku mam około 200zl i akcyza 24,75 zł orza te wszystkie pozycje , które ttlko zwiększają cenę prądu.Chodzę spać z kurami , tv nie oglądam a rachunki coraz większe.Tauron sponsoring uprawia kosztem odbiorców prądu , niebawem poproszę o wyłączenie energii.Takiego grabienia i oszustwa jeszcze nie bylo ,bezpodstawne podwyżki cen !!!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja