« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Horoskop

Autor: Obserwator
Czwartek, 1 marca 2018, 16:12
Nie czytam horoskopów – uważam, że to strata czasu. Zresztą znam kilku gości, którzy te horoskopy piszą. Wiem, jak się nad nimi pocą, żeby co tydzień wymyśleć choćby trochę inne od poprzednich, a wziąwszy pod uwagę, że tygodni jest 52, a znaków zodiaku tuzin, to jest naprawdę trudna robota. Kto nie wierzy, niech przemnoży 52 przez 12.
Chyba jednak zmienię zdanie, bo w ostatnim tygodniku regionalnym przeczytałem horoskop Lwa i zdumiał mnie on swoją celnością. Wprawdzie dotyczył nie mnie, a Pana Premiera naszego Rządu i zastanawiam się, skąd Autor/ka ma tak sugestywne wizje przyszłości, dotyczące najważniejszych osób w Państwie, jednak – jak to mówią moim małoletni znajomi – „pełen szacun” dla kogoś, kto tak znakomicie pisał. Gdyby nasz Premier miał czas na czytanie prasy lokalnej, to mógłby uniknąć wielu problemów.

Otóż napisano w tym horoskopie: „Twoja sytuacja mogła wyglądać o wiele gorzej, ciesz się więc, że nie nastąpiły dalsze komplikacje. Masz potencjał, szkoda tylko, że nie potrafisz go dobrze wykorzystać”.

Czyż można celniej podsumować osobowość i sukcesy naszego Premiera w ostatnich tygodniach? Chyba nie. Najpierw chlapnął coś w Monachium, czym wkurzył władze kilku państw z nami rzekomo zaprzyjaźnionych (przynajmniej do tamtego czasu), potem złożył kwiaty nie w obozie koncentracyjnym w Dachau, dokąd miał kilka kroków i z całą pewnością jest to po dwakroć „niemiecki obóz śmierci”, bo i Niemcy go zbudowali (czego się bezczelnie nie wypierają) i w dodatku na niemieckiej ziemi, a potem jeszcze złożył kwiaty pod pomnikiem Brygady Świętokrzyskiej. Jest ona – jak już teraz wszyscy wiedzą - jedyną polską formacją wojskową współpracującą z hitlerowcami.

Na marginesie: faktycznie jest to jedno z najbardziej znaczących działań Pana Premiera. Dotychczas – idę o zakład – wszyscy wiedzieli, że Ukraińcy czy Węgrzy kolaborowali z hitlerowcami w zorganizowanych formach, ma swoje za uszami Francja, ale tylko kujony historyczne wiedziały, że i my, PP (Prawdziwi Polacy) mieliśmy także pro-nazistowską Brygadę. W ramach poprawiania wizerunku Polski Pan Premier o tym przypomniał światu, który też o tym zdawał się nie pamiętać.

W ogóle – to też na marginesie – kilka innych horoskopów też pasuje do wyczynów Pana Premiera na arenie międzynarodowej walki o dobre imię Polski. Na przykład taki o Koziorożcu: Będziesz musiał nauczyć się trudnej sztuki kompromisu, chyba, że ci zależy na wymuszonej atmosferze. Unikaj impulsywnych decyzji”. Prawa, że jak ulał?

Ale i taki o Wodniku też jest ważny: Bądź aktywny i ostrożny. Stawiaj czoło problemom i wsłuchuj się w intuicję. Rozwiązanie jest w zasięgu ręki, ale trzeba się schylić”.

I w tym jest właśnie problem. Jak niby mamy się schylić, skoro właśnie wstajemy z kolan?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~itemeti | 1 marca 2018, 18:17
Brygada Świętokrzyska nie była pro-naizstowska, nie wspierała Hitlera i nazistów. Twierdzenie, że była "pro-nazistowska" może podpadać pod ustawe IPN "kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie" /.../ Nawet z niewiedzy podlega sie karze "Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega grzywnie lub karze ograniczenia wolności."
~zawada | 1 marca 2018, 19:30
Trzeba przyznać ze tych przepowiadaczy teraz namnozyło się mnóstwo.Wiedzą co kto powiedział w Brukseli,Monachium Izraelu choc nigdzie nie byli i nic nie słyszeli.Wiedza co bedzie po reformie oświaty kto zwyciezy w wyborach na co starczy pieniedzy kto nas polubi ilu bedzie przyjaciół kto sie będzie z nami bawił a kto się pogniewa-przedszkole?piaskownica? Powinniśmy być na kolanach przed całym swiatem na wszystkie popychanki milczeć i zgadzac się.Jeśli teraz nasz Premier coś powie to zdziwienie a Polacy krytykują Go.Wątpią czy tak mozna.Bruksela Izrael USA Francja -wszyscy moga nm nawtykać a nasz Premier ma miczeć bo ten czy ów poseł z PO chce mu zamknąc usta zamiast poprzeć Go iwesprzec.Nikt nie powinie nas lubić i dlatego coś dla nas robić tylko mają wiedzieć ze zasługujemy na to zaprac
~Real | 2 marca 2018, 8:06
Mój link też został usunięty. OK, no problemas, czekamy na dalsze odcinki jedynie słusznej linii i... nie krytykujemy ;)
~do : " moderatora" | 2 marca 2018, 8:49
Czy w Jeleniej Górze jest ulica Mysia? I jest tam Jelonka? Spawdzam czujność Pana cenzora tfu ... moderatora ...
~Real | 2 marca 2018, 9:56
Trza zacząć pisać poprawnie, piękny felieton, oprócz tego piękną mamy dzisiaj pogodę. Chmur jest nie za dużo, słoneczko świeci, mróz nie za duży, jak w sam raz. Jutro ma być cieplej, a pojutrze... Dobrze?
~do : Real | 2 marca 2018, 10:02
Niedobrze. Dobrze będzie , jak napiszesz o faszystach w rządzie i PiS-ie !
~mój ciemny ludu | 2 marca 2018, 10:06
A tymczasem zadłużenie Polski osiągnęło rekordową kwotę.Robi się ciekawie,II Grecja już blisko,oby tak dalej.
~Real | 2 marca 2018, 10:25
10:06 po Twoim wpisie przeraziłem się. Szybko sprawdziłem, woda jest, prąd jest, aaa telefon! I tutaj zaskoczenie działa, nie wysadzili centrali! Ostrożnie wyjrzałem przez okno, patroli z psami nie ma. Pełen lęku otworzyłem drzwi i przylg..., przylgłem... no przylgnąłem do ściany, tak rozcapierzyłem się na ścianie. Czołgów nie widać, ludzie normalnie chodzą, uśmiechają się... No kolejny dzień reżimu chyba przeżyje! Ufff
~do : Real | 2 marca 2018, 12:14
10:25 Uspokoiłeś mnie. Ja też " odetchłem", że tak powiem z prezydencka, z ulgą / ólgą "? /.
~Bambo | 2 marca 2018, 18:28
Dlaczego nie są usuwane komentarze nie na temat?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja