« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 22 lipca 2018.Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, MariiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Huśtawka nad przepaścią

Autor: Obserwator
Niedziela, 19 listopada 2017, 8:05
Fakty pędzą, fakty gonią. Nie można wręcz w niektóre uwierzyć. Są tak niewiarygodne, że muszą być prawdziwe, bo przecież takich głupot żaden satyryk sam z siebie nie wymyśli. Kiedy – dla przykładu – Pani Premier Rządu RP mówi w siedzibie partii do jednego z posłów: „Panie Premierze…”, to nie wiadomo, czy to nadmiar elegancji i brak wyczucia niestosowności sytuacji, czy może żart, czy tzw. pomyłka freudowska (dla mniej wtajemniczonych jest to „wynik oddziaływania treści zepchniętych do podświadomości).
Nie wiadomo bowiem, czy Pani jednak Premier Beata Szydło nie wie, co mówi, czy też płaszczy się przed partyjnym bonzą. Czy też w gruncie rzeczy zawsze uważała, że prawdziwym premierem jest poseł Kaczyński, a ona sama wypełnia wobec społeczeństwa (i Naczelnika )„służebną rolę”, to znaczy – udaje, że pełni autonomiczną władzę, a faktycznie jest na czasowym zastępstwie. W tym przypadku zachodzi jednak jeszcze jedna możliwość – Pani Premier już wie, że zostanie wkrótce wylana z tej roboty i wie, kto będzie Premierem. I tak to sobie utrwaliła (w podświadomości), że się pospieszyła z podaniem tej informacji publicznie. Jaka jest prawda – zobaczymy w grudniu. Po południu.

Nie mogłem też uwierzyć własnym uszom, gdy Prezydent RP, Pan Andrzej Duda, spowiadał się w telewizji narodowej przed swoim Ojcem, to znaczy Tadeuszem Rydzykiem z tego co zrobił i dlaczego zrobił to, co zrobił. Nawet zdawał się za niektóre rzeczy przeprosić. Spowiedź publiczna, znana w niektórych religiach, w katolicyzmie jednak nie istnieje, więc ta audycja była zadziwiająca w naszej narodowej TV. Tym bardziej, że w trakcie tej rozmowy spowiednik ani nie wyznaczył pokuty, ani tym bardziej nie dał rozgrzeszenia (inna sprawa, że z tego co wiadomo, Ojciec Dyrektor nie jest tak skory do rozgrzeszania, wszystko ma swoją cenę).

Nie mogłem uwierzyć po raz kolejny, kiedy Pan Prezydent RP Andrzej Duda najpierw powiedział na ulicy, więc publicznie, że minister Macierewicz stosuje ubeckie metody, a potem bagatelizował to, co powiedział (bagatelizował też publicznie). Twierdził, że mówił to prywatnie. Wprawdzie powiedział, że powiedział to co myślał, ale prywatnie. Prywatnie, więc się nie liczy. A to już jest w najwyższym stopniu niepokojące. Mój Prezydent mojego kraju mówi prywatnie na ulicy jedno, a państwowo, w tej samej sprawie, też na ulicy – drugie. Jawi się pytanie – kiedy jest uczciwy w tym co mówi? Kiedy mnie okłamuje, a kiedy nie? Wprawdzie Jacek Kurski, prezes mojej (bo narodowej) Telewizji wsławił się powiedzeniem, że „ciemny lud wszystko kupi”, ale akurat ja wolałbym kupować rzeczy prawdziwe i dobrej jakości, a nie fałszywki i podróby. W końcu to polscy – za przeproszeniem – dyplomaci zrobili awanturę w Brukseli warcząc na Niemców, że „niemiecka chemia z Niemiec” ma wyższą jakość, niż „niemiecka chemia w polskim sklepie ALDI”. Może więc, skoro tak dbają o prawdę przy drobnych zakupach, zadbaliby też o tę samą prawdę w wypowiedziach mojego Prezydenta?

Wprawdzie wolałbym, żeby o to, co mówi zadbał sam Prezydent, ale może On jest zbyt zajęty pisaniem listów do ministra Macierewicza. I rozkojarzony, gdy miesiącami czeka (bez skutku) na odpowiedź. Wcale by mnie to nie zdziwiło, też bym się wkurzył na jego miejscu, że ktoś, kto – w myśl Konstytucji na którą przysięgałem, wzywając w dodatku Pana Boga na pomoc w ostatnim słowie – śmieje mi się w nos.

***
P.S. Po każdym prawie felietonie pojawiają się wpisy osób mi życzliwych, za co jestem im głęboko wdzięczny. Otóż te życzliwe osoby mi radzą życzliwie, żebym pisał też o PO, PSL, SLD, czy tp. Piszą, że teraz wprawdzie Andrzej Duda mówi publicznie to, o czym nie powinien nawet myśleć prywatnie, ale dawniej u „Sowy i Przyjaciół” też się odbywały takie rozmowy. I że trzeba pisać o Sikorskim, Sienkiewiczu, Michniku i całej tej zgrai. Dziękując za życzliwe zwrócenie mi uwagi na niedostatki moich tekstów chcę tylko nieśmiało przypomnieć, że sytuacja, którą mamy teraz miała być „Dobrą Zmianą”, a nie „Powtórką z Rozrywki”. W tym co opowiada na ulicy mój Pan Prezydent i opowieściach o sukcesach Pani Premier oraz jej wybitnych ministrów nie można dostrzec mimo wysiłków tejże „Dobrej Zmiany”. To znaczy – zmiana jest. Więcej jest tupetu i obłudy, agresji i arogancji. Ale ona miała być „Dobra”. Po drugie – pisanie o ludziach, od których niewiele dziś zależy, mniej mnie bawi. Zjedli swoje ośmiorniczki, popili winem i mają zgagę. I dobrze im tak. Natomiast zawsze, nie tylko dziś, interesuje mnie działanie ludzi, którzy mną rządzą i urządzają mi moje życie za moje własne pieniądze. Piszę o tych, którzy uznają mnie za ciemny lud, niezależnie od tego, czy są lewicą, prawicą, czy prawą prawicą. Po trzecie – właśnie po to istnieje „Rykowisko”, żeby każdy mógł pisać we własnym imieniu. Wszystkim osobom życzliwym moim tekstom, a niespełnionym w swoich oczekiwaniach wobec nich, sugeruję, by – zamiast mnie uporczywie nawracać, jak redemptoryści Murzynów – też coś napisali od siebie. Właśnie o SLD, a szczególnie o PO. A nawet o PSL.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Bambo do Vectranet | 21 listopada 2017, 21:33*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.118.80)
Nie wiem, ale wydaje mi się, że Puff nie wie już z kim pisze i o czym pisze. Kurcze no ciekawe co on jara lub chleje? Słuchaj Vectranet już wiem dawno nie było jakiejś zadymy z KłOłDu. Pewnie o to jemu chodzi, tylko nie umie tego powiedzieć...
~do : Bambo | 21 listopada 2017, 21:43*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
pff nigdy nie wiedział co pisze. To kretyn.
~pff | 21 listopada 2017, 22:04188.*.101.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.101.29)
Nooom, vectruś, wiedziałem, że z ciebie furiat, ale aż tak.... :) Doczytaj ten rasizm w wiki, może dojdziesz do działu "rasizm kulturowy" i kolejnych działów tępa dzido :) I przestań rozmawiać sam z sobą hahahahahaha :D Skompromitowany, katolski bydlak :D
~do : pff | 21 listopada 2017, 22:20*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Rasa biała, żółta, czarna, bułgarska, ukraińska. Oraz rasa mieszana typu " pff ". Inaczej kundel. ChWO ci pff ! ChWO. Bóóóóóóóóój toooooo jest waaaaaaaaaaasz oooooooooooostatni ...Więcej EMOTIKONÓW idioto ! :D:D:D GONG Oj dana hej siup.
~Bambo do pff | 22 listopada 2017, 7:08user-94-*-242-172.play-internet.pl (94.*.242.172)
puff tu jestem. Bambo i vectranet to inne osoby.Nad poszczegolnymi wpisami masz koloren zielonym zaznaczone sieci. Przeczytaj dokladnie i zobaczysz ze adresy sie roznia. Co ty jarasz?
~pff | 22 listopada 2017, 7:58klient.box3.pl (176.*.237.26)
Pisuję z ok 5 adresów IP debilu :D A ty alter ego debila nie słyszałeś bredni o rasie nordyckiej, słowiańskiej i semickiej ? Przecież to teorie twoich ulubieńców w mundurach projektu Hugo Bossa :) Skad w tych katolach tyle pogardy.Wystarczy urodzić się Ukrainką, czy Bułgarką, by stać się obiektem kpin takiego zabiedzonego, sflaczałego zera. On jest the best ,bo zapierdala co tydzien po oplatek do katabasa . Niewiele wiez niewiele widział, głównie siedzi w swoim syfiastym domu, ale uważa się za mędrca w każdej możliwej kwestii. Pieprzone zero.Pluję ci w ryj padlino.
~do : pff | 22 listopada 2017, 8:49*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Zdychaj szmato, to nie katabas a pracownik sortowni odpadów się tobą zajmie. Jeszcze raz idioto, skąd wiesz , że jestem katolem ? Bo nie toleruję takich, jak ty idiotów ? Jestem podwójnym rasistą " kulturowym " i kynologicznym , bo nie toleruję głupich kundli typu pff ??? Lewatywa dla lewaka oraz ChWO ci pff ! ChWO. Bóóóóóóóóój toooooo jest waaaaaaaaaaasz oooooooooooostatni ...Więcej EMOTIKONÓW idioto ! :D:D:D GONG Oj dana hej siup.
~pff | 22 listopada 2017, 10:30klient.box3.pl (176.*.237.26)
Nawet twoje drewniane obelgi są pozbawione elementarnej logiki.Niby po co lewatywa przed tym ch. w o. :) Raczej krople do oczu :D Kiedy wpadasz dać show do włości pana pff farfoclu :D
~do : pff | 22 listopada 2017, 13:58*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
pff, posłuchaj kretynie . Raz jeszcze dam ci szanse jełopie. Zaczepiasz i prowokujesz w sposób ordynarny. Obrażasz adwersarzy i wyzywasz od katoli, pisiaków, członków, śmierdzieli , brudasów, członków itd. itp. Czynisz to zamiast jakichkolwiek argumentów. Na argumenty jesteś za głupi, bo jesteś skończony debil. Żeby być " postępowy " i nowoczesny " powielasz kretynie przekaz GWna, TVN24 i innych. Jesteś za głupi, żeby zrozumieć, że dla nich jesteś mięsem armatnim, jak każdy głupek. Nie wiadomo dlaczego uważasz, że mieszkańcy chałupinek na wsi, to z definicji elita intelektualna i krezusi. Znam wielu profesorów, którzy mieszkają, z różnych względów w blokach lub kamienicach w mieście. I znam buraków, takich jak ty, mieszkających w "rezydencji" na wsi, gdzie chodzicie " za stodołę".
~do : pff | 22 listopada 2017, 14:08*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
cd . Jełopie, zamiast argumentów, zupełnie nie znając ludzi, ich statusu społecznego i materialnego,stygmatyzujesz ludzi. Stygmatyzujesz tylko ze względu nie tylko na wyznawaną wiarę, przekonania światopoglądowe, sympatie polityczne itd. Stygmatyzujesz też ze względu na wiek. Wiem kretynie, że ty będziesz zawsze młody, bo idioci zazwyczaj nie dożywają podeszłego wieku. Dlatego nie używam w stosunku do ciebie idioto argumentu, że ty też będziesz stary. Jeżeli nawet obecnie zarabiasz więcej niż kasjerka w dyskoncie, to się ciesz, póki możesz i nie pogardzaj gorzej sytuowaną. Znam przypadki, kiedy bardzo zasobni ludzie, nagle tracili biznesy, rodziny i zostawali klientami opieki społecznej. Bez swojej winy . ty gnoju nie jesteś " rasistą " ! ty jesteś idiotą. ChWO ci pff ! ChWO. Bóóóóóóóóój
~pff | 22 listopada 2017, 19:09176.*.22.253 (176.*.22.253)
Ups....vectrusia zabolało :D
~do : pff | 22 listopada 2017, 20:27*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Nie skorzystałeś debilu , bo ... bo jesteś debil. Lewatywa dla lewaka pff a ChWO, żeby bolało. Bóóóóóóóóój toooooo jest waaaaaaaaaaasz oooooooooooostatni ...Więcej EMOTIKONÓW idioto ! :D:D:D GONG Oj dana hej siup.
~??? | 23 listopada 2017, 14:16r1.box3.network (176.*.233.1)
Poza tym wszyscy zdrowi "vectranet" ?
~do : r1.box3.network (176.*.23 | 23 listopada 2017, 16:44*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Wszyscy zdrowi. Oprócz ciebie r1.box3.network (176.*.233.1). Weż zapisae ci leki. Słuchaj swojego psychiatry. Zdrówka ... życzę.
~pff | 24 listopada 2017, 8:42176.*.22.253 (176.*.22.253)
Dziadek vectruś jest taki fajny, że normalnie wziąłbym go do domu i na telewizor postawił :) Albo w garażu na klęcząco, z wypiętą dupą :) Robiłby za stojak na rower :) Pociecha :D
~do : pff | 24 listopada 2017, 14:10*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
pff, a jednak jesteś debil. Mogłeś milczeć a dałeś głos. Żałosny skowyt szczeniaka - mieszańca szczura z ratlerkiem. POziom twojej wydaliny medialnej - DNO. A nad nim 20 metrów mułu i wodorostów. PS często uprawiasz tą "pozycję" w garażu ??? Jesteś pewny, że to rower ci w d... parkują chłopcy? Sprawdzaj, bo może ... Lewatywa dla lewaka pff a ChWO, żeby bolało.Więcej EMOTIKONÓW idioto ! :D:D:D GONG Oj dana hej siup.
~pff | 24 listopada 2017, 17:40188.*.5.109.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.5.109)
Masz szczęście, że ten gamoń , twój ojciec zrobił cie w kiblu w pociągu, przynajmniej tak kawałek świata zwiedziles farfoclu :D Pluję ci w ryj nazistowska gnido:D Swój krótki internetowy debiut sieciowy neofito przyplaciles utratą twarzy i taką pogardą , jakiej poprzednie długie lata zadbanego życia ci nie przyniosły. Żryj gówno szmato :D
~do : pff | 24 listopada 2017, 19:00*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
żałosna ciota !

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja