« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 14 sierpnia 2022.Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

In Vitro dla Jeleniej Góry

Autor: RobertObaz
Wtorek, 29 czerwca 2021, 11:43
Polityka obecnego Rządu w zakresie walki z bezpłodnością to w zasadzie odrzucenie naukowych rozwiązań na rzecz naprotechnologii, która dopuszczona jest przez Kościół.
Skuteczność naprotechnologii można było zauważyć w komunikatach, które swojego czasu pojawiały się w mediach. Różnice między skutecznością programów rządowych widać gołym okiem. Dzięki działającemu w Polsce przez cztery lata (od 2013 do 2016 roku) rządowemu programowi dofinansowania in vitro przyszło na świat ponad 21 tysięcy dzieci. Dla porównania, z wprowadzonego we wrześniu 2016 roku programu naprotechnologii PiSu, przyszło 70 dzieci.

Dlatego dziś wiele miast i gmin tworzy swoje programy walki z niepłodnością, w których umożliwiają dofinansowanie do procedury in vitro na poziomie od 5 do 6 tysięcy złotych. Swoje programy mają już Wrocław, Mysłowice, Tarnowo Podgórne, Świdnica i wiele innych miast.

Dlaczego taki program nie mógłby powstać w naszym mieście? A może lepiej zapytać dlaczego jeszcze go nie mamy?

Programy funkcjonują w miastach i gminach mniejszych niż Jelenia Góry, dlatego jestem przekonany, że także nasze miasto stać na finansowanie tego typu zabiegów. Zwłaszcza, że od lat mierzymy się z dużym problemem demograficznym. Wyliczenia samorządów, w których funkcjonują programy walki z niepłodnością oraz WHO pokazują, że ten problem może dotyczyć nawet 3 tysięcy mieszkańców naszego miasta.

Dlatego, zwróciłem się z apelem do Pana Prezydenta Jerzego Łużniaka by korzystając ze swojej inicjatywy uchwałodawczej zgłosił projekt „Programu walki z bezpłodnością dla miasta Jeleniej Góry”. Pomocniczo złożyliśmy nawet wzór uchwały, który Pan Prezydent może wykorzystać. Gdyby Prezydent i Rada Miasta wyrazili chęć przyjęcia takiej uchwały, być może już w 2022 roku pary z naszego miasta mogłyby starać się o dofinansowanie do procedury in vitro.

Leczenie bezpłodności przy obecnej demografii powinno być jednym z priorytetów. Liczę na to, że inne gminy i miasta z naszego regionu rozważą wprowadzenie podobnych programów.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~sąsiad | 29 czerwca 2021, 13:40
Ten z Goduszyna to już nawet krowy nie zapłodni
~Bzik | 29 czerwca 2021, 13:54
PIS walczy z nirzem demograficznym:)) Atak poza tym to już od dawna wiadomo, że dzieci daje buk,nawet dziewicą.
~Fred | 29 czerwca 2021, 15:22
Są za zabijanie naturalnie powstałego życia a innym razem domagają się in vitro,życie to nie karty żeby je tasować jak się chce.
~Żenada | 29 czerwca 2021, 16:16
Wysypali się na środku miasta z karteczkami, dwóch Panów, co już na nich czekało zrobiło po zdjeciu i rozeszli się wszyscy do domów. Teraz wielki artykuł na "Rykowisku" okraszony hipotetycznie szczytnym celem i kartonowy PR jest? Jest. Następnym razem proponuję dokleić się w Photoshopie na zdjęciu Placu Ratuszowego, zamiast robić sztuczną szopkę.
~j.b | 30 czerwca 2021, 1:16
ten obaz ma za duzy brzuch- w ramach swoich porepanych lbg-towskich bzdur moze byc w ciazy - moze z ta mała ruda
~Do Bzika | 30 czerwca 2021, 7:09
Cztery bledy w jednym komentarzu :(
~pogo | 30 czerwca 2021, 8:07
Zdecydujecie się nareszcie czy zabijacie czy nie? Warto być konsekwentnym - albo bronimy życia, w tym również nienarodzonego, albo uśmiercamy - czy płód, czy eutanazją. p.s. czy Jelenią faktycznie stać na takie koszta, skoro tu na nic nie ma pieniędzy?
~tt | 30 czerwca 2021, 12:02
Do komentujących powyżej: więcej edukacji, mniej hejtu.
~Bezsensu | 1 lipca 2021, 1:19
Pary chcące mieć dzieci leczą się u specjalistów niekoniecznie w swoim mieście. Raczej w dużych wyspecjalizowanych ośrodkach. Proszę o szczegóły tego dofinansowania w teorii przełożonej na praktykę. Czyli od Ado Z.
~BRZECHOTNIK | 2 lipca 2021, 13:41
Najlepsze programy do walki z bezpłodnością nie pomogą, jeśli nie zwróci się uwagi na ewentualne przyczyny problemu. Niech Pan Obaz zgłosi się do Pana Sachajko - jak poseł do posła i dowie się więcej na temat szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego (PEM) dla organizmu oraz jego wpływu na bezpłodność. Trzeba likwidować przyczyny, by nie doświadczać skutków, które potem - pozornie w imię dobra ludzkości - trzeba leczyć, ale też... bez większego powodzenia i dobrej przyszłości.
~Niobe | 5 lipca 2021, 8:25
ktoś potrzebuje, ktoś musii, ktoś chce - jego sprawa, jego los, jego grzech, jego życie - nie sądźcie…
~ol | 22 lipca 2021, 15:00
A fuj

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja