Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4072
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jak działa Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze?

Autor: Dioz
Wtorek, 13 czerwca 2017, 0:02
Do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt wpłynęło zgłoszenie dotyczące możliwych nieprawidłowości w jeleniogórskim schronisku dla zwierząt. Osoba zgłaszająca wskazała, iż zwierzęta żyją tam w warunkach rażącego niechlujstwa oraz w stanach nieleczonych chorób. Ponadto zgłaszający zaznaczył, że małe kocięta mogą być tam uśmiercane poprzez ich topienie, a darowizny rzeczowe sprzeniewierzane.

Warto zaznaczyć, że Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze prowadzona jest przez byłego prezesa Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Małżonka kierownika wchodzi w skład Rady Miejskiej w Jeleniej Górze (jako radna), zaś bliska rodzina Eugeniusza R. pracuje w spółce komunalnej prowadzącej schronisko.
W dalszym ciągu czekamy na inne materiały, będące w posiadaniu świadków, które mogą wskazywać na nieprawidłowości w schronisku.
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt skieruje w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami.
Zwracamy się również z apelem do wszystkich osób mogących mieć jakiekolwiek informacje w zakresie nieprawidłowości do jakich miałoby dochodzić w schronisku dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Prosimy o zgłaszanie się osób, które adoptowały ze schroniska niewystylizowaną suczkę lub niewykastrowanego psa. Wszystkie zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
Prosimy o udostępnianie naszego apelu!

Tu można obejrzeć więcej zdjęć: https://www.facebook.com/dolnoslaski.ioz/posts/1851261978528248

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group