« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak działa Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze?

Autor: Dioz
Wtorek, 13 czerwca 2017, 0:02
Do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt wpłynęło zgłoszenie dotyczące możliwych nieprawidłowości w jeleniogórskim schronisku dla zwierząt. Osoba zgłaszająca wskazała, iż zwierzęta żyją tam w warunkach rażącego niechlujstwa oraz w stanach nieleczonych chorób. Ponadto zgłaszający zaznaczył, że małe kocięta mogą być tam uśmiercane poprzez ich topienie, a darowizny rzeczowe sprzeniewierzane.
Warto zaznaczyć, że Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze prowadzona jest przez byłego prezesa Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. Małżonka kierownika wchodzi w skład Rady Miejskiej w Jeleniej Górze (jako radna), zaś bliska rodzina Eugeniusza R. pracuje w spółce komunalnej prowadzącej schronisko.
W dalszym ciągu czekamy na inne materiały, będące w posiadaniu świadków, które mogą wskazywać na nieprawidłowości w schronisku.
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt skieruje w tej sprawie do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, polegającego na znęcaniu się nad zwierzętami.
Zwracamy się również z apelem do wszystkich osób mogących mieć jakiekolwiek informacje w zakresie nieprawidłowości do jakich miałoby dochodzić w schronisku dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Prosimy o zgłaszanie się osób, które adoptowały ze schroniska niewystylizowaną suczkę lub niewykastrowanego psa. Wszystkie zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
Prosimy o udostępnianie naszego apelu!

Tu można obejrzeć więcej zdjęć: https://www.facebook.com/dolnoslaski.ioz/posts/1851261978528248

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja