Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 6666
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jak działa Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze? cz. 2

Autor: Dioz
Wtorek, 13 czerwca 2017, 0:08
cz. 1 - https://www.facebook.com/dolnoslaski.ioz/posts/1851261978528248
Oświadczenie DIOZ - https://goo.gl/DmqFcc

Warto wskazać, iż od kilku lat schronisko nie prowadzi wolontariatu, zaś wszystkie osoby, które chcą w jakikolwiek sposób pomóc zwierzętom, są skrupulatnie weryfikowane.
W ciągu jednego dnia otrzymaliśmy bardzo wiele wiadomości od byłych wolontariuszy oraz uczniów Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze, którzy wykonywali praktyki właśnie w tym schronisku - są one przerażające. Wszystkie przedstawione fakty zostaną skrupulatnie opisane i przedstawione prokuraturze. Na dzień dzisiejszy wiemy, że kierowane do organów ścigania zawiadomienie nie będzie dotyczyć wyłącznie znęcania się nad zwierzętami, lecz możliwości popełnienia innych czynów zabronionych, w tym przestępstw urzędniczych.

Z dokumentacji, która została nam udostępniona, wynika, iż Schronisko dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze było wielokrotnie kontrolowane przez Inspekcję Weterynaryjną w Jeleniej Górze. Kontrole przeprowadzane kilka lat temu były wykonywane przez lekarza weterynarii, który OBECNIE PRACUJE W SCHRONISKU! Czy przypadkiem jest, że podczas tychże kontroli nie stwierdzono jakichkolwiek nieprawidłowości?
Zwracamy się z apelem do wszystkich osób mogących mieć jakiekolwiek informacje w zakresie nieprawidłowości do jakich miałoby dochodzić w schronisku dla małych zwierząt w Jeleniej Górze. Prosimy o zgłaszanie się osób, które adoptowały ze schroniska niewystylizowaną suczkę lub niewykastrowanego psa. Wszystkie zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail sekretariat@dolnoslaski-ioz.pl
Prosimy o udostępnianie naszego apelu!

Zdjęcia: https://www.facebook.com/dolnoslaski.ioz/posts/1851413315179781

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group