Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11296
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jak Elżbieta Witek potłukła demokrację

Autor: RobertObaz
Czwartek, 12 sierpnia 2021, 14:00
Środa była z pewnością czarnym dniem w historii Polski. To, co mogliśmy wczoraj obserwować jest zjawiskiem nieznanym, żeby nie powiedzieć obcym w każdym dojrzałym państwie prawa. Na oczach milionów, którzy śledzili obrady Sejmu połamano kręgosłup polskiemu parlamentaryzmowi, a na żywo mogliśmy wszyscy oglądać jak Jarosław Kaczyński dobija targu z posłami Kukiz’15.

Mimo wygranego przez opozycję głosowania, wystarczyła godzina, by Paweł Kukiz doszedł razem ze swoimi kolegami do wniosku, że się „pomylili”, ale skoro ich zdaniem nikt nie umarł, to nic się nie stało, a zwykłe „przepraszam” powinno wystarczyć. Otóż nie! Stało się i to całkiem sporo. Panowie z Kukiz’15 podnieśli rękę za kneblowaniem mediów i wiązaniem rąk dziennikarzom. W ciągu kilku minut spacyfikowano niezależne dziennikarstwo. Wczoraj umarła wolność słowa a na koniec także i demokracja.

Reasumpcja przegranego głosowania, przez Elżbietę Witek to nie tylko złamanie zasad parlamentarnych oraz regulaminu Sejmu. To jawne naplucie na demokrację i parlamentarną większość, która wyraziła swoją wolę w czasie głosowania. Chociaż o banalności zła jako problemie moralnej odpowiedzialności napisano już wiele, to wczoraj Pani Marszałek swoją decyzją dopisała kolejny rozdział, który będzie pamiętany przez kolejne pokolenia. Na oczach Polek i Polaków potłukła demokrację.

Politykom PiS-u daleko jest więc do przyzwoitości, która cechuje chociażby naszych sojuszników z NATO. Czy trzeba przypomnieć postawę Mike Pence’a, wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, który gdy zobaczył, że decyzje Donalda Trumpa prowadzą do obalenia rządów demokracji stanął po stronie prawa? Przyzwoitość w państwie demokratycznym wygrywa z draństwem. Gdzie więc dzisiaj znalazła się Polska?

Lewica nie zgadza się z parlamentaryzmem opartym na draństwie i tworzeniu prawa ograniczającego wolność tych, którzy patrzą władzy na ręce. LexTVN to kolejna cegiełka wyjęta z fundamentów naszej demokracji. Ile jeszcze możemy znieść, nim cała konstrukcja się zawali i obudzimy się w Polsce Kaczyńskiego, Ziobry, Kamińskiego czy Suskiego?

Dlatego Lewica wczoraj, jako pierwsza, złożyła wniosek o odwołanie Elżbiety Witek z funkcji Marszałka Sejmu. Liczymy, że pozostałe kluby parlamentarne poprą nasz wniosek a konsekwencją będzie przywrócenie debaty parlamentarnej na właściwy tor. Chociaż każdej partii rządzącej o ciągotach autorytarnych władza się podoba i łatwo jej nie oddają, to opozycja, w tym Lewica, zrobi wszystko, by PiS raz na zawsze odsunąć od sprawowania rządów w Polsce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group