« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Poniedziałek, 18 października 2021.Imieniny: Juliana, ŁukaszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak nie reformować edukacji

Autor: RobertObaz
Wtorek, 27 lipca 2021, 13:24
Wszyscy chcielibyśmy nowoczesnej szkoły, w której nauczyciele są kreatywni i dobrze przygotowani do prowadzenia zajęć. Szkoły, gdzie podstawa programowa dostosowana jest do potrzeb dzieci i młodzieży i nie wiąże rąk nauczycielom.
Nie ulega też wątpliwości, że polskie uczelnie potrzebują zachowania autonomiczności i przestrzeni dla rozwoju badań. Zadaniem naukowców na uczelniach wyższych powinno być prowadzenie badań a nie skupianie się na zajęciach dydaktycznych. Do tego jednak jeszcze daleka droga – pieśń przyszłości można powiedzieć. W żaden sposób rozwiązania, o których mówi Przemysław Czarnek nie sprawią, że nauka pójdzie we właściwym kierunku. Wręcz przeciwnie, to co szykuje minister dla polskiej nauki to przestrzeń dla szerzenia demagogii i paranauki.

Ostatnia debata nad odwołaniem Ministra Edukacji i Nauki w Sejmie pokazuje w jakim niebezpiecznym kierunku zmierzamy. Przed nami ideologizacja szkoły i nauki. Wbrew temu co mówi telewizja publiczna - Przemysław Czarnek nie koncentruje się na reformowaniu, ale na zakładaniu kajdan nauczycielom, uczniom oraz wykładowcom polskich szkół i uczelni.

Lekką ręką PiS potraktował 100 tysięcy podpisów złożonych przez Polki i Polaków pod wnioskiem o wotum nieufności dla ministra MEIN. Jednak czy mogło być inaczej? Skoro miliony protestujących kobiet przekonały się na własnej skórze, że obecna władza ma zamiast zrozumienia gaz pieprzowy i pałkę policyjną?

Żyjemy w kraju, w którym prawo i porządek wymyślone zostały przez jednego człowieka i dążą do podporządkowania aparatowi państwowemu każdej sfery naszego życia. Edukacja, która jest niezwykle istotna dla kształtowania przyszłości kraju stała się w rękach rządu zabawką realizacji celu, jakim jest utrzymanie władzy w 2023r. Żadne, nawet te najszlachetniejsze wartości, które cenimy nie mają szans w starciu z ideologicznym walcem i wskazywaniem palcem wrogów obecnej władzy, co zresztą świetnie w każdej wypowiedzi czyni minister Czarnek.

Żyjemy więc w kraju, w którym potrzebujemy odpowiedzialności, dyskusji oraz debaty. Nie ideologicznej, ale opartej o wartości demokratycznego państwa prawa a nie autorytarnych ciągotach jednego obozu władzy.

To, że Przemysław Czarnek został obroniony przez swoich kolegów także rękoma Porozumienia J. Gowina wcale nie oznacza, że Lewica się poddała. Będziemy patrzeć władzy na ręce, będziemy reagować, a nasz głos będzie słyszalny. Nie pozwolimy, by jeden minister zniszczył lata ewolucji polskiej nauki i cofnął nas w odmęty ignorancji, nienawiści czy nietolerancji.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~doświadczony pedagog | 27 lipca, 13:33
Czerwony głupku. Nie masz pojęcia o edukacji, więc się nie wypowiadaj.
~Złotnicza 19 | 27 lipca, 14:16
Robert - zejdź troszkę bliżej Jeleniej. Czy wiesz że kolejne bezsensowne rondo będzie budowane u zbiegu Wincentego Pola i Złotniczej! Czy wiesz że miasta ościenne skutecznie starają się szmal z zewnętrznych źródeł na różnorakie inwestycje. Czy słyszałeś, że np. Świebodzice - jak podały wczoraj wrocławskie Fakty, cyt.: "Gmina Świebodzice w ramach tzw. „Polskiego Ładu” wystąpiła o przyznanie 30 mln zł na budowę lotniska sportowo-dyspozycyjnego". Dlaczego nie ciśniesz w sprawie bazy LPR w Jeleniej? Czy z perspektywy Warszawy widać, że plac na Kilińskiego wygląda jak śmietnik/kibel dla meneli? Czy plac po Kilińskim wrócił już do miasta? Czy rozliczono już zawyżone koszta budowy Term (wszak wykonawca porzucił plac budowy)? Itd, itd.. . Pozdro!Odpo
~nihilscire | 27 lipca, 14:36
...Panie Robercie w pełni się z Panem zgadzam...pozdrawiam
~. | 27 lipca, 15:15
Co za brednie
~` | 27 lipca, 17:54
A dzisiaj wszyscy ładnie zagłosowali żeby zlikwidować TVN. I bardzo dobrze. Nikt tu nie lubi telewizji w której nie ma papieża co 2 godziny. Tak trzymać.
~soclib | 27 lipca, 18:03
Czyli wracamy do sochy,zgrzebnej odzieży i kurnej chaty? Czyli szkoly będą na wzór mułłów islamskich?
~tropiki | 28 lipca, 8:06
Pełne poparcie. Daleko mi do radykalnego anty-piSu, ale też nie jestem wyznawcą Prezesa. Natomiast minister Czarnek to kompletna pomyłka. Płytkość intelektualna, ksenofobia i cofanie edukacji w wieki ciemne. Gość pasuje do Iranu a nie współczesnej Polski. Czegokolwiek dobrego czy mądrego by nie zaproponował rząd Morawieckiego, to zaraz to zostanie zapomniane dzięki kolejnym bełkotom Czarnka. Facet powinien wstąpić do zakonu, zaszyć się w kartuzji i tam realizować się w wierze. Niespełniony katecheta nie powinien pełnić żadnych fukcji państwowych.
~olgierdzj | 28 lipca, 8:12
Marzeniem Czarnka są chyba szkoły wyznaniowe, ale nie rozumie, że od czasu wprowadzenia religii w szkołach, religijność wśród młodych lawinowo maleje. Przymus rodzi bunt, że też tak trudno to ogranąć. Ale tępe osobniki tak mają.Jak ojcowie co wychowują pasem i dziwią się że to nie działa. Kler zasłania się obrazami świętych: JPII, Popiełuszki, Kolbego, zamiast się oczyścić, bo dziś przypomina szambo, albo późno-średniowieczny upadły kościół katolicki sprzed okresu reformacji.
~absolwentstąd | 28 lipca, 9:28
Dla PiS edukacja jest groźna. Ciemnym ludem łatwiej się rządzi. PiS marzy o wychowaniu fanatyków religijnych, którzy będą ślepo słuchać księdza. Bo PiS już sobie kupił polski kościół. Teraz PiS przejmie lub zamknie media niezależne od partii, żeby ten lud nie słyszał innych wiadomości niż TVP. Jest już pomysł powołania Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości - niby ok, ale za rok, dwa okaże się, że to po prostu biuro cenzury internetu.
~billlie17 | 28 lipca, 9:33
doświadczony pedagog - wpis to kwintesencja tej kultury "pisowskiej". Obrazić, obrzucić inwektywą, kazać "się zamknąć", bo poza PiS nikt nie ma prawa się wypowiadać. Nic dziwnego, że Czarnek to twój idol. Jeżeli faktycznie z ciebie doświadczony pedagog, to mam nadzieję, że nie takiej postawy uczyłeś swoich uczniów w szkole.
~A | 28 lipca, 16:20
Właśnie tak!
~A | 29 lipca, 13:12
Ultra prawicowa Gazeta Polska, pokazała właśnie swoje kato-prawicowe oblicze, wyciągając na okładkę ohydne, poniżej pasa, fragmenty z życia, dotyczące - z czasów okupacji - rodziny pana profesora Safjana! Pytam się, do jakiego trzeba się zniżyć upodlenia, by stosować takie (komuniści mogli by się od nich uczyć) formy "walki" z każdym inaczej myślącym? Myślałem, że po "słusznie minionej" epoce komunizmu, nigdy nie spotkam się z podobnymi działaniami mediów, ale widzę, że się myliłem - są jeszcze lepsi od komuchów, w obrzucaniu fekaliami... Zbiera mi się na wymioty.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja