« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

… jak z dowcipu o „Ruskich”

Autor: Obserwator
Poniedziałek, 5 lutego 2018, 10:17
Ostatnia sytuacja, dotycząca tańca chochołów wokół procedury przyjęcia ustawy o IPN przypomina – jako żywo – dowcip o „Ruskich” z czasów PRL.
„W gabinecie operacyjnym bazy rakietowej „Bajkonur” sprzątaczka myje i pucuje wszystko po kolei, w tym pulpit dowódcy. I jak to bywa przy sprzątaniu – tu potrąci kable, tam zahaczy o przycisk, machnie szmatą po klawiszach. I nagle… Jak coś huknie, błyśnie, zagrzmi! Do sali wpada wściekły ważny generał i wrzeszczy: - Paszła w cholerę!!! Biedna kobieta aż przysiadła z przerażenia, złapała wiadra, szmaty i szczotki i już chce uciekać, a generał macha ręką zrezygnowany i wzdycha: - Nie ty, Ameryka…”

Z finezją godną sprzątaczki ze starego dowcipu Rząd RP „posprzątał” problemy ustawowe. Miał zdobyć (i zapewne zdobył) jakiś punkcik procentowany w rankingu zaufania swojego elektoratu, ale potrącił międzynarodową wajchę i wysadził w powietrze relacje z USA, Izraelem, Ukrainą i połową krajów Unii Europejskiej. Faktem jest, że dzięki temu być może zdobędzie kolejne punkty w swoim elektoracie, bo można przypuszczać, że teraz eurodeputowani wyleją Ryszarda Czarneckiego z ciepłej posadki wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, nie mając w zasadzie innego wyjścia. Czarnecki, bredzący coś o „szmalcownikach” wpisuje się w narrację nieszczęsnej ustawy, a teraz PiS udowodni, że jest męczennikiem, bo zły Parlament, inspirowany przez Tuska i Thun, niszczy polską demokrację w osobie Ryszarda Czarneckiego.

Mniejsza o Rycerza Ryszarda, który już obiegł wiele sfer polskiego życia publicznego - od redakcji katolickiej TV Polsat, Unię Polityki Realnej, Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, Samoobronę, aż do PiS. Optymistyczne jest bowiem to, że w jakiekolwiek struktury wstąpił, to się one rozsypywały niemal natychmiast. Szczęściem zrezygnował w ostatniej chwili z ubiegania się o fotel prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, bo nie wiadomo, czy w trakcie IO w Chinach coś by się nie stało Stochowi.

Wracając do ustawy o IPN, przyjętej w trakcie nocnej zmiany Senatu, nawet niedowidzący łatwo dostrzegają, że jak już wstajemy z kolan, to coś się musi przewrócić. W konsekwencji naszych własnych wysiłków sami sobie podcinamy nogi i walimy o glebę. A potem się dziwimy, że nikt nas nie chce wpuścić na salony, jeśli nawet w przedpokoju nie umiemy poruszać się na tyle, żeby nie narobić bigosu?

Nie dość, że stajemy się bohaterami żałosnego w gruncie rzeczy dowcipu, to w dodatku uzyskujemy w oczach wielu ludzi status przysłowiowej blondynki (tu przepraszam wszystkie blondynki), która robi z siebie idiotkę. Wszyscy wokół mają nieziemski, a przynajmniej światowy ubaw z tego, co ona wyprawia, tylko ona sama – biedna – niczego nie rozumie i prosi każdego, kto się śmieje w kułak, żeby jej wytłumaczył, co się właściwie takiego stało.

Byłoby to bardzo zabawne, gdyby ci, którzy się nie zgadzają, żeby reprezentowali nas (gamonie*, awanturnicy* ludzie bez wyobraźni* - niepotrzebne skreślić), nie musieli w tym brać udziału. Niestety – jesteśmy narodem wybranym (do eksperymentów) i musimy brać. Niezależnie bowiem od tego, czy jesteśmy pierwszym, czy drugim sortem, to oczyma musimy świecić tak samo.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~sd | 5 lutego 2018, 10:33
Jedyne co mogę powiedzieć o tym artykule to to co powiedział generał do sprzątaczki,tylko że odnośnie do pana redaktora.
~jestem, widze | 5 lutego 2018, 10:48
Ty wierny widzu, zafascynowany przedstawieniem, nie dostrzegasz tego co sie dzieje za kurtyna. Wlasnie o to im chodzi. Cala ustawa o IPN jest tylko medialnym szumem, zaslona dymna na zasadzie "chleba i igrzysk". Rzeczy wazne dzieja sie w ciszy.
~יְדִיד נֶפֶשׁ | 5 lutego 2018, 10:52
Całkiem koszerny artykulik
~san escóbar | 5 lutego 2018, 11:24
świetny artykuł,a swoją drogą z kim nas jeszcze ta moherowa zmiana nie skłóciła?chyba już tylko eskimosi zostali.
~Fajnie ! | 5 lutego 2018, 12:11
Jak zwykle mniamniuśny felietonik, aczkolwiek pozwolę sobie nie zgodzić się w drobnym szczególe. My nie wstajemy z kolan. My unosimy zadek do góry. A wypiety zadek to prowokacja do tego,zeby go kopnąć. Co ja kazdy widzi,się dzieje . I tu jeteśmy dalej zgodni, lecimy znowu na pysk.I nie rycerz ryszard. To tylko obatel, ktoremu należy przypisać przeszłość rodzinną,aby obraz był pełny, bo pisie na tym punkcie są wrażliwe.W szczególny sposób, wrażliwe.Ogolnie facio ma farta w życiu najpierw pieszczoszek komuszy: tatuś czynił w tej podłej komuszej Peerelce filmy błogosławiące Związek Zdradziecki, a teściulo - generał komuszy w kosmosy był latał. Zatem obatel już za mlodu był fajnie ustawiony.A teraz dekomunizator. Od kogo zacznie odklamywać historię od tatusia czy tatusia nr2 -teściula ?
~gość | 5 lutego 2018, 12:53
ci którzy mieli okazje poznać osobiście ludzi z organizacji ż...owskich domagająych się odszkodowań od Polski mówią, że to są bezwzględni bandyci. Oni nie mają skrupułów i gotowi są wbrew faktom historycznych oczernić Polske. Gdyby Polska uległa i zgodziła się przypiąć sobie łatke współorganizatora i wykonawcy holokaustu zostałaby zmuszona do wypłaty 65 mld $.
~moro | 5 lutego 2018, 13:51
Jak zawsze niezawodny J.Kochanowski : ...Nową przypowieść Polak sobie kupi, Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.” Ciągle i zawsze aktualne !!!
~Widzę | 5 lutego 2018, 14:23
ty gościu;;kler watykański upomniał się o majątki począwszy od powstań jako utracone i dostali 3xwięcej .Zakony to samo . A dlaczego nieruchomości Polaków pochodzenia ż...owskiego którzy przeżyli lub rodziny nie mają dostać swoich majątków? I dostaną ,bądź pewny prawnicy z NY lepiej znają prawo niż jakiś jaki.
~gość | 5 lutego 2018, 15:04
a kto im zabrania? Jeśli ktoś jest potomkiem może na gruncie obecnego prawa wystąpic o zwrot kamienicy. Ale ten majątek szacowany na 65 mld dotyczy nieruchomości bezspadkowych. Żydzi chcieliby aby osoby obce, których nic nie łączyło z właścicielem (poza wyznaniem, judaizmem) mogły starać sie o zwrot. Podobnie jakby zmarł Kowalski (z wyznania katolik) pozostawiając kamienice. Poniewaz nie miał dzieci, wnuków ani innej rodziny jego majątek przechodzi na rzecz państwa. Żydzi chcą aby w takiej sytuacji zupełnie obcy u Nowak mogła otrzymać jego kaminice tylko dlatego, że jest wyznania katolickiego.
~Real | 5 lutego 2018, 15:45
Od 1939 r. do 1945 r. Polska była pod okupacją niemiecką. Polski rząd w Londynie i polskie podziemie nie miało wpływu na postępowanie okupanta. Za wszystko co się działo na terenach Polski odpowiedzialność ponosi państwo niemieckie, włącznie np. z mordem Żydów w Jedwabnem. W tych latach WŁADZĄ była III Rzesza. Polski rząd w Londynie i polskie podziemie AK jako jedyne w Europie nie współpracowały z III Rzeszą, jako jedyni nie mieliśmy polskich oddziałów Waffen SS. Obrzydliwością, podłością, bezczelnością i kłamstwem jest obciążać Polskę za Holocaust. Być może z punktu widzenia Izraela ustawa ma drugie dno, może nawet trzecie, ale teraz doskonale widać czym jest antypolonizm... Także tutaj na forum, to co nie przeszkadza co niektórym używanie nazwy "Polish death camps"? ;)
~Anonim+ | 5 lutego 2018, 16:30
Jednak są ludzie o podobnej konstrukcji myślowej do mojej, w tym zalewie miernoty politycznej - pocieszające!
~1-2-3 | 5 lutego 2018, 18:31
A Franciszek Dolas rozpętał II Wojnę Światową!
~kazio | 5 lutego 2018, 18:36
Temu pismakowi z po popierniczylo się wszystko, że też taki niedouk ma możliwość wypowiadania się publicznie aż sięwierzyć nie chce.Takiego to czyszczenia kanałów a nie do pisania.
~Real | 6 lutego 2018, 7:41
18:31 zamiast komedii obejrzyj film mojego ulubionego, wręcz ukochanego reżysera, Polaka ż...owskiego pochodzenia Romana Polańskiego "Pianista". Roman przeżył Holocaust, wiele wątków, obrazów sam doświadczył i widział. Tak wyglądała wojna, tacy byli naziści różnych narodowości tj. Niemcy, Austriacy, Rosjanie, Ukraińcy, Łotysze itd. cała Europa. Nie było polskiej formacji w niemieckich/nazistowskich mundurach!.
~Real | 6 lutego 2018, 7:56
...Obym się mylił, ale "swoimi receptorami" przewiduję jako prawdopodobną prowokację przeciw Polsce. Chodzi o tzw "Legion Orła Białego" hipotetyczną formację Waffen SS, czy Wermachtu. Oczami wyobraźni już widzę jakie używanie miałyby środki masowego rażenia typu TVN itp. Pożyjemy zobaczymy.
~szpilor | 6 lutego 2018, 8:09
pisane na zamówienie, ciekawe czyje... jakbym wyczuwał komórki stworzone w innych krajach aby pisały po forach wspierając retorykę swojego kraju...
~Mosze | 6 lutego 2018, 9:05
Bardzo ładny pan pisze artykuł bardzo się to panu chwali że pan taki jest mądry człowiek i wie że ma być posłuszny bardzo ładnie.
~Real | 6 lutego 2018, 9:38
Acha, zaskoczyłem, refleks szachisty ;). Wiem do czego pije, do jakiej literatury, do czyich słów Obserwator pisząc o Polakach jako o "narodzie wybranym". Pewne jest jedno ;) "narodem wybranym" są Żydzi, w dodatku szczególnie takie poczucie mają Ci z Izraela. Żydzi w innych krajach raczej nie reprezentują, nie mają aż takiego poczucia. Druga sprawa, Obserwatorze czy Obserwatorko? Olimpiada 2018 w Chinach? Facet nie wie, że olimpiada jest w Koreii?
~Grzechu | 6 lutego 2018, 11:45
Pytanie do portalu Jelonka, nie macie innego obserwatora??? bo ten jest wyjątkowo nieobiektywny, uprzedzony.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja