« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 23 lipca 2021.Imieniny: Apolinarego, Bogny, Brygidy, StwoszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak zdezorientować turystę–rowerzystę

Niedziela, 20 października 2019, 6:19
Tak sobie spaceruję niespiesznie przez Cieplice, bo gdy wybieram się rowerem, wybieram raczej nieoficjalne ścieżki, bardziej bezpieczne, cichsze niż te opisane przez znaki, ale to, co do tej pory uważałam za niezbyt potrzebny mi kierunkowskaz, to dla przyjezdnych już tak oczywiste może nie być i powodować problemy.
Rzecz dotyczy znaków drogowych informujących o oficjalnej ścieżce rowerowej, które są oczywiście widoczne, w dobrych miejscach postawione tyle, że w pewnym momencie ich treść ma się nijak do rzeczywistości.

Bo na przykład idąc ostatnio w kierunku ulicy Zjednoczenia Narodowego, a będąc jeszcze na ulicy Sobieszowskiej zauważyłam znak informujący, że... do Cieplic jest jeszcze kilometr. Osłupiałam, bo przecież w Cieplicach już jestem. Zapewne twórcy znaku chodziło o Centrum Uzdrowiska, bo tak w pewnym momencie znaki, które do tej pory informowały rzeczywiście o dojeździe do Cieplic, powinny się zmienić i prowadzić już właśnie do Centrum Uzdrowiska, bo nawet znak, który z kolei już lepiej brzmi, bo ma wpisane Plac Piastowski, a stoi na początku Jagiellońskiej też nie brzmi precyzyjnie.

Mam takie przeczucie graniczące z pewnością ,że takich kwiatków znajdzie się w różnych miejscach jeszcze sporo. Dlatego apeluję o dokonanie zmian przez właściwe służby.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~voltage | 20 października 2019, 9:28
to jest informacja o długości ścieżki rowerowej!
~Wytyk | 20 października 2019, 9:41
Widzę,że nie masz wiedzy na temat do jakich punktów wykonuje się pomiary odległości między miejscowościami Podpowiem ci. Bardzo często są to urzędy pocztowe, kiedy indziej – centrum geograficzne miejscowości, czasami – miejsce najbardziej zaludnione na terenie miejscowości. Masz jeszcze jakieś pytania?
~robb | 20 października 2019, 12:08
Odległości między miejscowościami dokonuje się od miejca postawiena znaku do granic miejscowości, a nie poczta czy rynek, najczęsciej zlokalizowane w centrum. Wtedy do takowych na tabliczce powinno być info, np. Jelenia Góra-Ratusz, czy coś w tym stylu. Tabliczka ze zdjęcia powinna stać np. w Staniszowie, wtedy byłoby wszystko ok. Pozdrawiam!
~tret4y | 20 października 2019, 15:53
rowerzystów powinno się utylizować. I tyle w temacie
~do robb | 21 października 2019, 6:52
A Ameryce murzynów biją! Wiesz o tym, takie to twoje argumenty. Chcesz zabłysnąć, a wyszło,że paplasz coś o czym nie masz pojęcia. To co Ty byś chciał, to niema żadnego znaczenia i mało co obchodzi innych
~kord | 21 października 2019, 10:21
do tret4y... a na co chcesz ich przerabiać ? :D Sprawdź sobie w słowniku, zanim użyjesz słowa, którego nie rozumiesz. A zanim się znów zalejesz jadem, policz do 10, bo hejt piękności szkodzi.
~wererw | 28 października 2019, 8:21
O apel do odpowiednich służb szkoda czasu. Im zajęło pół roku ściągnięcie znaku ograniczenia przy piekarni, mimo tego, że remont drogi się zakończył - a tutaj? O panie - może za dziesięć lat coś się wymieni...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja