« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 11 grudnia 2019.Imieniny: Damazego, WaldemaraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak ZOL w Jeleniej Górze "zaopiekował" się moją Babcią

Autor: maxikaaz
Piątek, 8 czerwca 2018, 22:49
Chciałbym naświetlić, to jak potraktowana została jedna z pacjentek Zakładu opiekuńczo – leczniczego o profilu rehabilitacyjnym (Caritas Diecezji Legnickiej) w Jeleniej Górze. Temat być może uda się w ten sposób nagłośnić w czasach oddawania premii na rzecz „Caritasu”. Żeby było jasne nie jestem przeciwnikiem Caritasu jednak to w jaki sposób jednostka im podlegająca „zadziałała” uważam za godny nagłośnienia.
Dnia 07.05. Pani Maria (moja babcia)została „oddana” do opieki do Zakładu opiekuńczo - leczniczego o profilu rehabilitacyjnym (Caritas Diecezji Legnickiej) przy ulicy Żeromskiego w Jeleniej Górze na okres czterech tygodni. Miesięczny koszt takiej opieki to 3500 zł. Babcia jest po udarze (2014 rok) i wymaga całodobowej opieki. Od 2014 roku opiekę nad nią sprawuje córka (moja mama). Mama także jest osobą niepełnosprawną z 1 stopniem zaawansowania. Oddanie matki do „ZOL-u”wiązało się z koniecznością przeprowadzenia gruntownego remontu w miejscu zamieszkania, który m.in. miał dostosować mieszkanie do osoby niepełnosprawnej.
Na czas remontu nie było fizycznej możliwości opiekować się nią w miejscu zamieszkania(brak wody,prądu,zapylenie).
Dnia 23.05 córka zauważyła obrzęk prawej ręki u Pani Marii. Zaniepokoiło ją to jednak pielęgniarki stwierdziły, że pewnie rehabilitanci ją „przetrenowali”. Dzień później lekarz badający panią Marię nakazał wezwać pogotowie i odwieźć ją na SOR w Jeleniej Górze w związku z powiększającym się obrzękiem. Tam po wykonaniu badań i zdjęć stwierdzono złamanie szyjki kości ramiennej. Mimo oporów lekarza przyjęto ją na Oddział Ortopedyczny. Z powodu zbyt dużego ryzyka nie zdecydowano się na operację i dnia 30.05 (środa) wypisano ją do domu ze złamaną ręką. Bez wypisu i żadnych zaleceń co do tego jak należy się nią opiekować. Mam wrażenie, że wypisano ją tak wcześnie ze względu na zbliżający się długi weekend i obawy przed wyjazdem itp. Wypis możliwy był do odbioru dopiero w poniedziałek. Czyli prawie 5 dni opieki bez większego pojęcia jak to robić w takim przypadku. Nikt w Zakładzie opiekuńczo – leczniczym nie poczuwa się w obowiązku przeproszenia za zaistniała sytuację, bądź przyznania się do winy złamania ręki Pani Marii. Pielęgniarki za pytanie o jakiekolwiek zajście odpowiadały, że feralnego dnia była kąpana przez praktykantki i „pewnie wtedy się coś stało”. Nie potrafiły odpowiedzieć kto jest odpowiedzialny za wspomniane praktykantki. Inne od razu ucinały temat twierdząc, że nic nie wiedzą i wtedy ich nie było – wręcz oburzając się na jakiekolwiek zarzuty. Niektórzy pracownicy ZOLu twierdzili wręcz, że Pani Maria mogła zostać oddana ze złamaną ręką a obrzęk wyszedł po prawie 3 tygodniach! Niestety Pani Maria po udarze nie mówi i kontakt nią jest ograniczony. Złamanie tego typu goi się ok 2 miesięcy. W szpitalu potrzeba było ok 4-5 osób aby bez sprawiania większego bólu umyć lub przewinąć chorą.
Pani Maria w tej chwili leży w domu w którym trwa remont, nie ma możliwości obrócenia jej ze względu na złamaną rękę, istnieje duże ryzyko odleżyn.
Sprawa została zgłoszona do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze 28.05.2018 r.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~obserwe | 20 lipca 2018, 11:58edk235.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.252.235)
Człowieku. Piszesz per pani o swojej babci,a z drugiej strony zgrywasz nad opiekuńczego wnuczka....to zwykły kretynizm.
~Autor | 15 grudnia 2018, 20:06ip-*.multimetro.pl (91.*.122.16)
Próba pouczania kogokolwiek n.t.sposobu pisania pisząc słowo nadopiekuńczy w taki sposób jak widać to dopiero kretynizm:-)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja