Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11481
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jaki był ten rok dla Polski?

Autor: krzychu70jgpl
Poniedziałek, 2 stycznia 2023, 18:27
Rok 2022 już za nami. Jaki on był dla naszej Ojczyzny?
Covid, Norymberga 2.0, zdalna edukacja, samobójstwa nieletnich, inflacja, wojna, ukrainizacja Polski, Marsz Niepodległości, ustawa ,,Bezkarność plus’’, ukraińska bomba w Przewodowie, gigantyczny deficyt budżetowy, życzenia noworoczne.

Covidovej destabilizacji służby zdrowia ciąg dalszy. Z powodu braku diagnostyki i leczenia szeregu poważnych chorób nadmiarowe zgony ponad 200 tys. Polaków. Wydłużone kolejki do specjalistów, opóźnione o wiele tygodni zaplanowane operacje. Utajnione kontrakty z koncernami farmaceutycznymi sprzedających preparaty szczepionkowe. Nachalnie prowadzona kampania szczepionkowa, strasząca ludzi przed covidem. Chęć szczepienia maleńkich dzieci od 6 miesiąca życia, kiedy wszystkie dane mówią, że śmiertelność u dzieci jest promilowa, a sama skuteczność tzw. szczepionek jest bardzo mała, a nawet wręcz niebezpieczna. Tak naprawdę to mamy do czynienia z eksperymentem medycznym na ogromną skalę. Ciągle utrzymany obowiązek zasłaniania twarzy w placówkach medycznych i aptekach. Od kilku miesięcy nie widzę przerażenia w oczach aptekarzy, którzy w zdecydowanej większości ignorują ten bzdurny przepis. Z uznaniem myślę o lekarzach, którzy przeciwstawiali się swojemu środowisku obalając mity o szczepieniach i covidzie, podających informacje jak są wynagradzani lekarze, którym nie zależało na zakończaniu planowanej epidemii – czytaj PlanDemii. Policja niestety też się nie popisała, nękając ludzi za brak maski na twarzy. Również sam poseł Grzegorz Braun był nieustannie szykanowany w sejmie za brak maski, wyrzucany z sali obrad i karany finansowo. Dzięki projektowi Norymberga 2.0 jest szansa, że któregoś dnia osoby odpowiedzialne za covidowe restrykcje, które doprowadziły wiele osób do śmierci, odpowiedzą przed sądem.

Przejdźmy teraz do szkół, w których chaos spowodowany tzw. uczeniem się na odległość przez komputer spowodował całkowitą dezorganizację edukacyjną dzieci i młodzieży. Studenci pewnie sobie trochę lepiej poradzili z tym problemem, ale i oni mieli zmarnowane swoje lata edukacji. Poziom kształcenia się tak obniżył, że wyniki egzaminu dojrzałości znacząco się obniżyły. Dla województwa dolnośląskiego zdawalność matur z lat 2020, 2021, 2022 odpowiednio wynosiła: 73,95%, 74,46%, 78,22% co wyraźnie pokazuje na negatywne skutki kształcenia na odległość. I taka moja mała dygresja, kiedy niemiecki okupant w czasie II Wojny Światowej pozamykał szkoły i edukacji oficjalnej nie było, nauczyciele i uczniowie nie bacząc na niebezpieczeństwo utraty życia spotykali się na tajnych kompletach, aby kontynuować naukę, a nawet przeprowadzać matury. A władza dzisiaj nam zamyka szkoły. Najgorsze jest to, że sami rodzice nie protestowali wystarczająco mocno przeciw temu bezprawiu. Bardzo dramatycznie wyglądają policyjne statystyki mówiące o ilości prób samobójstw wśród dzieci i młodzieży. Dwa ostatnie lata to 1496 i 1535 (od stycznia do września) prób samobójczych.

Inflacja – każdy wie z czym to się wiąże. Spadek wartości pieniądza, rosnące ceny, kredyty coraz droższe, itd.... Więc jak to jest z tą inflacją? W roku 2019 oscylowała w granicach 2%, każdy kolejny rok przynosił niepokojący wzrost. Na dzień dzisiejszy mamy jakieś 18%. Każdy już chyba dostał nowe stawki za czynsz, energię czy wodę. Więc widzimy ile z naszych wypłat znika bezpowrotnie. Ktoś powiedział, że to wina Putina, ale chyba miał na myśli jakiegoś innego Putina, bo ten prawdziwy wojuje z Ukrainą od lutego tego roku. A może drukowanie pieniędzy, nieograniczone rozdawnictwo socjalne, niegospodarność rządzących, może to jest prawdziwy powód wzrostu inflacji?

A więc wojna. Krwiożerczy Putin napadł na Ukrainę. Chociaż działania wojenne prowadzone są na kilku procentach kraju, miliony uchodźców napiera na Polskę (Ukraina jest zbyt mała, aby ukryć się przed bombami?). I tu mała dygresja – stał się cud. Nagle zagrożenie covidem zniknęło, testy już przestały być wymagane. Nieważne kto przekracza granicę i jakie będą tego dalsze konsekwencje.
Wojna to jest straszna rzecz i Polacy wiedzą najlepiej jak okrutna może być dla ludzi, ale ani ja, ani pewnie wiele osób tak naprawdę nie wie, kto jest odpowiedzialny za ten konflikt i jakie siły za nim stoją. Obarczanie winą za wszystko Putina jest dużym uproszczeniem. Pomoc dla uchodźców oczywiście jest niezbędna, ale powinno to być prowadzone z rozwagą, która nie zdestabilizuje własnego kraju. Ogromna pomoc materialna, finansowa, przekazanie uzbrojenia wojsku ukraińskiemu, lekarstwa, paliwo, to wszystko się dzieje przy ogromnych potrzebach własnych Polaków i kompletnej ignorancji Unii Europejskiej aby solidarnie wesprzeć działania Polaków w pomoc Ukraińcom (równocześnie blokowanie środków dla Polski z tzw. KPO). Ukraińcy dostają bezpłatne mieszkania, środki na utrzymanie, bezpłatne przejazdy komunikacją (pociągi pękały w szwach na trasie Wrocław-Jelenia Góra), zajmowane są przez nich przestrzenie publiczne: szkoły, świetlice, remizy strażackie itp.. Równocześnie szykanuje się osoby, które protestują przeciwko wprowadzaniu utrudnień do funkcjonowania placówek szkolnych. Wprowadzenie do szkół uczniów ukraińskich, którzy skutecznie utrudniają prowadzenie lekcji też nie jest dobrym rozwiązaniem. Wszechobecne symbole ukraińskie, flagi na urzędach, pojazdach komunikacji miejskiej (Wrocław), stronach internetowych, po prostu wszędzie – taka cicha ukrainizacja Polski. Nawet polski sejm wpisał się w ten trend umieszczając ukraińską flagę w miejscu przynależnym gospodarzowi, poniżając tym Polaków. Kiedy poseł Grzegorz Braun upomniał się o to z mównicy sejmowej, aby flaga biało-czerwona powróciła na należne jej miejsce, spotkał się z kompletną ignorancją marszałek sejmu i całej poselskiej bandy czworga (PiS, PO, PSL, Lewica). Rząd PiS wszystko robi, aby Polska została wciągnięta do tego konfliktu – a przecież to nie nasza wojna. Ja przeciw temu protestuję. Znamienne jest również to, że każdy kto ośmieli się wypowiedzieć negatywnie o działaniach rządu PiS w sprawach ukraińskich z miejsca jest postrzegany jako osoba popierająca Putina. Destabilizowanie Polski z powodu wojny rosyjsko - ukraińskiej mnie się nie podoba, czy to znaczy że popieram despotycznego Putina?

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł patriotyczny Marsz Niepodległości m.in. pod hasłami ,,Żeby Polska była polska’’ oraz ,,Stop ukrainizacji Polski’’.
Ustawa ,,Bezkarność plus” – za wybory kopertowe, przyjęta. PiS wydał 70 mln zł na kopertowe wybory prezydenckie roku 2020, które się nie odbyły. Osoby odpowiedzialne za to mogą spać spokojnie.

15 listopada w miejscowości Przewodów (woj. lubelskie) spadła ukraińska rakieta zabijając dwoje ludzi. Prezydent Zełeński powiedział ,, na pewno nie był to pocisk ukraiński’’. Do dnia dzisiejszego nie było przeprosin ani ubolewania za to, co się stało. Czy rodziny ofiar nie zasługują na nie? Za to wiele razy mogliśmy usłyszeć z ust polskich władz, że to winna jest Rosja.

No i wreszcie coś ,,optymistycznego’’. Jak podaje Europejski Urząd Statystyczny deficyt państwa na koniec roku 2022 wyniesie 141 mld zł i jest trzy razy większy niż w roku poprzednim. Natomiast przyjęta przez sejm ustawa budżetowa na rok 2023 zakłada deficyt na poziomie 68 mld zł. Jednak według głównego ekonomisty FOR Sławomira Dudka, rząd nierzetelnie przedstawia prognozę budżetu i jego zdaniem osiągnie on wartość 206 mld złotych. I tym ,,optymistycznym’’ akcentem zakończę. Można by jeszcze wymienić wiele innych spraw wagi większej i mniejszej, bo przecież to jest tylko ułamek.

Drodzy Państwo, życzę wszystkim aby Rok 2023 był lepszy, spokojniejszy i normalniejszy. Życzę dużo zdrowia, aby nie trzeba było dobijać się do lekarzy i oczywiście pieniędzy, którymi opłacimy rachunki i pojedziemy na wakacje. Życzę również mniej oglądania telewizji, a więcej spacerów. Wszak mamy piękne okolice :)

Pozdrawiam
Krzysztof Sługocki

Twoja reakcja na artykuł?

7
35%
Cieszy
4
20%
Hahaha
1
5%
Nudzi
1
5%
Smuci
2
10%
Złości
5
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group