« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 19 czerwca 2021.Imieniny: Gerwazego, ProtazegoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jelenia Góra i okolice w trzech wymiarach?

Autor: adomagala
Wtorek, 29 września 2020, 11:09
Z całą pewnością większość z nas korzysta z aplikacji, które stworzył amerykański koncern Google. Część osób słyszała i zapewne korzystała z aplikacji Google Earth - pokazującej naszą planetę w oparciu o wirtualny globus. Jeśli obraz powiększymy, to zauważymy, że niektóre (najczęściej największe miasta) posiadają trójwymiarowe modele z zabudową na tle rzeźby terenu.
Z polskich miast takie modele posiadają poza największymi miastami, m.in. Zielona Góra, Opole i... Puławy. Czy nie warto byłoby śladem tych miast zwrócić się do koncernu Google z inicjatywą stworzenia takich modeli dla Jeleniej Góry, Karpacza czy Szklarskiej Poręby? Są to przecież atrakcyjne turystycznie miejscowości. Modele te przydałyby się turystom, ale i samorządowcy mogliby mieć z nich pożytek, np. w planowaniu przestrzennym czy wizualizowaniu projektowanych inwestycji.

Warto byłoby może zainteresować tym pomysłem naszych samorządowców. Zwłaszcza, że wykonanie takich modeli nie wiązałoby się z raczej z żadnymi kosztami.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~... | 29 września 2020, 19:05
Władzom musiałoby zależeć na promocji a tak nie jest niestety ...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja