Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13602
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jelenia Góra utraci 5 milionów złotych

Autor: wojciechleszczyk
Wtorek, 14 lutego 2023, 10:59
Miasto forsując budowę dużo większej palmiarni niż to dopuszcza obecny miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zapomniało,
iż nagięcie rzeczywistości do ich oczekiwań w postaci przygotowania nowego mpzp zajmie wiele miesięcy.

Więcej: https://rykowisko.jelonka.com/palmiarnia-palmiarnia-az-po-horyzont-112837

Zaczynają się schody.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie z rządowego programu Nowy Lad i miasto jest związane pewnymi terminami. I z tymi terminami zaczyna być problem, Miasto nie zadało sobie chyba trudu i nie rozrysowało na kartce papieru kolejnych etapów związanych z tą inwestycją (moje zdanie na temat jej sensu przedstawiłem już kilkukrotnie). Cały misterny plan inwestycyjny kolejny raz za czasów rządów Pana Jerzego Łużniaka zaczyna się walić jak domek z kart. Oni tak potrzebują jakiegoś sukcesu przed wyborami, że fakty i rzeczywistość nie maja dla nich żadnego znaczenia.

Za kilkanaście dni mija termin wg którego urzędnicy powinni wyłonić wykonawcę/wykonawców tej inwestycji, inaczej 5 milionów złotych przepadnie.

Można odnieść wrażenie, ze prezydent miasta i jego ludzie zaczynają uprawiać czyste TKM. Za rok może się okazać, że wkroczą na nowa ścieżkę kariery po przegranych wyborach a wpływ na to może mieć ta nieustające pasmo sukcesów. Potrzebują na szybko udowodnić mieszkańcom Jeleniej Góry, ze jest dobrze i ze nikt nie będzie lepiej od nich zarządzać miastem. Na szybko upychają swoich ludzi gdzie się da.

Nie wiem czy jest Państwu wiadomo, iż była Pani Starościna a obecna radna powiatowa Anna Konieczyńska z Platformy Obywatelskiej, podjęła pracę w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Jeleniej Górze.

Nie, nie jako kierowca autobusu.

Ostatnio spotkałem na mieście urzędnika z wieloletnim stażem w pracy w samorządzie, powiedział mi tak: „ Wie pan, rożnie bywało, ale takiego dziadostwa jakie jest obecnie, to nikt nigdy się nie spodziewał”.

I na koniec zagadka, ile miesięcy a może i lat ma dziura w jezdni na ulicy Jagiellońskiej mająca dobrze ponad metr głębokości?
Pewnie miasto czeka aż woda podmyje większość jezdni a ta się zapadnie pod jakimś pojazdem.
Foto w załączeniu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
22%
Cieszy
10
27%
Hahaha
1
3%
Nudzi
2
5%
Smuci
1
3%
Złości
15
41%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group