« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 8 sierpnia 2020.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jeleniogórscy muzycy...

Autor: ZenonK
Niedziela, 7 grudnia 2014, 23:04
Jak wielu znacie muzyków, którzy urodzili się w Jeleniej Górze? Okazuje się, że nasze miasto wydało na świat bardzo wielu artystów reprezentujących najrozmaitsze gatunki muzyczne.
Zacząć należy od wielokrotnie nagradzanego kompozytora Sławomira Stanisława Czarneckiego.

Swoich znakomitych reprezentantów w postaci Marka Napiórkowskiego, Artura Lisickiego i Macieja Obary ma jazz.

Szeroko rozumiana muzyka rockowa to przede wszystkim alternatywny kompozytor Wojciech Jasiński, nastrojowy W Tym Sęk, punkowy Fort BS i Leniwiec.

W naszym mieście urodził sie także legendarny, nieżyjący już członek zespołów Kaliber 44 i Paktofoniki o pseudonimie Magik oraz nagrał swoją pierwszą płytę raper Nylu.

Warto wspomnieć także o trudnych do sklasyfikowania uczestnikach programów typu "Talent Show". Marcin Wyrostek, który uwodził publiczność brzmieniem swojego akordeonu i do bólu popowy Sebastian Rutkowski.

Ponadto, w naszym mieście działa lub działało bardzo wiele zespołów, których sława miała zasięg lokalny, czasami pomimo bardzo wysokiego poziomu muzycznego...

Pamiętacie drodzy czytelnicy Raiders, Orient Express, 13 poziomo, Wolności 113, Cul de Sac, o kimś jeszcze zapomniałem?

Kilka przykładowych utworów:

Wojciech Jasiński


Leniwiec


Fort BS


W Tym Sęk


Nylu


Sebastian Rutkowski


Marcin Wyrostek


Wolności 113

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~... | 8 grudnia 2014, 10:18static-78-*-35-6.ssp.dialog.net.pl (78.*.35.6)
Jest jeszcze Ewelina Marciniak pochodzaca z Nowego Sącza ale całkowicie związana z Jelenią Górą, a zespół "W tym sęk" skupia jej przyjaciół. https://www.youtube.com/watch?v=bEWPWU6FHVQ&list=PL649CC7669D6AEC92&index=2
~muzykolog | 8 grudnia 2014, 11:27*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.133)
Nie zapominajmy też o śpiewakach klasycznych. Agnieszka Rehlis jest gwiazdą europejskiego, jeśli nie światowego formatu. W tym miejscu należy także wspomnieć o jej młodszej koleżance - Annie Patrys, która we wrześniu tego roku wygrała w Sydney konkurs dla młodych sopranów dramatycznych. Od kilkudziesięciu lat nie mieliśmy w Polsce żadnego sopranu dramatycznego tej klasy co ona. Co ważne śpiewacy operowi z Polski jeśli zestawimy ich z przedstawicielami innych zawodów wokalnych, są najlepszą wizytówką naszego kraju na arenie międzynarodowej.
~e.t. | 8 grudnia 2014, 12:18199.*.127.5 (199.*.127.5)
Może nie urodzony w Jeleniej, ale od lat z Jelenią Górą (i MOKiem w Sobieszowie) jest Wojciech Jarociński - jeden z założycieli Wolnej Grupy Bukowina.
kazimierzp | 8 grudnia 2014, 22:47
Wśród jeleniogórskich gwiazd śpiewu klasycznego jest jeszcze Marzena Lubaszka, obecnie związana z Krakowem ale często goszcząca w Jeleniej Górze.
~matej | 9 grudnia 2014, 0:19aatm238.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.250.238)
Pani Patrys tradycyjnie nie pomineła okazji do zareklamowania swojej osoby (wpis ~muzykolog | Dziś, 11:27 | *.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.133)). Jak ktoś zna działania tej pani, to wie, że dobra jest głównie w pisaniu pochlebnych komentarzy na swój temat po forach.
~nikon | 9 grudnia 2014, 0:47dynamic-87-*-8-253.ssp.dialog.net.pl (87.*.8.253)
panie matej, otóż pani Patrys nie jest dobra głównie z pisaniu o sobie dobrych komentarzy... panu jakoś nikt nie przyznał żadnej międzynarodowej nagrody nawet nie tak prestiżowej... ale zaraz... czy pan w ogóle dostał za coś nagrodę? za uszczypliwość? oczywiście można kogoś nie lubić, można nie szanować różnych zachowań, jednak jeśli chce się wypowiadać na tematy muzyczne to to należy robić a nie dawać upust swoim maluczkim stanom zakompleksienia i niespełnienia... Pani Patrys obiektywnie reprezentuje pewne bardzo wysokiej klasy umiejętności i talent. Osoby nie oceniam, bo to nie na temat i żałosne tak kogoś za plecami obgadywać, zwłaszcza jak się nie zna...
~Do 0:47 | 9 grudnia 2014, 0:57125.*.163.2 (125.*.163.2)
A skąd ty możesz wiedzieć tyle o pani Patrys? Pani patrys zmieniła komputer i dalej wypisuje pochwalne peany na swój temat? Nieco ponad 20 minut od komentarza i już jest na niego odpowiedź. Ciekawe... Tak jakby ktoś dyżurował przy komputerze... Pani Patrys czy jej rodzina?
~papko | 10 grudnia 2014, 11:27aato63.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.252.63)
rutkoski to porażka, jaki z niego muzyk - to żenada. Nie ma nawet podstawowego wykształcenia, a o muzyce i jej zasadach z pewnością nic nie wie.Przedstawia w kółko tę samą piosenkę, chyba na więcej go nie stać.Skoro takich ludzi nazywamy muzykami, to jesteśmy na dnie. Prawdziwi muzycy mają powód do refleksji, myślę że dla nich być w towarzystwie pseudo muzyką to porażka.
~Indiana Polish | 22 stycznia, 9:5081-*-20-180.static.ip.netia.com.pl (81.*.20.180)
Był jeszcze zespół AI, JJ Band, Crow, był też taki zespół Kaszmir.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja