« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 16 grudnia 2018.Imieniny: Adelajdy, Albiny, Alicji, Euzebiusza, ZdzisławyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jubileusze (nie wszystkie) okrągłe

Autor: Obserwator
Wtorek, 13 lutego 2018, 12:08
GTW (czytaj – Grupa Trzymająca Władzę) przejawia godną podziwu konsekwencję w obchodzeniu rozmaitych jubileuszy. Wprawdzie obchodzi je hucznie za nasze wspólne pieniądze, ale jednak, więc trzeba to zauważyć, choć niekoniecznie docenić.
W związku z faktem, że w niektórych przypadkach zdaniem GTW częstotliwość obchodzenia jubileuszy w formie rocznic jest niewystarczająca, to wdrożono zwyczaj obchodzenia miesięcznic. Nie będziemy się do tego odnosić, ktoś ma potrzebę świętowania, to świętuje. Mój szwagier , dla przykładu - dopóki mu zdrowie dopisywało – co dwa tygodnie obchodził radośnie swoje urodziny. Nie dość, że świętował z użyciem trunków, to jeszcze domagał się stosownych do okazji prezentów. To drugie już było odrobinę kłopotliwe, ale że wziął za żonę moją siostrę, to mu się za to nie wypłacę do końca życia, bo wiem, jaki ma ona charakter.

Ale to uwagi na marginesie. Istotne jest jednak, że dwóch okazji do świętowania rocznic w lutym jakoś PiS nie zauważył, a są one ważne dla tej partii, choć każda z innych powodów.

Zadziwiające jest bowiem, że niezauważalnie w Telewizji Narodowej przeszła, właściwie przemknęła jak rządowa limuzyna, pierwsza rocznica wypadku byłej Premier, Pani Beaty Szydło. Z całkowicie niezrozumiałych powodów nie udało się w tym czasie ustalić, jakim cudem chude cinquecento rozbiło w drobny mak pancerną brykę naszego Rządu (nieubezpieczoną na dodatek). Kilkadziesiąt godzin temu, dokładnie 10 lutego minęło równe DWANAŚCIE miesięcy od tego zdarzenia, a armia prokuratorów, dywizja biegłych i wszystkie służby naszego Państwa, które są w stanie o godzinie szóstej rano umarłego obudzić, żeby go oskarżyć o „cos tam, coś tam” (jak mawia znana z TVP Pani Elżbieta Kruk), a nie jest w stanie odczytać ze śladów i wysłuchać z zeznań, co się naprawdę stało na tym prostym w miarę skrzyżowaniu.

Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości (w jednej osobie, bo tyra za dwóch) w czasie tych DWUNASTU miesięcy zdołał wymienić składy sędziów w kilkudziesięciu sądach, a w sprawie tego nieszczęsnego wypadku milczy jak grób. Być może są ważne powody i nie nam maluczkim tego roztrząsać, ale… jawi się jednak pytanie: Skoro całe siły naszego, wstającego z kolan Państwa nie są wstanie ustalić przez rok co się stało na prostej drodze w środku naszego kraju, bo im „coś” przeszkadza, to jakim cudem (cudu tu bowiem trzeba) zamierzają te siły, wspierane komisjami z udziałem zagranicznych ekspertów znaleźć prawdziwą przyczynę dużo bardziej jednak skomplikowanej katastrofy (zamachu?) w Smoleńsku? Pozostawiamy to pytanie – tymczasem – bez odpowiedzi.

Druga rocznica powinna być jednak dla PiS-u jeszcze ważniejsza. Otóż 6 lutego GTW powinna świętować rocznicę urodzin człowieka, który dla retoryki Prawa i Sprawiedliwości i sposobu funkcjonowania tej partii położył ogromne zasługi. Gdyby czytać to, co on mówił, kiedy jeszcze mówił i jednocześnie słuchać tego, co mówią ci ludzie, którzy jeszcze mogą mówić (i to w telewizorze narodowym), to różnic byłoby tak niewiele, że prawie nic.

Dla przykładu:
„Nie obrażajcie się panowie, że my wam tylko ofiarujemy miejsca w rządzie takie, jakie sami uznamy za możliwe. Myśmy bowiem gospodarze i (…) władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy. (…) możecie jeszcze krzyczeć (…) lecz to nie zawróci nas z drogi!”
albo
„w ciągu ubiegłych lat nagromadziło się w życiu Polski wiele zła, wiele nieprawości i bolesnych rozczarowań (…) słowa nie znajdowały pokrycia w rzeczywistości (…) ciężki trud nie dawał nam oczekiwanych owoców (…) wierzę, że te lata minęły bezpowrotnie.”

Prawda, że gdybyśmy nieopatrznie włączyli telewizor chcąc się sami wpędzić w traumę, to usłyszelibyśmy te sentencje niemal tymi słowy wypowiedziane. Ale te kwestie wygłaszał (w roku 1956 i wcześniej) urodzony 6 lutego 1905 r. Władysław Gomułka w trakcie swoich rządów. Klasyk mówi, że wprawdzie historia się powtarza, ale każda powtórka jest szyderstwem oryginału.
I to by było na tyle.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~powaznie | 13 lutego, 13:32cgv63.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.249.63)
Być może ,ze premier przebije Gomułke i młodzi będą wiedzieli o co chodziło i chodzi.
~soclib | 13 lutego, 14:5878.*.208.160 (78.*.208.160)
Dziś relacja z Łodzi z jakiejś tam wizyty prezydenta i mowa do ludu ministra zdrowia zaczynająca się od cytatów ewangelii chyba św. Jana .Czyto już państwo wyznaniowe czy zapowiedź leczenia cudami?
~ja | 13 lutego, 15:10klient.box3.pl (176.*.238.101)
Obserwator chyba nieco zaspał. Grupa trzymająca władzę poszła już dawno w niebyt i chyba tylko opóźniony Obserwator jeszcze ją mile wspomina. Jak i zresztą świętuje urodziny swojego guru. Obserwator - pobudka, to już nie ta władza.
~do ja | 13 lutego, 15:35cgv63.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.249.63)
Nie ma zmiłuj .Wszystkie dyktatury szlag trafia .A dyktatorzy na śmietnik historii.Oczywiście ciemnota popiera dyktaturę ,bo ma z tego korzyść. Adolf potrafił kupić cały niemal naród.A dziś przedstawiciele tego narodu przepraszają za holokaust.
~do ja | 13 lutego, 15:47klient.box3.pl (176.*.238.101)
Obserwator wyraźnie pisze o naszym kraju, a nie jakiejś Korei, czy Białorusi. Czytaj ze zrozumieniem.
~doja | 13 lutego, 15:56cgv63.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.249.63)
To nie nasz kraj,a zbawcy narodu i jego zauszników łamiących prawo.Poczytaj co piszą na zachodzie i nie udawaj Greka.
~Grzechu | 13 lutego, 15:58*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.179)
A obserwatorowi jakoś umkneło aresztowanie wiceministra i rozliczanie afer, ale wiem dla niego i jemu podobnych to wprowadzanie dyktatury, mamy pierwszych więźniów politycznych. Panie obserwator subiektywny, przestań sie pan osmieszać!!!!!!
~do ja | 13 lutego, 16:06klient.box3.pl (176.*.238.101)
Jeżeli to nie Twój kraj, mieszkasz i czytasz na zachodzie (czego?), to po co czytasz i komentujesz na Jelonce. Zajmij się sprawami Twojej "Ojczyzny".
~Do Grze | 13 lutego, 16:06cgv63.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.249.63)
A sprawa Koguta ,a zabicie Stachowiaka ,a nękanie Frasyniuka i ludzi na chodnikach z różami?A kult jednostki ?.Wiem jak wyglądał za Stalina.S różnice ale male.A spicze partyjne i owacje na stojąco ,to wypisz wymaluj jak wtedy.Dyktatura jest wtedy ,gdy jeden człowiek decyduje o wszystkim .Jak u nas to widać jak konia Piłsudskiego.
~Bambo | 13 lutego, 16:17user-94-*-244-47.play-internet.pl (94.*.244.47)
Nasz Obserwer jak zwykle zezem komentuje. Mam tylko mala watpliwosc. Dlaczego szanownego autora tych "heroicznych" swoich spostrzezen nie ma na liscie autorow jelonki.com? Czyzby to opeta za 3 grosze? Tzn. tak kiepskie ze jelonka sie do tego autora tez nie przyznaje.
~Grzechu | 13 lutego, 16:28*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.179)
do 16.06 jeśli masz jakieś dowody na popełnione przestepstwa to idz do prokuratury, w prawie Koguta postepowanie się toczy, a reszta twoich argumentów warta kupy śmiechu, wolisz się uśmieszać twoja sprawa...
~dodam | 13 lutego, 16:40cgv63.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.249.63)
ze smutkiem.Pani Pawlowicz i pani Anders uważały ,że w ustawach są błędy a jedna o IPN to skandal.,i głosowały za nimi.To jest najgorsze z najgorszych zachowań .Jak je nazwać /?,aby nie obrazić tych nieszczęsnych kobiet zakochanych w wodzu.?To jest skumplowanie z prokuratorem stanu wojennego.Generał A nders ,co by dziś powiedział?A to on uważał ,że tych co wywołali powstanie Warszawskie nalęży postawić pod sąd.Zapomnieliście ,że byt kształtuje świadomość i za te pińcet mamy to co mamy.
~Real | 13 lutego, 16:52188.*.232.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.232.24)
LOL, oj brakuje afer finansowych jak to było podczas rządów SLD-PO-PSL. Byłoby o czym pisać, ale co zrobić jak na razie PIS nie kradnie. Stąd i tematy takie... co tam w TVN-60 (minut na godzinę) wymyślą...;)
~no no | 13 lutego, 17:03cgv63.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.249.63)
Za wycięcie milionów drzew premia kikuset tysięczna.Po co kraść ?,można jawnie łupić podatników.Nie partie kradną a przestępcy .Prezes był bardzo niezadowolony ,gdy senatorowie PIS nie zagłosowali, aby zamknąć Koguta,Dlatego teraz będą głosowania jawne i tak trzymać,.I mam nadzieje ,że prezes nie wiedział o tych premiach danych rzutem na taśmę przez panią Beatę.Kiedyś dali premie w Sejmie i po darciu ryjów PO kazała te premie oddać.A teraz?
~gość | 13 lutego, 17:44*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.141.252)
zrobili uroczystosc, auto premier mialo stluczke, to nie sa afery, ktore moga zniechecic do PiS. Wyborcow tej partii bardziej denerwuje, ze do tej pory nikogo nie skazano na porzadny wyrok a na czele komisji AG postawiono niedoswiadczona idiotke, ktora na pewno nikogo nie wsadzi. Albo, ze PiS po cichu ratuje milionami podupadajaca Wyborcza. To moze odwrocic ludzi od PiS.
~do : autora - Obserwatora | 14 lutego, 8:14c176.jelenia.zicom.pl (185.*.122.176)
Może i : Jubileusze (nie wszystkie) okrągłe " , to wszystkie Twoje tzw. felietony są p...niem na jeden temat: Straszny PiS. Są p..niem na okrągło.
~do powyżej | 14 lutego, 14:51public-gprs384683.centertel.pl (37.*.133.236)
nikt ciebie nie zmusza do czytania czegokolwiek, tym bardziej, że widać, żeś nieprzywykły. Z pisaniem też ci nie idzie, jeśli skracasz kropkami słowa, bo się wstydzisz tego co piszesz. Nie czytaj, nie pisz. Wierz, po prostu wierz, do tego nie trzeba rozumu.
~do powyżej 14,51 | 14 lutego, 17:04c176.jelenia.zicom.pl (185.*.122.176)
a kto ci wcisnął tą teorię o skracaniu słów , bo się wstydzi. Jakie słowo skróciłem ? Wiesz ? No to napiszę pełnym słowem: JEŁOPIE tak a propos rozumu.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja