« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kaczyńskiego "stan wyjątkowy"

Autor: RobertObaz
Wtorek, 7 września 2021, 15:13
Lewica jako pierwsza wystąpiła o uchylenie rozporządzenia prezydenta w sprawie stanu wyjątkowego. Nie możemy bowiem patrzeć jak rząd Mateusza Morawieckiego każdego dnia kompromituje nas nie tylko jako państwo, ale przede wszystkim jako naród w oczach naszych partnerów zarówno z Unii Europejskiej jak i sojuszników z Paktu Północnoatlantyckiego. Płynnie przechodzimy od nienawiści wobec mniejszości w naszym własnym kraju do nienawiści wobec emigrantów.
Kwestia uchodźców na granicy polsko-białoruskiej jest nie tylko problemem w wymiarze wyolbrzymionego konfliktu hybrydowego z Białorusią. Nie jest, bo trzydziestu uchodźców, o których upominała się opozycja, nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego i jego integralności. Jeśli z powodu trzydziestu osób na granicy i chorego pragnienia wykorzystania emigrantów do podreperowania sobie słupków sondażowych rząd wprowadza stan wyjątkowy, to żyjemy w istocie w państwie z bibuły.

To, co prezentuje rząd w sprawie polityki emigracyjnej to PRowe origami, które nie wytrzymuje zetknięcia z rzeczywistością. Budowanie zasieków i niedopuszczanie pomocy do koczujących rodzin, to prawdziwe PiSowskie wskazanie wroga. Partia wodzowska bez wrogów, którzy jej zagrażają nie jest w stanie rządzić. Potrzebuje kryzysów jako paliwa napędowego a telewizji jako katalizatora emocji społecznych.

Emigranci rozgrywani są w sposób cyniczny do walki politycznej. Ministrowie PiS bez mrugnięcia mówią o broni demograficznej. Gdyby się jednak zastanowić, to najskuteczniejszą broń demograficzną zafundował nam wszystkim Prezes Kaczyński do spółki z Mateuszem Morawieckim. Tylko między lipcem 2020 a czerwcem 2021 w Polsce urodziło się niespełna 344 tys. dzieci. Tak niskiej liczby urodzeń nie zanotowano od lat 50. XX wieku. Tam bowiem gdzie PiS nie widzi elektoratu tam nie ma wsparcia rządu. Polityka prorodzinna jest fasadowa i oparta jedynie o transfery socjalne. Lewica zwracała uwagę, że chcemy budownictwa mieszkaniowego z prawdziwego zdarzenia, chcemy żłobków i przedszkoli, a w końcu wsparcia w opiece, na którą polskie rodziny zwyczajnie zasługują. Brak tych problemów w przekazie PiS to prawdziwa bomba demograficzna, która zżera nas od środka. Nie potrzebujemy mitycznych opowieści o emigrantach niszczących państwo gdy mamy rząd, który świetnie to wszystko sam robi.

Niedobrze robi się na sam widok gorliwości z jaką politycy PiS usprawiedliwiają wprowadzenie stanu wyjątkowego. Słowo „bezpieczeństwo” odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Troska Prawa i Sprawiedliwości wręcz wylewa się zarówno z ław sejmowych jak i naszych telewizorów. Tylko po co? By udowodnić nam wszystkim, że kilkanaście osób na granicy zagraża 38 milionowemu państwu? Chyba naprawdę jako społeczeństwo mamy słabą pamięć. Gdy kolejne fale pandemii Covid-19 rozbijały się o podstawy naszego społeczeństwa dotykając niemalże każdej sfery naszego życia, gdy nasi bliscy chorowali a nawet umierali to wówczas nie było konieczności wprowadzenia stanu wyjątkowego. Wygląda na to, że śmierć ponad 80 tysięcy Polek i Polaków a także paraliż służby zdrowia oraz przepełnienie szpitali nie są wystarczającym asumptem do zapewnienia bezpieczeństwa swoim własnym obywatelom. Możemy więc wierzyć, że w przypadku śmiercionośnego wirusa konstytucyjne środki były wystarczające do walki z pandemią natomiast w przypadku trzydziestu osób na granicy środki te zawodzą.

W tym wszystkim umyka nam jednak bardzo ważna sprawa. Nam wszystkim powinno zależeć na skutecznej i dobrze działającej polityce emigracyjnej. Dlaczego nikt nie zadaje pytania jak cały system dotyczący uchodźców w naszym kraju działa? Być może nie zadajemy tego pytania bo ostatnie dni pokazały, że podobnie jak praworządności, aborcji czy wolnych mediów w Polsce nie uświadczymy jakości i skuteczności w polityce emigracyjnej. Takie pojęcie istnieje w nomenklaturze polityków, ale nie urzędników. Tragiczne w skutkach zatrucie sześcioosobowej rodziny z Afganistanu jest przykładem jak działają nasze ośrodki oraz jak my sami traktujemy uchodźców z państw, gdzie przez ostatnie 20 lat najpierw toczyliśmy wojnę a później staraliśmy się ustabilizować cały region, by na koniec pozostawić miliony mieszkańców Afganistanu samym sobie.

Prawdą jest więc, że o granice trzeba dbać, zabezpieczyć i kontrolować, ale są jednak jeszcze inne granice – przyzwoitości. O te ostatnie trzeba nadto zadbać i reagować gdy okażą się przepuszczać draństwo, cynizm i brak empatii.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~JK | 7 września 2021, 19:40
Robert lepiej zjedz Snickersa...
~quo vadis | 7 września 2021, 19:44
arcychrześcijański rzymsko katolicki lud wychodzi na ksenofobicznych rasistów i egoistycznych c h a m ó w
~cytat | 7 września 2021, 20:03
Jak mówi Jachira kup sobie blaszkę i jeb się w czaszkę !!!!
~A | 7 września 2021, 20:18
Zwolennicy PiS-u już się cieszą w 2022 roku, 40% podwyżką prądu, jak również gazu czy paliwa, czy też brakiem miliardów z UE! Natomiast są dumni ze Stanu Wyjątkowego (nie bardzo wiadomo z jakiej przyczyny), by utrzymał się "ciepły" wizerunek partii rządzącej, przed możliwymi wcześniejszymi wyborami... Ale, ale - przecież w Stanie wyjątkowym nie mogą odbyć się wybory, zatem po 30 dniach nastąpią kolejne terminy przedłużeń! Spełni się Wasza najważniejsza, ta jedyna, sprawa utrzymania władzy za wszelką cenę!
~Hubert | 7 września 2021, 22:45
Najlepszy komentarz Sośnierza , że jeden aktywista z sekatorem i 20 uchodźców wywołało stan wyjątkowy w Polsce :)
~on | 7 września 2021, 22:55
spieprzaj dziadu....
~Drobny przedsiebiorca | 7 września 2021, 23:40
panie obaz Pan jestes D e b i l
~***** PO:-) | 8 września 2021, 0:14
niech każdy lewak weźmie sobie 1 uchodźcę do domu.
~KRECIK | 8 września 2021, 0:15
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/swiat/artykuly/8237999,ewakuacja-z-afganistanu-niemcy.html
~Gorol | 8 września 2021, 4:06
P Opas tak pan się spasł ze nawet dwóch mógłby Pan przyjąć uchodzcow do siebie na utrzymanie z pełną odpowiedzialnością za ich czyny i zachowanie!
~soclib | 8 września 2021, 9:14
Z ostatniej chwili;;„Powiedziała, że Straż Graniczna wywiozła ich gdzieś i wyrzuciła do lasu” – relacjonuje Gebert. I co metody takie jak państwach dyktatorskich .
~dzban | 8 września 2021, 12:03
Panie Pośle to przecież ochoczo wspierająca pana instytucja byłych żołnierzy, w przeszłości pilnowała granic i obiektów. Nie raz używali do tego broni palnej. A teraz nie ma Kraju, wolność we wszystkim. Lewica się tak skąpromitowała, że żaden człowiek (oprócz tych co rozum im wyparował) nie powinien spojrzeć w ich stronę.
~s. | 8 września 2021, 13:48
Antypolskie wypociny.
~DJ***** | 8 września 2021, 15:26
dzban ty jesteś dziecko kurzu i wiatru >>tuman. Tak trzymać Panie pośle ,trzeba zachować siły do odbudowy kraju po rządach paranoików.To wina "ciemnego luda" co został kupiony za parę srebrników +.
~To sem ja | 9 września 2021, 7:20
Panie pośle pan się najpierw weź za porządki wokół siebie a nie pchasz się pan przed szereg. Ludzi masz za nic. A za karierę dasz sobie łeb ogolić. Zakłamany jesteś więc się nie udzielaj tak
~chłopski fizolof | 10 września 2021, 8:40
Czyś się Pan szmat ożarł, że takie piedroły posuwasz? Jaki duży , taki gupi.
~Dede | 10 września 2021, 12:58
Panie Pośle:) zajmij się Pan naszym regionem a nie czymś czego Pan jako szeregowy poseł nie rozumiesz :)))
~skodziarz | 12 września 2021, 9:33
Takie wywody to tylko dla bezmózgowców
~pewnik | 28 września 2021, 10:23
Ty łachudro panu Kaczyńskiemu to nawet do pięt nie dorastasz !!!!
~Trew Wert | 1 października 2021, 8:33
Komuna już nie wrócić, zejdź Pan na ziemię.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja