Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 4096
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Kandydat Konfederacji z Jeleniej Góry – Krzysztof Sługocki

Autor: krzychu70jgpl
Czwartek, 12 października 2023, 23:12
Drodzy Państwo. Tylko niewielka część osób mnie zna, więc chcę nieco przedstawić swoją osobę i sprawy, które dla mnie są ważne.
Kandyduję w tegorocznych wyborach z listy Konfederacji z pozycji 2.
Urodziłem się w Jeleniej Górze, mam 53 lata.

Moje doświadczenie zawodowe, to kilka miesięcy pracy w jeleniogórskiej filharmonii na stanowisku waltornisty, prowadzona 15 lat działalność gospodarcza, w tym 5 lat prywatna szkoła muzyczna YAMAHA, około 10 lat pracy w Wielkiej Brytanii. Aktualnie pracuję w Jeleniej Górze, w jednej z firm w dziale wzorów wiązek elektrycznych.

Swoją działalność polityczną rozpocząłem w roku 2018 kiedy to startowałem w wyborach samorządowych z KWW JES Jeleniogorzanie - Eksperci - Społecznicy z miejsca czwartego (nie uzyskałem mandatu radnego) wspierając równocześnie kandydata JES na urząd prezydenta - Pawła Gluzę.

W roku 2020 postanowiłem wstąpić w szeregi partii Grzegorza Brauna - Konfederacji Korony Polskiej, gdzie zostałem powołany na przewodniczącego okręgu 1.

Swoją działalność polityczną opieram na fundamencie prawdy i etyki. Równocześnie jako osoba wierząca, wyznania rzymskokatolickiego, opieram swoje życie na dwóch najważniejszych przykazaniach miłości, które staram się wypełniać każdego dnia. Jestem człowiekiem ideowym, wychowanym w wierze katolickiej i patriotycznej. Nie zamierzam zmieniać swoich poglądów ze względów koniunkturalnych, a swoją działalność polityczną chcę budować na fundamencie prawdy. Jeśli chcemy mieć państwo praworządne, nie mogą tworzyć prawa i stać na jego straży ludzie zakłamani.

Cytując prof. Feliksa Konecznego: „Licha państwowość może nie tylko wywrócić wszelką sprawiedliwość i prawdę, lecz może sama szerzyć kłamstwo i to z całą świadomością. Obywatelowi więc musi być wolno odezwać się w głos i dochodzić samemu prawdy na własną rękę, gdy u góry kłamią.”
Tak więc, aby być w zgodzie z własnym sumieniem i nie obawiać się dochodzenia prawdy przez naród, pozostaje tylko jedna droga, droga ucziwości.

Moje hasła wyborcze, to: PRAWDZIWA WOLNOŚĆ! NIGDY WIĘCEJ SEGREGACJI SANITARNEJ, POLAK W POLSCE GOSPODARZEM, STOP UKRAINIZACJI POLSKI, NIGDY WIĘCEJ ZAMKNIĘTYCH SZKÓŁ, GOTÓWKA NIE PLASTIK.

Przede wszystkim wolność osobista, prawo o samostanowieniu. Wolność i niezależność rodziny. Obserwujemy dziś zbyt wiele ingerencji Państwa w życie prywatne Polaków. Stanowcze NIE dla permanentnej inwigilacji i decydowania za obywatela co dla niego jest dobre. Kolejny aspekt to wolność gospodarcza - szczególnie ułatwienie funkcjonowania małym i średnim firmom, które dają miejsca pracy i budują dobrobyt Polski.

W moim kręgu zainteresowania jest również reforma emerytalna, która jak daleko sięgam pamięcią, nigdy nie została poważnie podjęta przez kolejne rządy. Temat emerytur jest niewątpliwie bardzo trudny do rozwiązania, ale dodrukowywanie pieniędzy i dodawanie 13 i 14 emerytury nic nie poprawia w tym temacie. Bez głębokiej reformy i systemowych zmian niestety nie obejdzie się.

Kolejną ważną sprawą, która wymaga zdecydowanego działania są wynagrodzenia dla nauczycieli. Wymaga się od kadry nauczycielskiej stałego podnoszenia kwalifikacji, za którymi nie idą pieniądze. Tak odpowiedzialny i ważny społecznie zawód wymaga godziwej zapłaty. Nauczyciele muszą poczuć się docenieni. Jeśli nie zareagujemy na czas, czeka nas wielki kryzys w edukacji.

Wszechobecna cyfryzacja wkrada się wszędzie, widzimy mocne promowanie płatności bezgotówkowych. Pieniądz fizyczny zostaje zmarginalizowany, aby w zamyśle niektórych został wycofany całkowicie. I tu jest moje stanowcze NIE. Jestem za przywracaniem, w każdym możliwym miejscu możliwości płacenia gotówką. Uważam, że jeśli znalazłyby się osoby, które chcą płacić wyłącznie gotówką, powinny mieć taką możliwość.

Oczywiście, ze spraw bieżących i absolutnie wymagających podjęcia mądrych decyzji jest rozwiazanie problemu Ukraińców, którzy nie mogą oczekiwać dalszej pomocy militarnej i finansowej kosztem Polski. Ostatnie wypowiedzi Zełeńskiego obrażające Polaków można skomentować w relacjach międzyludzkich jako zwyczajna niewdzięczność i niegodziwość, natomiast z perspektywy politycznej to sprytnie prowadzona gra nastawiona na wyciągnięcie maksymalnych korzyści z Polski, a w dalszej perspektywie układanie się z UE czy innymi krajami zachodnimi.

Kolejna sprawa to imigranci, głównie z państw afrykańskich, dla których ze względów różnic kulturowych, religijnych i mentalnych nie ma miejsca w Polsce.

I wreszcie Unia Europejska, dla której Polska nie jest partnerem do rozmów, a tylko ma być posłusznym wykonawcą jej dyrektyw. Nie zgadzam się z takim układem, który wszelkimi dyplomatycznymi sposobami trzeba zmieniać.

I jeszcze środowisko naturalne. Bez czystej wody i nieskażonej ziemi, nie bedziemy mogli żyć i funkcjonować w zdrowiu i radości. Potrzebne są zdecydowane działania w kierunku ograniczenia zanieczyszczenia wody, powietrza oraz ograniczenia wszechobecnego plastiku.

Jako kandydat na posła chcę obiecać rzetelną pracę i zaangażowanie w ważne sprawy społeczne, które nas wszystkich wspólnie dotyczą. Jelenia Góra jako moje rodzinne miasto, jest i będzie szczególnie bliskie mojemu sercu.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję z góry za każdy oddany na mnie głos,
Krzysztof Sługocki

Artykuł finansowany ze środków komitetu wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Twoja reakcja na artykuł?

33
57%
Cieszy
11
19%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
13
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (15)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group