« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kaprysy Pana Boga

Autor: Obserwator
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 12:47
"Vox populi, vox Dei” – powiedział w telewizorze po łacinie Naczelnik Państwa w osobie Prezesa, po czym przetłumaczył to na język polski, słusznie domniemając, że lud ciemny, do którego systematycznie przemawia z niekłamaną przyjemnością nie rozumie łaciny w ząb (chyba, kuchenną).
Cytatem z martwego języka Naczelnik Państwa wyjaśnił, że oczywistą wolą ludu jest obniżenie pensji wszystkim, co do których Naczelnik uznał, że mają je za wysokie. Dostaną po kieszeni parlamentarzyści, szykuje się ustawa, że niższe pensje będą też mieli wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast.

Wykonując domniemaną wolę Suwerena (znaczy – vox populi) Naczelnik postanowił o tym. I już.
Jest to zadziwiający i zastanawiający incydent, bowiem wrażliwy słuch Naczelnika Państwa wyłapał żądanie ludu, którego lud nawet nie zdołał wyartykułować. Lud bowiem wkurzył się na nagrody dla ministrów i okrzyki Pani Byłej Premier „im się to należy!”, a nie na pensje posłów, czy senatorów. A co do wójtów, burmistrzów i prezydentów, to wysokość apanaży określają im rady gmin. Naczelnik ponoć (bo teraz już się do tego nie przyznaje) kazał Pani Byłej Premier „pokazać pazurki”, ale jak pokazała, to narobiła bigosu takiego, że aż się Naczelnik zestrachał.

Od dziś więc można mówić w czasie przeszłym – że rady gmin „określały” wysokość pensji burmistrzów, bo teraz zajmie się tym Naczelnik Państwa. To On będzie określał, co uzna za stosowne. W razie czego Sejm podejmie uchwałę i klepnie to, co Naczelnik określi.

To, że Jarosław Kaczyński niespecjalnie zna się na ekonomii, nikogo nie dziwi, i nie razi. Nie radzi sobie z jakimiś plastykowymi kartami, ale nie musi. Z kontem w banku też mu jest ponoć nie po drodze, ale moja babcia śp. też nie miała konta, a miała fajne życie. Faktem jest, że nie miała ochrony za 135 tys. zł (na tym Naczelnik nie oszczędza, bo to nie jego pieniądze, tylko nasze), ale miała ścierę i jak przeciągnęła wnuczkom po grzbiecie, to nikt jej nie podskoczył. Tak, jak i Naczelnikowi.

W tej histerii Naczelnika, która ujawniła się po serii fatalnych sondaży, których nie dało się przykryć żadnymi pseudo aferami, wywołanymi na potrzeby propisowskich mediów jest jednak feler, który dla przeciętnego ekonomisty jest przerażającym aktem destrukcji, a mianowicie – tzw. spłaszczenie płac. Płaca minimalna będzie rosła, bo taka jest natura rzeczy i taka presja związków zawodowych, a płace kierowników jednostek samorządowych pójdą w dół. Oznacza to, że kierownik będzie zarabiał mniej od pracownika. Żadna, najbardziej prymitywna struktura ekonomiczna takiego eksperymentu nie wytrzyma.

Takiego numeru nawet Putin w swojej Rosji nie wyciął. Bawi się ludzkim życiem, ale nie płacami, bo to jest bardzo niebezpieczneA przede wszystkim Putin bierze wszystko na swoją klatę i „ścinając głowy” nie powołuje się obłudnie na Pana Boga. Jest szery w tym, co robi. On jest carem i bogiem. A u nas niemal 40-milionowym narodem rządzi szeregowy poseł, czytający w trakcie obrad Sejmu broszurę o kotach.

Wybitny znawca spraw polskich, historyk, doktor h.c. kilku polskich uniwersytetów, autor wyjątkowych książek o historii naszego kraju, Norman Davis, zapytany, czy w Polsce jest demokracja, odpowiedział:
- Oczywiście. Oczywiście, że nie ma. Chyba nie ma jeszcze totalitaryzmu, ale z pewnością jest autorytaryzm, wręcz w najbardziej wyrazistej, klinicznej formie. Autorytaryzm bowiem to taki ustrój, kiedy szef partii jest ważniejszy, niż premier i prezydent razem wzięci. To było już, kiedy w Polsce był Premier, a rządził Pierwszy Sekretarz i jest także dziś. I wtedy przyniosło to fatalne skutki, i teraz przynosi. To minie, tylko zniszczy. I czasu raz utraconego bezpowrotnie szkoda.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~anonimus93.1 | 9 kwietnia 2018, 14:09
Jeśli chcesz być doskonałym - rzekł mu Jezus - idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną. Usłyszawszy to młodzieniec odszedł zasmucony. Miał bowiem wielkie bogactwa. Jezus zaś powiedział swoim uczniom: - Zaprawdę powiadam wam: Bogaty z trudem wejdzie do królestwa niebieskiego. Powtarzam: Prędzej wielbłąd przejdzie przez ucho igielne, aniżeli bogaty wejdzie do królestwa niebieskiego. Mateusz 19 : 21-24
~Anonimusie, nieprawda ! | 9 kwietnia 2018, 21:33
Anonimusie,chyba niecnie ,żartujesz ! Sromotnik Majbach to będzie miał wrota, szeroko do niebios ,rozwarte. Wjedzie tam na tych dwóch wehikułach co mu ony bezdomny ,podarował. Bowiem powiedziane w Piśmie św. Jako na niebie tak i na ziemi.
~sajmon | 9 kwietnia 2018, 21:50
Hmmm... I powiedział stwórca że trafi kosa na kamień :) Co na co dzień lud ubogi kosiła teraz nie zazna strawy :) I przywileje straci siepacz młody co na co dzień kabzę nabijał siekając stare płody :)W zbytku i przepychu pławić się nie będzie ten co kradł i rozpieprzał to co wspólne :) Rozkradzionych zakładów przytoczyć chyba nie muszę :) Ci co w przepychu się zaprzedali króliczym combrom, z homara strawy, dobrym furom i zegarkom darmo :) Jaka kara ich ? Hmmm... Śmierć w męczarniach :)
~anonimus93.1.1 | 10 kwietnia 2018, 2:57
Ja nie zartuje , ale moj wpis jest wlasnie o Was , o katolikach , cytat z biblii , wierzycie w waszych guru , ktorzy potrzebuja Was jedynie do odbierania wam pieniedzy i obiecywania , ze jak bedziecie sie wzajemnie ponizac i tracic wlasna godnosc to bedziecie miec lepsze miejsce w niebie , na tym wlasnie polega ta wiara , za pieniadze kupuje sie lepsze miejsca , lepsza opinie czy lepszy szacunek - ale jedynie Waszych guru , takich mezczyzn w czarnych zwykle sukniach zwanych sutannami , niektorzy maja czerwone a jeden nawet biala , sukienke oczywiscie , szanujcie sie , bo za wasze pieniadze to miejsca w niebie napewno sobie nie kupicie a napewno dacie duzo radosci liderom kosciola katolickiego .... igla , wielblad , bogactwo........
~Widzę | 10 kwietnia 2018, 7:23
Dzisiejszy dzień przejdzie do historii w kwestii wypowiedzianych bzdur związanych z 8 rocznicą "zamachu?" Będą się prześcigać w wazeliniarstwie.
~do : Widzę | 10 kwietnia 2018, 8:32
Jesteś pierwszy.
~Grzechu | 10 kwietnia 2018, 9:03
W przeciwieństwie do obserwatora nie wchodzę żadnej partii w "cztery litery", ale byłym premierom, zwłaszcza tym ktorzy realnie walczyli z przestępczością, powinna przysługiwać dozywotnia ochrona ze strony państwa. Dostają takową byli prezydenci, ktorzy pilnowali żyrandola i nie narażali się przestępcom.
~Real | 10 kwietnia 2018, 9:19
Rozejrzyjcie się wokół siebie, kto został prezydentem, burmistrzem, radnym? Jakie ma wykształcenie, co osiągnął w życiu i jaki jest powód jego wejścia do polityki? Od lat trwa weryfikacja negatywna, wszelkiej maści nieudaczniki z wybujałym ego lądują w polityce. Jeszcze jako tako jest w polityce krajowej, ale na szczeblu regionalnym to jest tragedia. Zdecydowanie popieram pomysł Kaczyńskiego, do polityki nie (powinno) idzie się dla pieniędzy. W mojej ocenie np. praca radnego powinna być społeczna, prawdopodobnie mniej głąbów decydowałoby się na politykę.
~Anonim+ | 10 kwietnia 2018, 9:56
W "jakiejś" TV europoseł Czarnecki wypowiedział się, że nasi (PIS) ministrowie przedstawiają sobą taką potęgę fachowości, że mogli by z powodzeniem pracować w Googlach czy Facebooku, ale wybrali (znacznie mniej płatną) pracę dla Polski...Cytat owej wypowiedzi nie jest dosłowny, bo nie oglądam wspomnianej TV, ale przedstawia sens toku myślowego Obatela. I jak to zwykle bywa, bolesna konieczność oddania już zainkasowanych niemałych pieniędzy, rodzi nieśmiałe (w porównaniu do krzyku p.Szydło)próby usprawiedliwienia - jakże żenujące!
~do : Anonim + | 10 kwietnia 2018, 10:06
No to wisienka na torcie fachowości chłopców z PO, którzy tylko dla naszego dobra: Radny Gołosz nawiązuje do pracy Gramatyki w spółce Tauron:Pan będąc radnym sejmiku z ramienia Platformy Obywatelskiej oraz jej członkiem, został powołany do zarządu spółki Tauron S.A. należącej do Skarbu Państwa. Pracował tam Pan aż dwa miesiące, od 1 października 2015 roku do 8 grudnia 2015 roku. Daje to 68 dni, pobierając kosmiczne wynagrodzenie. Z Pańskiego oświadczenia majątkowego wynika, że zarobił Pan tam aż 212 tysięcy złotych netto za 2 miesiące pracy!Proszę Panie Gramatyka powiedzieć, czy prawdą jest, że otrzymał Pan jeszcze prawie 450 tysięcy zł wynagrodzenia ze spółki Tauron z tytułu odprawy i zakazu pracy u konkurencji po odwołaniu Pana z tej funkcji? Lemingi do roboty! Brońcie Gramatyki!!!
~Grzechu | 10 kwietnia 2018, 10:50
To jest dobre pytanie, ile powinni zarabiać ministrowie, politycy itd. Odpowiedz brzmi tyle, aby dobry fachowiec np. z miasta Wrocław, przeniósł się do Warszawy, mógł wynająć dobre mieszkanie, ściągnąć ze sobą rodzinę jeśli posiada, czyli na rękę około od 25 do 30 tyś. A my wszyscy czyli wyborcy, media i "obserwator" niezależnie czy ten minister jest z jego czy tej na którą nie głosował, powinna oceniać pracę tego ministra. To tutaj decyduje się przyszłość Polski, nasze bogactwo, mozliwości. Za POPSL Polska traciła rocznie 30 mld zł na samym wacie, wejscie do rządu Pana Morawieckiego, ukróciło ten proceder, czyli Pan Morawiecki zarobił dla nas juz ponad 60 mld w ciągu dwóch lat, Koszt 500+ to ponad 20 mld rocznie. Mamy oceniać polityków za ich pracę!!!!
~ddo do anonim | 10 kwietnia 2018, 14:40
A ile z tego co zarobił Pan M. dla "nas" znalazlo się w budżecie? A czy z tych zarobionych odjeto ochronę szeregowych swirosławów, budowę pomnikow,pomnisi i pomniczkow ( chociaż wlaściwie to pieski będą mieć radochę wobec nieludzkiego postepowania i likwidacji stojących hydrantów), koszty onych prlowskich hełmow, co to je antoninawiedzony, nakazał odnowić, a odnowa kosztuje dwa razy tyle co profesjonalny helm z tworzyw węglowych, istotnie chroniących głowy żolnierzy od postrzałów, itp.itp.itd, darowizny na muchomory sromotnikowe etc.etc.etc ?
~do : operetkowych" totalsów " | 10 kwietnia 2018, 16:45
6 maja 2010 r. Komorowski nadał dwudziestu Rosjanom odznaczenia państwowe za „wybitne zasługi i zaangażowanie w działania podjęte przez stronę rosyjską po katastrofie polskiego samolotu specjalnego pod Smoleńskiem”. Wśród odznaczonych byli m.in. rosyjscy lekarze medycyny sądowej, milicjanci i strażacy. W lipcu 2010 r. Komorowski sam przyznał sobie nagrodę w wysokości 22 tys. zł. - za „ciężką pracę po katastrofie smoleńskiej”.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Mirecki. | 2 maja 2018, 10:48
Kazda przysiega czy mianowanie na stanowiska konczy sie slowami Tak mi dopomoz Bog. ciekaw jestem ktory to bog pomaga/budda, jechwa, mojrzesz czy allach lub inni zaleznie od wiary/szczegolnie politykom i duchownym, co zyja w talej obludzie i wymyslaja co chwila nowe idee pociagaja za soba dewotow i rzadnych wladzy, pieniedzy ,i stanowisk, obiecujac zlote gory i niebo .Moze ktos wyjasni gdzie jest niebo i pieklo jak je znalesc.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja