Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 8452
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Kary za niepłacenie abonamentu, nawet kilka lat wstecz?

Autor: jola32
Poniedziałek, 5 czerwca 2017, 10:13
Nowa ustawa o abonamencie RTV budzi wątpliwości. Pierwsza z nich dotyczy przekazywania przez operatorów telewizji kablowych danych osobowych swoich klientów. Druga faktu, że kary będą naliczane nawet wstecz. Projekt daje też szansę dłużnikom uniknięcia sporych kosztów.

Nowa ustawa przewiduje, że operatorzy kablówek będą musieli przekazać dane osobowe swoich klientów. Chodzi o ustalenie, kto z nich oglądał telewizję i nie płacił abonamentu. Przyjęto, że w momencie stwierdzenia korzystania z niezarejestrowanego odbiornika u danej osoby, musi ona zapłacić trzydziestokrotność obowiązującej w tym dniu stawki abonamentu.

Natomiast jeśli ktoś zarejestrował odbiornik, ale nie płacił abonamentu to musi wziąć pod uwagę, że zapłaci nie tylko zaległe opłaty, ale także ich trzydziestokrotność.

Nie dziwi więc, że nowe przepisy bulwersują i wiele osób nie zgadza się z nimi. Jeżeli jednak wejdą one w życie, mogą przysporzyć kłopotów. Projekt daje jednak szansę dłużnikom. Kara ich ominie, jeśli w ciągu trzech miesięcy od rozpoczęcia obowiązywania nowej ustawy zarejestrują odbiornik i z góry zapłacą za pół roku abonamentu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group