« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 8 lipca 2020.Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza, ProkopaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kogo nie widać?

Autor: gochaha
Środa, 17 października 2018, 20:45
Chodząc po ulicach i czytając jeleniogórskie portale i czasopisma, nie zdobędziemy informacji o kandydatach na urząd prezydenta i stanowiska radnych.

Banery są drogie i stać na nie tylko kandydatów z list partyjnych, ponieważ partie pobierają subwencje z naszych podatków. Nie wiem, skąd ma pieniądze na oplakatowanie całego miasta i mediów Hubert Papaj i nie dociekam. Wiem, że zarówno Gluza, jak i Niedźwiecki, takich pieniędzy nie mają, dlatego stawiają na bezpośrednie kontakty z wyborcą i media społecznościowe. To samo dotyczy kandydatów do sejmiku wojewódzkiego. Nigdzie nie widać banerów Kukiz'15 mimo że wystawili liczną reprezentację. Bezpartyjni Samorządowcy, którzy mają jakieś pieniądze, też nimi nie szastają, bo są one nikłe przy partyjnych nakładach na kampanię.
Zatem sposób finansowania kampanii stanowi przeszkodę w zapoznaniu się wyborcy z całym wachlarzem kandydatów. Jest barierą informacyjną. Inaczej można powiedzieć, że obecna ordynacja utrudnia nam dostęp do informacji. Człowiek, który żyje poza facebookiem, a nie zwykł wczytywać się w ogłoszenia komisji wyborczej czy poszukiwać ich w internecie, może odnieść wrażenie, że mamy u nas trzy (w porywach do czterech) komitety wyborcze.
Nie wiem, czemu służy zaśmiecanie miast tonami wydruków: banerów, plakatów, ulotek. Możliwe, ze chodzi o jakiś mechanizm psychologiczny, sprawiający, ze jak się ktoś tak napatrzy, napatrzy, to potem zahipnotyzowany skreśli odpowiedni kwadracik odpowiednim krzyżykiem. Ale chyba nie tak to jest, bo jakby tak, to byłoby stosowanie nieetycznych metod ;)

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja