Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11411
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Konsolidacja na Lewicy

Autor: RobertObaz
Środa, 6 października 2021, 15:02
Zjednoczona Lewica jest silniejsza i gotowa, by stanowić realną alternatywę dla obecnych rządów prawicy. Nie ulega wątpliwości, że łącząc się, spajamy ze sobą różne tradycje i doświadczenia. Wiosna i Sojusz Lewicy Demokratycznej działając razem mogą dać pozytywny impuls do zmian zachodzących zarówno w sferze społecznej jak i ekonomicznej. B wszystkich nas przecież łączy Polska.

Wierzymy, że można realizować politykę, która niwelować będzie negatywne skutki transformacji gospodarczej, w oparciu o poszanowanie zasad państwa prawa i praw człowieka. Dla polityków, członków i sympatyków lewicy socjaldemokracja to odpowiedzialność i troska o drugiego człowieka. Dzisiaj Lewica chce nowoczesnego i śmiałego planu dla Polek i Polaków. Chcemy sprawiedliwej płacy i poczucia stabilności oraz bezpieczeństwa dla pracowników. Chcemy odpowiedzialnej polityki mieszkaniowej, która nie będzie wynagradzać banków kosztem młodych rodzin. Chcemy sprawnie funkcjonującej służby zdrowia, godnych zarobków dla nauczycieli, lekarzy czy urzędników. Chcemy polityki demograficznej z prawdziwego zdarzenia, która nie kończy się na świadczeniach pieniężnych. Chcemy budowy żłobków i przedszkoli. Lewica to czysta energia będąca przejawem odpowiedzialności za środowisko a także zagwarantowania wolności sumienia i wyznania. Lewica jest gwarantem progresywnej i odpowiedzialnej polityki państwa. Takiej, w której nikt nie będzie czuł się wykluczony a państwo będzie wspierać własnych obywateli.

W najbliższą sobotę, 9 października w czasie Kongresu Zjednoczeniowego rozpoczniemy nowy rozdział w historii polskiej lewicy. Z trzech dużych partii zostaną dwie: Lewica i Razem. W najbliższych wyborach wystawimy wspólne listy i pokażemy, że jest młoda i energiczna alternatywa dla rządów skostniałej i konserwatywnej prawicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group