« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 20 sierpnia 2019.Imieniny: Bernarda, Samuela, SobiesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Konwencja Kukiz’15

Autor: oskarl
Poniedziałek, 28 września 2015, 6:47
W Konwencji strategicznej KWW Kukiz’15 nie wzięła udziału pierwsza trójka kandydatów do Sejmu startujących z naszego (nr 1) okręgu wyborczego.
W dniu 27 września od godziny 14 rozpoczęła się w hali ATM Studio w Warszawie Konwencja Kukiz’15. Wzruszający był początek, w którym głos zabrała córka lidera Pola Kukiz, prawdziwa Polka jak nazwał ją Paweł Kukiz.
W trakcie Konwencji przywitałem się serdecznie z Pawłem Kukizem, Kornelem Morawieckim, Markiem Jakubiakiem, Januszem Sanockim, Jerzym Jachnikiem, Albertem Łyjakiem, Pawłem Tanajno i Iwoną Możejko.
Głównym przedmiotem Konwencji były trzy filary strategii:
• Demokracja
• Bogactwo
• Bezpieczeństwo
Paweł Kukiz nie zostawił suchej nitki na „wymiarze sprawiedliwości”. Istotną cechą demokracji jest program decentralizacji stanowisk kadencyjnych komendantów, Prokuratora Generalnego, czy Ministra Sprawiedliwości i powoływanie ich w wyborach powszechnych przez obywateli. Oni powinni społeczeństwu służyć i być przez nich rozliczani.
Co do bogactwa, to najbardziej rzeczowo odniósł się właściciel browaru Ciechan Marek Jakubiak, który proponuje niepotrzebny podatek dochodowy zastąpić 1 procentowym podatkiem obrotowym. Płaciliby go wszyscy i wzrósłby znacząco budżet państwa.
W sprawie bezpieczeństwa to też leżymy na łopatkach. Sugeruje się stworzenie na wzór Armii Krajowej wyszkolenie i przygotowanie lokalnych oddziałów samoobrony. Dobrze zabezpieczone poletka, byłyby trudne do zdobycia, bo każdy broniłby swego domu i rodziny.

Nie umknęło mojej uwadze odniesienie się do marnotrawstwa pieniędzy na pseudo szkolenia, zarówno w fikcji tworzenia miejsc pracy, jak i politycznych decyzji. Albo bezsens odsyłania po dwunastu latach pracy wyszkolonych żołnierzy do cywila. Nie pominięto też kwestii dyskryminacji rolnictwa. Przedstawiono program obrony polskiej ziemi i formę sprzedaży bezpośredniej. Potrzebna jest również zmiana aspołecznych przepisów i Kwaśniewskiej konstytucji. Zmiany w systemie ustrojowym to najważniejsze postulaty Pawła Kukiza. Zapowiedział skupienie się na reformie systemu wyborczego i sądownictwa. My nie obiecujemy, bo nie kłamiemy – jak sam powiedział.

https://www.youtube.com/watch?v=AiGma4iMC3E

Moim celem są prawa człowieka, a nie walka o ogień
Grzegorz Niedźwiecki

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~julian.m@wp.pl | 28 września 2015, 8:52ip-5-*-247-36.mobile.sferia.net (5.*.247.36)
Wiarygodność Kukitza polega na tym ,ze nie był przy okrągłym złodziejskim stole. Zmowa okrągłostołowa to niespotykana antypolska mafia.Myśleć po polsku jak Piłsudzki.
~ob | 28 września 2015, 16:56159-*-0-92.adsl.inetia.pl (159.*.0.92)
W myśl zasady wszyscy są równi wobec prawa należy znieść wymogi frekwencyjne w referendach lub wprowadzić takie same do wyborów samorządowych, parlamentarnych, euro parlamentarnych i prezydenckich. To nie jest demokracja. Obywatele uczestniczyliby w wyborach jeśli wiedzieliby, że mają wpływ na politykę. Nie ujednolicą wszystkich wyborów, bo wiedzą, że nie mielibyśmy prezydenta. Powinno się znieść też wszelkie immunitety oraz wprowadzić obowiązek składania oświadczeń majątkowych funkcjonariuszom.
~bb | 28 września 2015, 18:11dslb-088-*-005-013.088.070.pools.vodafone-ip.de (88.*.5.13)
Pierwsza trójka a nie wzięła udziału, czym więc sobie zasłużyli na te miejsca. Panie Grzegorzu wie pan najlepiej jacy są ludzie aby do koryta nie liczą się prawa człowieka tylko niestety walka o ogień. Trzymam za pana kciuki i za Polaków aby te wybory coś zmieniły na dobre a nie na gorsze
~julek | 30 września 2015, 14:28ip-5-*-247-37.mobile.sferia.net (5.*.247.37)
A my i tak będziemy głosować na Kukiza, bo musi wreszcie się coś zmienić w Polsce.Nie łatwo odpędzić od koryta taką rzeszę świń.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja