Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11316
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Kryzys w PiS

Autor: RobertObaz
Wtorek, 25 stycznia 2022, 13:27
Ostatnie wydarzenia w polityce krajowej pokazują, że jedynym celem partii rządzącej jest utrzymanie się przy władzy za wszelką cenę. Nie są istotne środki, bo te ile nie będą kosztować muszą być zainstalowane przeciwko opozycji. Tak stało się z Pegasusem, który stanowi zawansowany system szpiegujący wykorzystywany przez służby do walki z międzynarodowym terroryzmem.

W debacie publicznej zostały już w zasadzie przekroczone wszystkie możliwe granice. Trudno wskazać taką aferę, która byłaby w stanie przywrócić w Polsce standardy demokratycznego państwa prawa. Czy powinno być tak, że w momencie toczonej kampanii wyborczej władza podsłuchuje szefów sztabów wyborczych bez żadnych ograniczeń? Państwo nie tylko wyważyło drzwi do prywatności Polek i Polaków, ale oczekuje od nas zrozumienia wchodząc z buciorami do naszego życia, by je całkowicie kontrolować i podporządkować. Pegasus powinien być użyty przeciwko sprawcom najcięższych przestępstw, bo stanowi narzędzie ostateczne w zakresie inwigilacji naszego życia. Wiedząc to, PiS się nie zawahał bowiem ważniejsze stało się utrzymanie władzy niż trzymanie się przyjętych i powszechnie akceptowalnych norm etycznych.

Inwigilowani byli politycy opozycji jak i członkowie PiS. Wśród nich znajdują się takie osoby, jak Adam Hofman czy były minister skarbu Dawid Jackiewicz. To jednak tylko czubek góry lodowej. Zgodnie ze słowami Marka Suskiego - aplikacja była stosowana do podsłuchu nawet kilkuset osób rocznie. Jej ofiarą mógł paść właściwie każdy, kto stanowił zagrożenie dla obozu władzy.

Bezwzględność PiS to także coraz częściej potwierdzające informacje o wyprowadzaniu wojska przeciwko protestującym kobietom czy aferze hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości. Artykuły portali internetowych w ostatnim czasie pękają w szwach od relacji, które mrożą krew w żyłach. Jarosław Gowin w wywiadzie potwierdza, że w kierownictwie PiS rzeczywiście rozważano wyprowadzenie wojsk na ulicę, gdy odbywały się masowe strajki przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającemu prawo aborcyjne. Pomysł taki wynikał z determinacji Kaczyńskiego, by utrzymać władzę za wszelką cenę. Teraz dowiadujemy się od Sędziego Cichockiego, że istniał zorganizowany system oczerniania sędziów krytycznych wobec wdrażanych przez PiS zmian.

Ta bezwzględność w realizacji polityki jest widoczna także w walce z pandemią. Pozwolono, by liczba zakażonych rosła a system opieki zdrowotnej stanął na granicy swoich możliwości. Wystarczyło wprowadzić przynajmniej obowiązkowe szczepienia, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim Polkom i Polakom. Dzisiaj liczba zakażeń dziennie może sięgnąć nawet 100 tys. Do tej pory nie doczekaliśmy się reakcji ministra Niedzielskiego, który ogranicza swoją rolę widocznie tylko to podawania statystyk.

Na koniec bulwersujące jest także to, jak PiS radzi sobie ze skutkami społecznymi i ekonomicznymi własnych reform. Wprowadzenie Polskiego Ładu uderzyło po kieszeniach wszystkich przedsiębiorców i konsumentów, młodych i seniorów. Wszyscy płacimy za nieprzygotowaną i wdrożoną reformę oraz pewność siebie Mateusza Morawieckiego, który postanowił łatać w biegu niedopracowane ustawy. Wszystko po to, by pokazać Prezesowi, że realizuje politykę partii za wszelką cenę.

Najbliższe miesiące w każdej z tych spraw pokażą nam, czy PiS ucieknie przed odpowiedzialnością, w jaki sposób zabezpieczył krajową gospodarkę przed kryzysem pandemicznym, ale także jak jesteśmy chronieni w przypadku konfliktu zbrojnego u naszego sąsiada – Ukrainy? Mam nadzieję tylko, że nie zostaniemy złożeni na ołtarzu ambicji małostkowych ludzi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group