« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 28 maja 2022.Imieniny: Augustyna, Jaromira, Justa, JustynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kryzys w PiS

Autor: RobertObaz
Wtorek, 25 stycznia 2022, 13:27
Ostatnie wydarzenia w polityce krajowej pokazują, że jedynym celem partii rządzącej jest utrzymanie się przy władzy za wszelką cenę. Nie są istotne środki, bo te ile nie będą kosztować muszą być zainstalowane przeciwko opozycji. Tak stało się z Pegasusem, który stanowi zawansowany system szpiegujący wykorzystywany przez służby do walki z międzynarodowym terroryzmem.
W debacie publicznej zostały już w zasadzie przekroczone wszystkie możliwe granice. Trudno wskazać taką aferę, która byłaby w stanie przywrócić w Polsce standardy demokratycznego państwa prawa. Czy powinno być tak, że w momencie toczonej kampanii wyborczej władza podsłuchuje szefów sztabów wyborczych bez żadnych ograniczeń? Państwo nie tylko wyważyło drzwi do prywatności Polek i Polaków, ale oczekuje od nas zrozumienia wchodząc z buciorami do naszego życia, by je całkowicie kontrolować i podporządkować. Pegasus powinien być użyty przeciwko sprawcom najcięższych przestępstw, bo stanowi narzędzie ostateczne w zakresie inwigilacji naszego życia. Wiedząc to, PiS się nie zawahał bowiem ważniejsze stało się utrzymanie władzy niż trzymanie się przyjętych i powszechnie akceptowalnych norm etycznych.

Inwigilowani byli politycy opozycji jak i członkowie PiS. Wśród nich znajdują się takie osoby, jak Adam Hofman czy były minister skarbu Dawid Jackiewicz. To jednak tylko czubek góry lodowej. Zgodnie ze słowami Marka Suskiego - aplikacja była stosowana do podsłuchu nawet kilkuset osób rocznie. Jej ofiarą mógł paść właściwie każdy, kto stanowił zagrożenie dla obozu władzy.

Bezwzględność PiS to także coraz częściej potwierdzające informacje o wyprowadzaniu wojska przeciwko protestującym kobietom czy aferze hejterskiej w ministerstwie sprawiedliwości. Artykuły portali internetowych w ostatnim czasie pękają w szwach od relacji, które mrożą krew w żyłach. Jarosław Gowin w wywiadzie potwierdza, że w kierownictwie PiS rzeczywiście rozważano wyprowadzenie wojsk na ulicę, gdy odbywały się masowe strajki przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego zaostrzającemu prawo aborcyjne. Pomysł taki wynikał z determinacji Kaczyńskiego, by utrzymać władzę za wszelką cenę. Teraz dowiadujemy się od Sędziego Cichockiego, że istniał zorganizowany system oczerniania sędziów krytycznych wobec wdrażanych przez PiS zmian.

Ta bezwzględność w realizacji polityki jest widoczna także w walce z pandemią. Pozwolono, by liczba zakażonych rosła a system opieki zdrowotnej stanął na granicy swoich możliwości. Wystarczyło wprowadzić przynajmniej obowiązkowe szczepienia, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim Polkom i Polakom. Dzisiaj liczba zakażeń dziennie może sięgnąć nawet 100 tys. Do tej pory nie doczekaliśmy się reakcji ministra Niedzielskiego, który ogranicza swoją rolę widocznie tylko to podawania statystyk.

Na koniec bulwersujące jest także to, jak PiS radzi sobie ze skutkami społecznymi i ekonomicznymi własnych reform. Wprowadzenie Polskiego Ładu uderzyło po kieszeniach wszystkich przedsiębiorców i konsumentów, młodych i seniorów. Wszyscy płacimy za nieprzygotowaną i wdrożoną reformę oraz pewność siebie Mateusza Morawieckiego, który postanowił łatać w biegu niedopracowane ustawy. Wszystko po to, by pokazać Prezesowi, że realizuje politykę partii za wszelką cenę.

Najbliższe miesiące w każdej z tych spraw pokażą nam, czy PiS ucieknie przed odpowiedzialnością, w jaki sposób zabezpieczył krajową gospodarkę przed kryzysem pandemicznym, ale także jak jesteśmy chronieni w przypadku konfliktu zbrojnego u naszego sąsiada – Ukrainy? Mam nadzieję tylko, że nie zostaniemy złożeni na ołtarzu ambicji małostkowych ludzi.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~gwiadka, sztuk osiem | 25 stycznia, 13:47
Brawo Robert!
~Mieszkaniec | 25 stycznia, 14:11
Tow.Obraz nawet jak zmieni się rząd to w Sejmie już Pana nie zobaczymy.Pan jest klinicznym przykładem jak na państwowym można się utuczyć.Ida ciężkie czasy i aby się załapać do koryta nie wystarczy papugowac.
~***** pis | 25 stycznia, 14:28
To czywiste że pisiory po zniszczeniu i zadłużeniu kraju zrzucą z siebie władzę.Pytanie kto będzie chciał to szambo po nich przejąć.
~Przeproś kibiców Karkonoszy! | 25 stycznia, 16:12
Przeproś kibiców Karkonoszy!
~***** PO:-) | 25 stycznia, 17:42
Po stokroć ***** PO :-)
~s. | 25 stycznia, 18:43
PIS nie jest idealny, ale jest więcej dobrych rzeczy, które robi niż złych. Dlatego wg ekspertów z zagranicy, PIS jest najlepszym rządem od zakończenia II wojny.
~inge | 25 stycznia, 18:51
Każdy sądzi według siebie.to opozycja nie przebiera w żadnych srodkach ,żeby się tylko dorwać do władzy.Kłamią,oczerniają,buntują ludzi ,szczują za granicą na własny kraj.Kiedys historia was rozliczy za takie wredne działania.Tylu Polaków oddało życie żeby Polska była wolna a opozycja nie umie usznować tej wolności.Nigdy nie było takiego dobrego rządu jak ten,ktory dba o rodziny,dzieci,seniorów o wszystkich Polakow a nie tylko własne kliki jak to było za poprzednich rządów.Polacy mają oczy i uszy otwarte i nie dopuszczą zeby zdradziecka opozycja dorwała się do kotryta
~:-( | 25 stycznia, 20:36
Cały pierwszy akapit to szczyt hipokryzji. Jak o wolności czy demokracji śmie pisać przedstawiciel partii, które mając faszystowskie pomysły usiłują szczepić ludzi na siłę lub ich pozamykać...
~ryszard w swetrze . | 25 stycznia, 23:50
Czasy są nudne, tylko ich wyobrażenie ciekawe. Odwrotnie niż u Platona. Co do Andrzeja Dudy - pozostaję przy swoim zdaniu i wysokiej ocenie prezydentury. Dobra Zmiana rzeczywiście będzie miała problem, ale na szczęście opozycja ułatwia jej zadanie na wszelkie możliwe sposoby. Jakkolwiek brutalnie brzmiałby tu cytat z Sonego Corleone, przeciwnicy zjednoczonej prawicy od 2015r. idą przeciwko niej "z fujarą w garści". Duet Budka - Tusk jest tego najlepszą egzemplifikacją. To swego rodzaju fenomen, że ludzie tyle krzyczący o swoich niepospolitych zdolnościach i wielkich kompetencjach, przez pięć lat pozostawania w opozycji , po stronie aktywów mają tylko sześciopak Schetyny i pytania prejudycjalne Tulei. To za mało, aby cokolwiek wygrać, nawet w warunkach ciężkiego kryzysu, bo nikt przy zd
~weqr | 26 stycznia, 7:48
Taak. Ja powiem krótko - NIKT NIGDY przez 30 lat nie został pociągnięty do odpowiedzialności. I TERAZ TEŻ NIE BĘDZIE... Ot po prostu po zmianie władzy będzie kradzież na NIESPOTYKANĄ skalę. Bo Pisowcy pokazali, że można...
~Poppas | 26 stycznia, 7:53
A czy demokratycznym standardem jest segregacja i próba zamykania wielu niewinnych ludzi w aresztach domowych? Zmuszanie na siłę do brania eksperymentalnego specyfiku? Blokowanie skutecznych leków, bo nie opłaca się ich sprzedawać ludziom?. (Skutecznych - sprawdzone doświadczalnie). I to szanowna lewica uważa za demokrację? To przed wyborami sam z nieprzymuszonej woli będę robił wszystko, żeby głosowało na was jak najmniej ludzi. Bo dziś chcecie więzić niezaszczepionych, jutro tych przywiązanych do tradycyjnego stylu życia, a pojutrze wszystkich, którzy będą mieli inne zdanie niż wy. Komunizm minął i nie ma doń powrotu!
~Dorsz | 26 stycznia, 8:42
Natomiast jedynym celem partii opozycyjnych jest zdobycie władzy za wszelką cenę. I to powoduje, że czytamy powyższe kłamstwa, przekłamania, półprawdy i guanoprawdy. Osobiście akceptuję działania PiS, jestem z nich zadowolony; bardziej niż z rządów Lewicy, PSL i PO. Usprawiedliwiam postępowania obecnego rządu prowadzące do niedopuszczenia do władzy ludzi szkodzącym Państwu. Zresztą, nie tylko ja - jest nas, moim zdaniem, około 40% spośród biorących udział w wyborach. Macie zatem marne szanse na zmiany :-)))
~dobra rada | 26 stycznia, 17:23
Zajmij się żuczku swoją bandą oprychów bolszewickich !!!!
~Jeronimo | 26 stycznia, 21:27
Gdzie jest cycek Obszar, niejaki Biedroń ?
~Jeronimo | 26 stycznia, 21:34
Nie obszar, tylko Obaza ...
~Dede. | 30 stycznia, 9:53
Panie Pośle. Artykuły portali internetowych Wam sprzyjających czyt. pseudo dziennikarzy czyli oficjalnych hejterów są dla mnie tak wiarygodne jak to ,że opozycja targowicka wygra wybory.Pzdr. :)
~gfvj | 30 stycznia, 15:21
Czyzby skrajna lewica była znowu w akcji - kiedy prawdziwi lewacy pogonią tych skrajnych fałszywych lewicowych polityków?
~gfj k | 30 stycznia, 17:55
Tak tak pamiętają ludzie z Jeleniej gory działania lewakow i ich prezydenta jozefa wraz z zastępczynią Zosia - kilinskiego, anilux, parking na pijarskiej, ej czy to nie aby lewackie kanalie wprowadzily podatek dla miasta w postaci płatnych parkingow w Jeleniej gorze - kim trzeba być aby wybrać takich ludzi do władz miasta, wybierasz ich oni podwyższają ci oplaty, wprowadzają płatne parkowanie, podwyższają cenę wody, a na koniec jeszcze chcą cie na siłę szczepić- ludzie chcą lewicy ale nie skrajnej lewicy w której jest jakiś biedron, smiszek, obaz, czarzasty, i inni co z lewica nie maja nic wspólnego...
~acab | 31 stycznia, 9:13
pan też ma jakiś kryzys skoro chce pan przymusowo szczepić ludzi...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja