Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3835
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Kto na prezydenta Jeleniej Góry

Autor: Jelonkowy
Niedziela, 2 lipca 2023, 14:44
Do wyborów mamy niecały rok. Zastanawiam się nad tym, wśród jakich kandydatów możemy wybierać. Kto może w nich wystartować?

Obecny prezydent Jerzy Łużniak z Platformy Obywatelskiej, z Lewicy Piotr Paczóski - Robert Obaz raczej nie zostanie przez nich wystawiony. Zatem uniesiony ambicją pewnie wystartuje z własnego komitetu. Lewica może też ponownie poprzeć kandydata PO. Kolejny kandydat to Grzegorz Niedźwiecki. U Bezpartyjnych wystartuje Hubert Papaj - trudno jest ocenić szanse tego kandydata. Nawet poparcie PIS prawdopodobnie może nie wystarczyć.

A PIS kogo wystawi? Krzysztof Mróz zapowiedział, że nie będzie więcej startować na prezydenta. Najprawdopodobniej więc PIS wystawi Wojciecha Leszczyka, którego szanse na II turę ciężko jest ocenić. Chyba, że otrzyma poparcie Bezpartyjnych. Jest jeszcze Mariusz Gierus, ale nie jest członkiem PIS. Polska2050 z PSL może wystawić Grzegorza Stankiewicza, ewentualnie poprą kandydata Platformy. Konfederacja nie ma żadnej twarzy w Jeleniej Górze, która przychodzi na myśl w kontekście wyborów samorządowych. Może też poprą kandydata PIS jeśli będą z PIS w koalicji rządowej?

A jakie jest Wasze zdanie?

Twoja reakcja na artykuł?

16
13%
Cieszy
20
16%
Hahaha
7
6%
Nudzi
9
7%
Smuci
7
6%
Złości
67
53%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (73)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group