« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 14 listopada 2019.Imieniny: Emila, Judyty, Serafina, WawrzyńcaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kto za większą karą za znęcanie się nad zwierzętami?

Autor: Kasia80
Piątek, 14 kwietnia 2017, 7:27
Dyskusja o karaniu osób, które w bestialski sposób traktują zwierzęta wciąż trwa. Przyjaciele czworonogów nie zgadzają się też na trzymanie ich na łańcuchach czy hodowlę ptaków w małych klatkach. Powstał już projekt kolejnej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Jest szansa, że będzie rozpatrywany jeszcze pod koniec kwietnia.
Obecnie proponowane są zmiany, w ramach których za zabicie zwierzęcia groziłyby trzy lata więzienia, a nawet pięć, za działanie ze szczególnym okrucieństwem. Nielegalni hodowcy, jak i osoby sprzedające zwierzęta przez Internet musieliby się liczyć z karą grzywny, albo ograniczeniem i pozbawieniem wolności do roku.

Za znęcanie się sąd będzie mógł dożywotnio, a nie jak obecnie na 10 lat, zabronić posiadania zwierząt. Projekt przewiduje także, że skazany za zabicie lub znęcanie się nad nimi, przekaże pieniądze na ich ochronę w kwocie od tysiąca złotych do 100 tysięcy złotych.

W związku z tym, że od lat wzrasta liczba przestępstw, związanych z okrutnym traktowaniem zwierząt, zaostrzanie przepisów wydaje się być sensownym przedsięwzięciem.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~On | 14 kwietnia 2017, 8:25*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.146.43)
Zawsze zastanawiało mnie, co takiego prymitywnego jest w niektórych ludziach, że z nienawiścią odnoszą się do zwierząt ? Jedynym wyjaśnieniem wydaje się tkwiący w nich ATAWIZM - zachowania właściwe ludziom pierwotnym przejawiającym skłonności do zachowań negatywnych, np. morderczych. Trudno jest bowiem wyjaśnić mi zachowania moich sąsiadów odnoszących się z nienawiścią do kotów. Wychodząc z klatki schodowej ( choć nic nie widzą ) tupią głośno i krzyczą "sio !". Wiele lat obserwowałem jak mieszkańcy "Zabobrza" z pogardą odnoszą się do osób karmiących gołębie i koty w zimie. INNĄ SPRAWĄ jest niewyjaśniony status zwierząt wolno żyjących w osiedlach ludzkich. Samo karanie nie załatwia sprawy. Przy okazji Świąt Wielkanocnych dobrze by było przypomnieć w kościele o miłości do "braci mniejszych".
~Yayami Omate | 14 kwietnia 2017, 9:46*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.61)
a kto ukarze zwierzęta znęcające się nad ludźmi ? np gołębie lub kleszcze
~r | 14 kwietnia 2017, 9:5089-*-193-182.dynamic.chello.pl (89.*.193.182)
daj ptaszkom chlebka najlepiej spleśnałego
~JAZ | 14 kwietnia 2017, 10:20188.*.67.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.67.247)
Jeleniogórski Alarm Zwierząt - faQ ya.
~sajmon | 14 kwietnia 2017, 21:33ccj170.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.133.170)
Jestem za :) Pod warunkiem że ktoś ukarze władze miasta za bestialskie traktowanie ludzi wyrzucanych na bruk i pozostawienie ich bez jakiejkolwiek pomocy:( nie licząc komercyjnych takich jak "albert" Itp. Miasto coś musi sprzedawać więc rozumiem że taki kąsek jak ich mieszkania to łasy kąsek :( ale taki biznes :( Kompromitacja panie zawiła :(
~sajmon | 14 kwietnia 2017, 21:40ccj170.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.133.170)
hmmm... Przepraszam wrażliwych :) ale jak bym miał do wyboru przetrwać albo zginąć to bym zżarł własnego pupila :) a z futra bym sobie czapkę zrobił :( może i brutalne ale z dobrobytu wam chyba się w dupach poprzewracało :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja